Ilmek İşleri Başkanı Erbaş, Sivas’ta ziyaretlerde bulundu

Kült İşleri Başkanı Prof. Dr. Yüce Erbaş, Sivas Valisi Yılmaz Balkır ile Şehremini Hilmi Bilgin’i makamlarında görüşme etti.

Çeşitli programlara karışmak için kente mevrut Erbaş, Vali Parıltı’i müzakere ederek, haysiyet defterini imzaladı.

Erbaş, ÖNDER İmam Hatipliler Derneğinin eş sahipliğinde düzenlenen 19. İmam Hatipliler Kurultayı ve gâh programlara katılmak amacıyla Sivas’a geldiğini söyledi.

“İl Buluşmaları” adı altında ülke ziyaretleri yaptıklarını tamlayan Erbaş, “İlimizdeki memleket ve ilçe müftülerimizle toplantı yapıyoruz. Bu toplantımızı tamamladık, fazlalaşan ve artağan bire bir derinti oldu.” dedi.

Kentte görev yapan kült görevlileriyle ayrımsız araya geleceklerini da nâkil Erbaş, “Halkımızın bütün katmanlarına hizmetleri elan nitelikli ve mübarek götürebilmeleri amacıyla inşallah ara sıra nasihatlerimiz olacak.” diye konuştu.

Erbaş, Sivas’ın koskocaman bire bir site olduğunu vurgulayarak, “Sivas üzere hem Selçuklu’nun hem Osmanlı’nın hem birlikte Cumhuriyet’in çok önem verdiği, herhangi bir üç devletimiz üzere de çok muhteşem ilimizde valilik yapmanız amiyane haddinden fazla kebir. İnşallah milletimiz, devletimiz, halkımız amacıyla sunturlu hizmetler yaparsınız. Bizler da yakarış ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Vali Şimşek ise ziyaretinden ekolojik ortam Erbaş’a teşekkürname etti.

Erbaş, elan sonradan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’e ziyarette bulundu.

Burada de mütekellim Erbaş, Sivas’ın bugünlerde faaliyet yaşadığını dile getirerek, “Hem 4 Eylül Sivas Kongresi’nin sene dönümü olması hem de ÖNDER kurultayı Sivas’ta yapılıyor.” dedi.

Bilgin ise ziyaretinden dünya Erbaş’a teşekkür etti.Share: