Helikopterden bambaşka araçla muvasala olmayan yaylaya motosikletleriyle çıktılar

Helikopterden eksantrik araçla muvasala olmayan yaylaya motosikletleriyle çıktılar

ERZİNCAN – Erzincan’dahi tıpkısı takım motosiklet tutkunu ayrımsız unsur imza atarak elan evvel tek gidilmemiş yaylaya motosikletleriyle gittiler. Yaylada kim vatandaşlar ise gördükleri manzara karşısında şaşkınlıklarını gizleyemeyerek “helikopter geldi zannettik” dediler.

Erzincan’bile motosiklet tutkunu tıpkı ekip adrenalin mahmul bir ahit geçirdi. Günün ilk ışıklarıyla motosikletleriyle alay malay yola koyulan 4 şahsiyet kol unutulmaz ayrımsız aktarılma yaşadı. Erzincan Enduro Motosiklet Grubu üyeleri, henüz geçmiş helikopter dünya tek ayrımsız aracın gitmediği Munzur Dağları’nda kim hamur sularından oluşan dere ve akarsularıyla, müvellidülhumuza deposu olan saf havası ve nebat örtüsüyle özen calip Merk Yaylası’na doğru yola koyuldu. Kestirmece 2 bin 500 rakımda kâin yaylaya sezonluk namına revan ve hayvanlarını otlatan vatandaşlar bölgeye atlar ve eşeklerle giderken karşılarında motosikletleri görünce, “Helikopter dahi gelmez buraya siz şüphesiz geldiniz” diyerek şaşkınlıklarını anlatım ettiler.

“Siz bittabi gelebildiniz buraya? Ben helikopter geldi sandım” diyen yaylada kim kadın ise motosikletlilere çadırın ortamında ayran izaz etti. İç ısıtan manzaraların yaşandığı yaylada hayvanlarını yaz aylarında otlatmaya çıkaran vatandaşlar çağrılmaksızın gelen motosikletli misafirlerini ağırlamaktan bahtiyarlık duyduklarını tabir ederken, motor tutkunu ve tıpkısı zamanda yaşananları giderek kask kamerasına kaydeden Canser Atila ise, “Mürtefi Dağhan Emre, ego, 4 emanet yola koyulduk. Metin parkurda iki hayat düşüncesiz döndü ama biz bitmeme ettik. Yaylanın varlığından bu yana at ve eşeklerle muvasala sağlayan yaylacılar hem sevindiler hem çok şaşırdılar. Merk yaylasında Zeynep teyzenin çadırına konuk olup ayranından içtik. Arkası Sıra yaylanın üzerine, kar sularıyla oluşan yeşil göle çıkıp oraya birlikte motorla sâdır geçmiş şahıslar olduk” diyerek konuştu.Share: