Icra Vekili Yanık: “Dünyanın bir nice ülkesinde hizmetleri ve projeleriyle emsal gösterilen aynı Türkiye var”

Eş ve Içtimai Hizmetler Bakanı Bahir Üzüntülü, ” Türkiye’yi izam etmek, maddi manevi gelişigüzel alanda zenginleştirmek amacıyla gece gündüz demeden, fasılasız, yorulmadan çalıştık, çalışıyoruz ve çalışmaya birlikte bitmeme edeceğiz “dedi.

Ev ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yoğunluk Üzüntülü, Karaman’de partisinin aynı otelde düzenlediği “2023’e Akilane Şehir Buluşmaları” programına katıldı. Burada mütekellim Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Kükremek Kederli, “Planlı 2023’e Doğru Site Buluşmalarında vatandaşlarımızın heves ve taleplerini, beklentilerini, vatandaşlarımızın ülkemize geleceğimize dünyaya dayalı yaklaşımlarını birebir birinci ağızdan dinlemiş, değerlendirmiş olacağız” dedi.

Bakan Izdıraplı, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, Türkiye’yi abartmak, maddesel manevi, her alanda zenginleştirmek amacıyla sakır sakır demeden, fasılasız, yorulmadan çalıştık, çalışıyoruz, çalışmaya bitmeme edeceğiz. 2002’da çıktığımız bu yolculuğun seçkin durağında, ülkemizin her karış toprağında verdiğimiz emeklerin sonuçlarını görüyoruz. Eğitimden sağlığa, ulaştırmadan defans sanayiine kadar hem genel namına hep hizmet alanlarında hem üstelik Aile ve Içtimai Hizmetler Bakanlığı kendisine bizim himmet alanımıza giren konularda birçok yeniliğe, hizmete ve yatırıma imza atıyoruz. Türkiye, hele sosyal hizmetler ve toplumsal yardımlar alanında yaptığımız çalışmalarla dünyaya emsal gösterilen tıpkı mevki haline geldi. Bugün, çok şükür, Balkanlardan Mutedil Asya Türk Cumhuriyetlerine, Ortadoğu ülkelerinden Uzakdoğu’ya kadar, dünyanın bir nice ülkesinde hizmetleri ve projeleriyle kat sayı gösterilen tıpkısı Türkiye var. Toplumsal devletin gereklerini hesabına getiren aynı Türkiye var. Pandemi sürecinde ve sonrasında hep dünya haddinden fazla şişman tıpkı hesaplı darboğazdan geçe, bu kazançlı kriz içre ülkemiz üstelik hangi yazık ki pahal maddesel güçlükler yaşadı, yaşıyor amma yine dahi dönüp baktığımızda milli gelirini 3’e katlamış ayrımsız Türkiye var. Çokça yakın geçmişi dahi bugün aynı illüzyonla bize ters yüz ederek göstermeye müteharrik aynı mugayeret var karşımızda. Biz bu çalışmaları alelhusus milletimizle buluşarak, milletimizin hafızasında kayran düz gerçekleri tıpkı anlamda kendimiz da anımsamak için yapıyoruz. Bunun özellikle altını çizerek söylüyorum. Bu milletin irfanına tığ güveniriz. Bu milletin derin hafızası, derin vicdanı olup bitenleri unutmaz, kendisine benzeri illüzyonu gösterip buna inanmasını bekleyenlere de haysiyet etmez. İnşallah vatandaşlarımıza bundan ahir süreçte üstelik bu sıkıntıları hissettirmeden süreci bitmeme ettireceğiz. Yüzlerce almanak aynı resülmal birikiminin, güçlenmiş aynı tutum ve altyapının, dünyanın bildirme büyük şirketlerinin ülkelerinde bunlar olurken, bu sıkıntılar yaşanırken çarşıda pazarda yaşadığımız sıkıntılar, inanın andıran gelecekte üstesinden geleceğimiz, çözebileceğimiz aynı baskı. Bu pres dönemi de inşallah beraberlik, umu birliği ile atlatacağız. Bunun sunu belirtik delili üstelik global kazançlı dalgalanmalardan ihtiyaç sahibi ailelerimizi koruyabilmek amacıyla desteklerimizi sunmaya devam etmemizdir” diye konuştu.

Karı ve Sosyal Hizmetler Bakanı Kükremek Üzüntülü, 2023’e Akıllıcasına Şehir Buluşmaları programında yaptığı konuşmasının peşi sıra partiye katılanlara rozet taktı. Izdıraplı, henüz bilahare Kombinasyon Uran Bölgesine her an burada hareketlilik gösteren bir bisküvi fabrikasında kadın işçilerle gelişigüzel öğle vakti yemeği yedi. – KARAMAN

Share: