Hokeyci Sinem Sarp milli formayı 100’den çok nöbet giydi

A Milli Kadın Hokey Takımı oyuncusu Sinem Yalman, bugüne kadar milli model ile 100’ün üstünde pik bundan sonra.

Almanya’nın Hamburg kentinde 7-10 Aralık’ta düzenlenecek Salon Hokeyi Kadınlar Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında Amasya Spor Salonu’nda dinlenme kampı özne A Milli Avrat Hokey Takımı oyuncularından 28 yaşındaki Sinem Sarp, bu spora sülale dostları milli hokeyci Gazel Güven marifetiyle 10 yaşında başladı.

Zamanla liyakatli tıpkısı hokey sporcusu olan ve 2008 yılında ilk kez milli takıma seçilen Sinem, kayıtların bulunduğu 2015 yılından bilahare ise milli takımla 91 maça çıktı.

Tıpkısı zamanda Ankara Keçiören Şehit Enis Kırımlı Ortaokulu’nda beden terbiyesi öğretmeni olan Sinem, bugüne büyüklüğünde 100’ün üstünde milli formayı giydi.

Gaziantep Polisgücü’nde oynayan Sinem Yalçın, AA muhabirine, hokeye kardeşiyle “sosyal etkinlik olsun” diyerek başladıklarını, kardeşinin daha sonra spordan koptuğunu amma kendisinde tutkuya dönüştüğünü söyledi.

Ayrımsız zamanda beden eğitimi öğretmenliği yaptığını belirten Sinem, çocukların elinden tutup spora yönlendirmeyi, yaşamlarını değiştirmeye katkı sağlayabilmeyi amaçladığını anlattı.

“İstiklal Marşı’mızı feryat figan okuduğum it canlı çokça maçım vardır”

Hokeyin hayatını değiştirdiğini vurgulayan milli sporcu, şöyle devam etti:

“Evliyim. Sporun evliliğe, evliliğin spora inatçı etkisi ya birlikte temel olmanın tek engeli olmadığını düşünenlerdenim. Dünyanın mukavim çok ülkesini gezip, sükse duygusunu yaşadık. Ailemizi bu şekilde gururlandırdığımız üzere mutluyum. Mukavemetli haddinden fazla sporcunun hikayesi, avrat ve koca örnekleri kâin. Bu bağlamda sporun insanın hayatını değiştirdiğini, eğitime müspet katkısı olduğunu antrparantez hayatını değiştirdiğini düşünüyorum.”

Milli sporculuğun tarif edilemeyecek bire bir ruh olduğuna işaret fail Sinem, “İstiklal Marşı’mızı feryat figan okuduğum mütehammil çokça maçım vardır. Ben ülkemi, milli duygularımla kaşkariko ediyorum. Hokeyin, alelhusus bayrağımızın benim üzere yeri çokça manalı. Tıpkısı heyecan ve gururla ülkemizi külah etmeye devam edeceğim.” dedi.

Salon Hokeyi Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nda dahi tavlamak istediğini dile getiren Sinem, “100’den çok olmuştur sanıyorum, Balkanlar ile birlikte çünkü haddinden fazla tafsilatlı yıllarımı verdim. Umarım bibi formumu koruyup milli takımlara, ülkeme yarayışlı olabilirim. Sanırım 100. el milliliği geçtim. Gururluyum ülkemi 100 misil hile ediyor olmaktan. Bu, federasyonumuzun, antrenörlerimizin ve sporcularımızın balaban başarısıdır.” diye niteleyerek konuştu.

Avrupa’nın arz mebzul sekiz takımının dünyada da önceki sekiz tam kayran aldığını belirten Sinem, “Mağaza Hokeyi Kadınlar Avrupa Şampiyonası, bizim amacıyla acun şampiyonası statüsünde. Dünyanın yer mebzul oyuncularıyla savaş edeceğiz. Büyük ayrımsız gurur.” dedi.Share: