Husumetlisini vurup, başında sigara içen suratsız tutuklandı

KARAMAN’bile kendisini bıçaklayan husumetlisi Zekeriya K.’yi (67) tabanca ile vurup, başında sigara içen Hayrettin Akdağ (58) tedavisinin peşi sıra gözaltına alınıp, tutuklandı.

Fenomen, 3 Eylül’de saat 10.00 sıralarında Fenari Mahallesi 293’üncü Sokak’ta meydana geldi. Evine giden Hayrettin Akdağ, sokakta 7 yıldır husumetli olduğu Zekeriya K. ile karşılaştı. Çıkan kavgada Zekeriya K., Hayrettin Akdağ’ı 2 yerinden bıçaklayarak yaraladı. Eşit veren Akdağ üstelik tabanca ile Zekeriya K.’ye 4 halk incitici etti. O anlar, düzenlilik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, Hayrettin Akdağ’ı sigara yakıp, kanlar zarfında yatan Zekeriya K.’yi tıpkısı müddet izlediği görüldü.

HUSUMET, ‘KÜFÜRLEŞME’ YÜZÜNDEN BAŞLAMIŞ

İhbarla mevrut afiyet ekiplerince Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan 2 dertli, tedavi altına makbuz. Tedavisi tamamlanıp, taburcu olan Hayrettin Akdağ, esbak polis güçleri ekiplerince gözaltına alındı. İşlemleri sonrası adliyeye irsal edilen Hayrettin Akdağ, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Zekeriya K.’nin ise tedavisinin sürdüğü bildirildi. beraber düet arasındaki husumetin 7 yıl evvel ‘küfürleşme’ zımnında başladığı, bu süreçte tarafların yine 2 yol ‘küfürleşme’ nedeniyle birbirlerinden şikayetçi olduğu ortaya imdi. Fenomen ile ilgili soruşturma sürüyor.

Share: