İlkay Akkaya konserini bozma eden Ceyhan Kaymakamlığı’na Mardin Valiliği’de katıldı! Akkaya: Yasaklamalara biri henüz eklendi ve muhtemelen ki çoğalacak

İlkay Akkaya’nın 24 Ilkgüz 2022 tarihinde Mardin Kamor Budun Bahçesi Amfi Tiyatro’de vereceği dinleti, “artist ekibinde kayran kayran gâh şahısların PKK/KCK yıldırı örgütü elebaşını övücü mahiyette cerrahi müdahale gösterdiği” gerekçesiyle Mardin Valiliği tarafından nakız edildi.

KARARI SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

İlkay Akkaya, Mardin konserinin tahrip edildiğini zaman sosyal iletişim araçları hesabında yaptığı paylaşımla duyurdu. Akkaya’nın paylaşımı şöyle:

“Yasaklamalara biri daha eklendi ve mahsus ki çoğalacak. 34 yıl süresince yüzlerce el yaşadım bunu. Bulunduğum herhangi bir sahnede sadece eşitliğin, adaletin, sevginin ve özgürlüğün şarkılarını söyledim. Bu duyguyu gibi olan genişlik geniş alana taşımaya çalıştım. artık birlikte böyle olacak. Bu benim yolum ve asla vazgeçmeyeceğim.”

VALİLİK İPTAL GEREKÇESİNİ AÇIKLADI

Kentte düzenlenecek İlkay Akkaya konserinin akla yatkın görülmediğini bildiren ve Mardin Valisi Yardımcısı Abdullah Demirdağ’ın imzasını taşıyan yazıda ise, “Sanatkâr ekibinde vadi düz ara sıra şahısların PKK/KCK terör örgütü elebaşını övgücü mahiyette operasyon gösterdiği, millî basın iz organlarında yapılan araştırmalar neticesinde tespit edildiğinden, bahse bahis dinleti etkinliğinin yapılması Valiliğimizce akıllıca görülmemiştir.” ifadeleri kullanıldı.

2 DEVIR GEÇMIŞ BILE CEYHAN KONSERİ İPTAL EDİLMİŞTİ

Öte yandan 2 gün evvel de Ceyhan Belediyesi’nin tevhit ettiği İlkay Akkaya konseri, Ceyhan Kaymakamlığı marifetiyle nakız edilmişti. Konu karşı Ceyhan Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Belediyemizin 22.08.2022 tarihinde Ceyhan Kaymakamlığı’ndan resmi cevaz alarak hazırlığına başladığı 30 Ağustos Zafer Bayramı konserimiz, serencam zaman gelişmesiyle yine Ceyhan Kaymakamlığı yoluyla bildirilen resmi yazıyla halel edilmiştir. 30 Ağustos Utku Bayramı’nda sanatkâr İlkay Akkaya’nın Ceyhanlı hemşerilerimizle buluşacağı konser programı ne eyvah kim Ceyhan Kaymakamlığı tarafından genel düzenlilik, amme düzeni, itimat ve asayiş esbabımucibe gösterilerek yasaklanmıştır. İnisiyatifimiz dışında gelişen bozma dolayısıyla artist İlkay Akkaya ve eksiksiz Ceyhanlı hemşerilerimizden özür dileriz.” denmişti.Share: