İhbar üzerine geldiği Diyarbakır’da sokak çıkmaz kayıp kardeşini arıyor

BATMAN’bile 6 gün önceki evden çıktıktan sonraları kendisinden tıpkı elan bilgelik alınamayan oluşum işçisi Yusuf Acara’ın (20) ailesi, polise kayıp ihbarında bulundu. Toplumsal medyadan da Çevik’ın fotoğrafını paylaşan ağabeyi Mahmut Çevik (28), Diyarbakır’de görüldüğü ihbarı konusunda geldikleri kentte, yakınlarıyla gelişigüzel sokak sokak kardeşini arıyor.

Batman Tevhit Uran Bölgesi’ndeki tıpkı tekstil fabrikasında müteharrik Yusuf Acara, 2 Eylül’de işten çıktıktan sonra kendisinden ayrımsız elan olgun alınamadı. Ailesi, çocuklarını kendi imkanlarıyla bulamayınca polise anbean kaybolma ihbarında bulundu. Mahmut Enerjik da içtimai iletişim araçları hesaplarından kardeşi amacıyla zayi ilanları verdi. Yapılan araştırmada, Yusuf Acar’ın en son Batman Şehirlerarası Otogarı’nda görüldüğü tayin edildi. Otobüs firmalarıyla yapılan görüşmelerden sonuç çıkmazken Mahmut Çevik’ı arayan benzeri birey Yusuf Çevik’ı Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesi Gaziler Mahallesi’nde gördüğünü söyledi. Bunun konusunda Diyarbakır’a gelen Acar ve yakınları, Yusuf Acar’ı gördüğünü sav fail kişiyle buluşup polis merkezine gitti. Diyarbakır polisi bile konuyla ilişik iş başlatırken, Mahmut Acar ve yakınları de çıkmaz sokak gezerek, Yusuf Çevik’ı aramaya başladı. Familya bireyleri, âdem yoğunluğunun fazla olduğu saha ve caddelerde da yoldan geçenlere Yusuf Çevik’ın fotoğrafını göstererek görüp görmediklerini soruyor.

‘ANNEM 6 GÜNDÜR PERİŞAN, EVDE YAS VAR GİBİ’Kardeşinin bekar olduğunu ve temas sıkıntısının olmadığını belirten Mahmut Enerjik, annesinin 6 gündür kenef olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Yusuf kardeşim ile gelişigüzel Batman Kombinasyon Uran Bölgesi’nde bir nesiç firmasında bu arada çalışıyorduk. Cuma günü işe gelmedi. Öğleden sonraları onu gören kaba. Daha sonra polise gittik, içtimai medyadan zar verdik. Diyarbakır’dan benzeri yâren aradı, ‘Gaziler tarafında gördüm’ dedi. Biz dahi geldik buraya, bakıyoruz. Buraları ve çevreyi meşbu aradık göremedik. Kardeşim kaçırıldı mı, kaçtı mı, bire bir şeyden mi korkuyor, başına ayrımsız özdek mi geldi? Hangi olursa olsun biz arkasındayız, kâfi ki evine gelsin. Annem 6 gündür perişan. Evde yas var kabil. Zira tek şey bilmiyoruz. Kardeşime hangi oldu? Başına benzeri öz mi geldi? Başına bir madde gelmişse dahi korkmasın, onun yanındayız. Hiçbir şeyden korkmasın, gelsin bana söylesin. Biz arkasındayız, azamet arkasında, seçme şekilde ona destek sunacağız. Kâfi ki evine gelsin. Diyarbakır’daki arkadaş ‘kesin odur, Gaziler tarafında görmüşüm onu’ dedi. Sabahtan beri arıyoruz, polise dahi söyledik. Polisin da bilgisi var. Buradan kardeşim beni görürse, korkmasın, arkasındayım. Ki görürse Tanrı rızası amacıyla bize bir şekilde ulaşsın.”Share: