İngiltere’de başbakanlık yarışı başladı! Defans Bakanı Wallece’den Boris Johnson’a meydanda destek: Umumi seçimleri kazanabilecek gönül

Liz Truss’un 45 günün böylece başbakanlıktan ricat etmesinin arkası sıra İngiltere’birlikte başvekillik yarışı başladı. Başvekâlet için tartışmalara katılan İngiltere Defans Bakanı Ego Wallace, en zihayat namzet olan Boris Johnson ve Rishi Sunak hakkında açıklama yaptı.

”GELECEK SEÇİMLERİ KAZANABİLİR”

Wallace ati seçimleri kimin kazanabileceğini düşünmemiz gerekiyor derken, ”Boris Johnson’ın 2019 seçimlerini bunaltıcı genellikle kazanarak halktan yetki almasının ve ati seçimleri kazanacak kabiliyette” olduğunu söyleyerek boş tıpkı şekilde çarkıt başbakana desteğini gösterdi.

”BENİ DESTEKLEDİ”

Wallace, Boris’in başbakanlığı süreci ile ilgilendiren “amma velakin Johnson, savunmaya envestisman yaptı, beni destekledi, bu ülkenin bizi güvende sancımak üzere attığı adımları destekledi” ifadelerini kullandı. Böylelikle başbakanlığın koskocaman adaylarından olması beklenen Ego Wallace namzet olmayacağını üstelik mahsus etmiş oldu.

”SUNAK’IN BÜTÇESİNİ GÖRMEYİ BEKLİYORUM”

Son kendisine Wallace, 28 Ekim’de yapılacak başvekâlet oylaması üzere dikkate alınması gereken eksantrik ‘mükemmel’ adaylar olduğunu ve yazınki yarışta Liz Truss’a yenilen sakat Maliye Bakanı Rishi Sunak’ın defans üzerine söyleyeceklerini duymayı dört gözle beklediğini bile sözlerine ekledi.

Share: