Iğdır’daki Tuz Tedavi Merkezi hafta sonu bağlam görüyor

Iğdır’da bulunan Sodyum Klorür Terapi Merkezi’nde, hafta sonları ziyaretçi hareketliliği artıyor.

Tuzluca ilçesinde mevcut Sodyum Klorür Dağı’nın içindeki mağaralara yapılan Sodyum Klorür Terapi Merkezi, evcil ve ecnebi turistlerin uğrak noktası olmaya bitmeme ediyor.

Henüz benzeri yılını doldurmayan ve aranjman etapları bitmeme fail mağaralar, açıldığı günden bugüne kadar 100 binin üstünde ziyaretçiyi çekti.

Özellikle hafta sonlarında Iğdır’ın yanı sıra Kars, Balkı, Erzurum, Van ve Ardahan kabilinden kasaba illerden ziyaretçilerin geldiği mağaralar, bölgenin bildirme kırıcı turizm alanlarından biri adına ziyaretçilerini ağırlıyor.

Ziyaretçilerden Ahmet Özdemir, AA muhabirine, arkadaşlarının tavsiyesi konusunda geldiği mağarayı, anlatıldığından elan fena hâlde bulduğunu söyledi.

Dağın zarfında hakeza bire bir yapının bulunmasının mucize olduğunu anlatan Özdemir, “Hayatımda görmem müstelzim bir yer olduğunu buraya gelince anladım. Çok evire çevire benzeri meydan, herkese görmesini başvuru ederim. Galerilerin oluşması, temas içtima sodyum klorür olması, yürüdüğümüz yolun de tuzdan oluşması beni haddinden fazla etkiledi, haddinden fazla beğendim. Arkadaşlarıma de önereceğim, banko görülmesi gereken tıpkısı vadi.” dedi.

Share: