Ilçebay Münevver: “Kadınlarımıza yönelik yapılan gelişigüzel cins hız insanlığa ihanettir”

Van’ın İpekyolu Belediyesi Avrat ve Eş Hizmetleri Müdürlüğü marifetiyle 25 Son Teşrin Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Savaşım Haset zımnında seminer düzenlendi.

İpekyolu Belediyesinin konuşma salonunda gerçekleşen seminerin açılışında konuşan Ilçebay ve Uray Komutan Vekili İhsan Emre Münevver, gayret olgusunun çokça değişik aplikasyon şekilleri ve boyutlarıyla parçalanmamış dünyada genel tıpkı sevgili oluşturduğunu söyledi. Entelektüel, “Kadınlarımıza yönelik yapılan temas soy ivinti insanlığa ihanettir. Kadına şiddeti tıpkı suç olarak görüyoruz. Çünkü kadını çiğnemek, ona zulmetmek ve antrparantez canına kıymak, fakat dini ve vicdani yoksunluk emaresidir. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Uğraş Günü’nde, yekpare kadınlara keyif, hak, yaşayış, mutluluk ve esenlikler diliyorum” dedi.

Seminerde Doç. Dr. Zöhre Kayaç ise kadına yönelik gayret üzerine hikmet ve farkındalık kazandırma, gayret türleri, inhibitör ve yardımcı faktörler konusunda bilgilendirmelerde bulunurken, Avukat Emel Barış dahi yasal haklara değinerek Kadın Bindi Uygulaması (KADES) ile Sürat Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) için bilgilendirmelerde bulundu.

Eğitim semineri, onurluk töreni ve ışık çekiminin ardından sona erdi. – VAN

Share: