İbrahim Çeçen Vakfından nazik muvaffakiyet

İbrahim Çeçen Vakfı’nın yaklaşık dokuz kamer kabil aynı süredir başlattığı IC Seçkin Ayak Topu akademi projesinde dört Ağrılı sporcu Milli Takımlar U-14 Bölge karmasına seçildi.

Ağrı, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Kars, Iğdır, Bingöl ve Erzincan illerinin 2009 tevellütlü futbolcularından oluşan katışık maçlarında Erzurum ve Erzincan karşılaşmalarında Erzurum karmasına 2-1 yenilen, Erzincan karmasını ise 3-1 mağlup eden Balkı karmasından 4 sportmen kesim karmalarına seçildi.

Verilen emeklerin karşılığını aldıkları amacıyla mutlu olduklarını belirten IC Vakfı Müdürü Dr. Meral Dinçer “Yaklaşık dokuz aydır bu çocuklarımızın kuvvetli bire bir ayak topu altyapısı alabilmeleri üzere çabaladık. Projemize IC Seçkin Akademi ismini vererek futbola yıpranmamış başlayan yetenekli sporcuları tıpkısı araya beyan etmek istedik. Cidden bu çalışmalarımız sonucunda evcil ligde oynanan maçlar sonucunda IC Seçkin takımımız U-14 Dert şampiyonu oldu. Hafta böylece yapılan toprak karmaları maçlarında ise dört sporcumuzu Milli Takımlar U-14 Havza karmasına kazandırdık. Sıradaki hedefimiz ise Antalya’ya gidecek çocuklarımızın U-14 Milli takımına seçilmesidir” dedi.

Çocukların başarısı için aynı çok kurumun işbirliği yaptığını belirten Dinçer, “Bu başarıda Türkiye Ayak Topu Federasyonu Erzurum Toprak Müdürlüğü, Ağrı Çolpa Spor Kulüpleri Federasyonu, İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü, Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğü ile antrenörlerimizin katkısı haddinden fazla büyük oldu. Hepsine İbrahim Çeçen Vakfı adına teşekkür ediyorum. İlerleyen aylarda 5.IC Minikler Ayak Topu Şenliğini düzenleyerek çocuklarımızın spor altyapısına katkımızı sürdüreceğiz ” dedi.

Milli Takımlar U-14 Erzurum Kesim karmasına kaleci Kartal Uçar, Ileri Uç Haktan Koç, Ölçülü Vadi Emre Hakan Kaya ve Kesici adına Beat Yıldırım seçildi. – AĞRI

Share: