İBB’nin cenaze aracında 144 kilo 550 gram esrar bulunmuştu! Olayla ilişkin 3 kuşkulu tutuklandı

Adana Güven Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Savaşım Bölüm Müdürlüğü’nün uyuşturucuyla savaşım çerçevesinde yürüttüğü çalışmada Tarsus-Adana- Gaziantep (TAG) otoyolu İncirlik Park alanında İstanbul Büyükşehir Belediyesine ilgili cenaze aracında 144 kilo 550 gram esrar taşırken yakalanan Bünyamin S. (45) ve yanındaki Ersin E.’yi (44) ile Diyarbakır’dahi esrarı veren H.K. isimli can ifadelerinin arkası sıra adliyeye gönderme edildi. H.K. Diyarbakır’dahi diğer zanlılar ise Adana Adliyesinde çıkarıldığı gümrük kolcusu sulh ceza hakimliği marifetiyle tutuklandı. Zanlıların üstelik ifadeleri ortaya artık.

“DİYARBAKIR’DAN DUMAN ATI”

Cenaze aracının şoförü olan 44 yaşındaki Ersin E.’nin, ifadesinde 10 bin teklik maaşla İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası Cenaze Hizmetleri Müdürlüğü’nde cenaze nakil miftah şoförlüğü yaptığını söylediği, yeniden İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde şoför olan N. B.’nin kendisine “Şayet Diyarbakır’a giderseniz Diyarbakır’dan kötü gelecek ihtiyacı olan varsa bu işi yapabilir. Diyarbakır’a gideceğiniz devir beni meydanlık istersen o kişinin numarasını veririm” dediğini anlattı.

“BORCUNU KAPATAYIM, BİR KERELİĞİNE BU İŞİ YAPALIM”

Birlikte yakalandıkları Bünyamin S.’nin evli olduğunu ve bankaya tahminî 80 bin lira borcu olduğunu anlatan Ersin E., “N.B.’nin esrar taşıma işini Bünyamin’e anlattım. O de ‘Borcumu kapatayım, aynı kereliğini bu işi yapalım’ dedi. 8 Ekim’dahi İstanbul’un muayyen bölgelerinden 5 cenaze topladık ve saat 19.00 kadar İstanbul’dan huruç yaptık. Cenazeleri Nevşehir, Kayseri, Adana, Şanlıurfa ve Diyarbakır’a götürecektik. Elan ilk İBB’de çoban olan N.B.den aldığım telefon numarasını aradım ve ‘Diyarbakır’a biz geliyoruz’ dedim. Cenazeleri sırasıyla bıraktıktan sonraları 9 Ekim’üstelik Diyarbakır’da sonuç cenazeyi verdik. Elan bilahare telefonla ulaştığım kendisini Davut namına tanıtıcı gönül ile buluştuk. Davut, bize malın ot olduğunu, 85 kilo olduğunu İstanbul’a götürdüğümüzde ise 100 bin teklik nakit para vereceğini söyledi. Telefonumda mevrut konuma gittim. Kent içerisinde siteye girer girmez iyi tarafa yanaştık ve bizim yattığımız bölüme çuvallarla-poşetlerle esrarı yükledi ve 100 bin lira olduğunu söylediği poşeti verdi ve biz oradan hemencek ayrıldık. Biz Diyarbakır’ı çıkmadan esrardan nişane yayılmaya başladı tığ da bu çuval ve poşetteki esrarı aracın art yük bölümüne aldık. Yolumuza bitmeme ettik, o tam Bünyamin paraları saydı. Borcu olduğundan periferi paranın 85 bin lirasını benim bilgim ile kendisi aldı 15 bin lirasını da ego aldım” dedi.

Share: