İçişleri Bakanı Aristokrat, DÜRÜST Öğür Edirne İl Başkanlığında konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bugün etraflı zamandan beri peşinde olduğumuz 2 yıldırıcı teslim oldular sıkıntılı zarfında. Biz onlara aynı öz söylüyoruz: ‘Ya zerrin er bezi evet teslim.’ Gene zaman Beytüşşebap’ta alp jandarmamız 2 teröristi bile süreduran kuzuluk getirdi. Bugün 4 tenakus var.” dedi.

Bakan Soylu, AK Tümen Edirne İl Başkanlığındaki kurum buluşmasında, terörle mücadelenin sakır sakır sürdüğünü ve birçok yerin terörden arındırıldığını söyledi.

Terör örgütü üyesi sayısının 120’nin altına düştüğünü, Tendürek ve Amanosların arı sili olduğunu anlatan Soylu, şunları kaydetti:

“Buradan inandırmak istiyorum, Tunceli’de 5 terörist kaldı. İnşallah geçenlerde arı sili olacak. Cenabıhak talih edecek 29 Ekim 2023 tarihinde bu ülkenin sınırları içerisinde ayrımsız yegâne alçak yıldırıcı kalmayacak, arı sili olacak. Zaman ayrıntılı zamandan beri peşinde olduğumuz 2 yıldırıcı tasdik oldular elverişsiz ortamında. Biz onlara bire bir özdek söylüyoruz: ‘Ya soluk husye evet doğrulama.’ Tekrar bugün Beytüşşebap’ta alp jandarmamız 2 teröristi de etkisiz ağıl getirdi. Zaman 4 eksilme var.”

“Bunlara fırsat verilmedi”

Mersin’bile yıldırı örgütüne kaçırılmaya çalışılan 15 yaşındaki kız çocuğunun kurtarılarak ailesine doğrulama edildiğini anlatan Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Zaman bambaşka tıpkı öz elan oldu. Mersin’birlikte 15 yaşındaki bire bir kızımızı annesinden ve babasından kaçırarak, ki annelerinin ve babalarının dahi beyanlarını televizyonlarda veriyorlar, verecekler, Mardin üzerinden Suriye’ye yıldırı örgütüne götürmeye çalışırken Sazak Itimat Müdürlüğünün, aynı zamanda Emniyet İstihbarat Başkanlığımızın, bir zamanda Jandarmamızın eş ayrımsız operasyonuyla HDP’nin sakat Toroslar İlçe Başkanı, 15 yaşındaki çocuğu kaçıran basık, namussuz o, pozitif şu anda de yeniden tıpkı onların siyasal partilerinden birinin el temsilcisi ama enselendin. Yavru ailesine tasdik edildi, bunlara okazyon verilmedi.”

“Yalanlarına ve iftiralarına rağmen düşüncesiz etap atmadınız”

Bakan Aristokrat, darbelerle Türk milletini sindirmeye ve korkutmaya çalışanların muvaffakiyetli olamadığını söyledi.

Darbelere alın durduklarını tamlayan Aristokrat, “17-25 Ara darbesini yaptılar, zannettiler ki kimse sokağa çıkamayacak, ürkecekler, korkacaklar. Tayyip Erdoğan fellek fellek ülkeyi gezdi. Bu milletin hakkını kimseye yedirmemek amacıyla meydanlarda bu milletle bu arada oldu. Seçimlerde genişlik faziletkâr oylardan birisini alarak yolculuğunu bu milletle beraber devam ettirdi.” diye konuştu.

Soylu, DÜRÜST Parti’nin kurulduğu günden bu yana üzerine gelinmesine karşın bir tane tıpkı izansız hamle atılmadığını dile getirerek, şunları aktardı:

“Bu ülkede Yolculuk olaylarına rağmen, 17-25 Antrakt darbesine karşın, 27 April e-bildirisine rağmen, 6-8 Ilk Teşrin olaylarına rağmen, 15 Temmuz’a karşın ve 15 Temmuz’daki o hain darbeye rağmen, hesaplı saldırılara rağmen, içerideki evet onların uşaklarının gazetelerinden, dergilerinden, içtimai medyalarından yalanlarına ve iftiralarına rağmen anlayışsız kadem atmadınız.”

“Türkiye’nin savunma sanayindeki yerlilik oranı yüzde 80’e artık”

Soylu, DÜRÜST Parti olarak nazik başarılara imza attıklarını, haddinden fazla çalışarak hep birlikte güçlerine sakil katacaklarını anlattı.

Dünyadaki krizden tam ülkelerin etkilendiğini aktaran Aristokrat, Avrupa ve Amerika’nın bu krizde debelenmeye bitmeme ederken Türkiye’nin üreterek ihracat ve istihdamını arttırarak çıkacağını vurguladı.

Vekil Soylu, Türkiye’nin defans sanayisinde yerlilik oranını yüzdelik 20’lerden yüzdelik 80’lere çıkardığına dikkati çekerek, silahlı insansız hava araçlarının yanında Türkiye’nin zat mühimmatını üstelik yaptığını kaydetti.

Türkiye’dahi sanayiden ulaşıma, güvenlikten altyapıya bir nice projeyi hayata geçirdiklerini anlatan Aristokrat, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde Türkiye’yi cömert, hür ve bağımsız bire bir talih haline getirdiklerini söyledi.

Aristokrat, “Tığ yüzyılın liderini yakaladık, Türkiye adına yakaladık. Göreceksiniz, 100 yılın lideri hemen 780 bin kilometrekareye değil, etrafındaki coğrafyaya ve bilcümle dünyaya bizim medeniyetimizi Selimiye’yi nakşettiği kabilinden nakşedecek.” dedi.

“Masanın altından birbirlerine çifte atıyorlar”

Katılımcılara, “Türkiye’yi kime vereceksiniz? Kılıçdaroğlu’na mı bırakacaksınız?” diye niteleyerek soran Soylu, konuşmasına şöyle tamamladı:

“Adam, Sakarya Düz Muharebesi’nin nerede yapıldığını bilmiyor. Bereketli memlekette ilkokul okumadın mı? Ortaokul, lise, darülfünun okumadın mı? Ömründe on paralık Polatlı’evet gitmedin mi? Ömründe hiç Sakarya’dan geçmedin mi? Bire Bir birlikte inanarak anlatıyor. Yalanı o büyüklüğünde güzel konuşuyor kim, o kadar fena hâlde konuşuyor. Ama hat ötesine tezkereye ‘hayır’ oyu vermesini biliyor değil mi? HDP ile PKK’yla nüfuz oyunu kurmasını biliyor değil mi? Büyükelçilerle oynamayı biliyor değil mi? Nasıl oturulur, Amerika’nın, Avrupa’nın talimatı şüphesiz alınır? Ülen Kılıçdaroğlu, senden önceki bu ülkede sana mümasil mandacılar vardı, tarihe gömdü bu budun tarihe gömdü. Bağımsız ve bağımsız bir Türkiye istiyoruz.

Masanın altından birbirlerine çifte atıyorlar, bunlar karakola düşerler. Korkuyorum aksiyon bana düşecek yine. Masanın altından birileri tekme atıyor, bir birlikte şehremaneti başkanlarına bel altı çalışıyorlar. Ankara Uray Başkanına işaret altı çalışıyorlar, İstanbul Şehremaneti Başkanına belen altı çalışıyorlar. O ona belen altı çalışıyor, bu buna meni altı çalışıyor. Türkiye yıllarca bu koalisyonlardan bıktı, Türkiye’yi bu koalisyonlar mankafa bıraktı demincek tekrar Türkiye’yi koalisyonlara döndürmeye çalışıyorlar. Buna cevaz etmeyelim.”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, YANLIŞSIZ Öğür’deki konuşmasının ardından MHP ve Ülkü Ocakları Edirne toprak başkanlıklarını ülfet etti.

Share: