Hayatiyet şirketlerinden düzenlenen ara ‘yatırım ve bakım’ söylemek açıklaması

BEDAŞ, AEDAŞ ve ÇEDAŞ, tüketicileri ‘düzenlenen boşluk nedir, illet yapılır?’ konularında haberdar etmek üzere kuma tıpkısı izah yaptı. Açıklamada, kanalizasyon iyileştirme, tesislerin yenilenmesi ve envestisman çalışmalarının kesintisiz devam ettiği rapor edilerek, “Bu sırada çalışmaların duygusal ve mülk güvenliğini gözdağı etmemesi adına vacip kendisine planlı kesintiler gündeme gelebilmekte. Planlı icraat sırasında tüketicilerimizin kıygınlık yaşamaması amacıyla 48 saat ilkin kamuoyuna gerekli bilgilendirmeler yapılmakta” denildi.

Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ) İstanbul Avrupa Yakası’nda, Akdeniz Hareketlilik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ) Antalya, Burdur ve Isparta’da, Çamlıbel Hayatiyet Tevzi A.Ş. (ÇEDAŞ) da Sivas, Tokat ve Yozgat’ta hep 8,7 milyonu aşan kullanıcıya selis ve birinci sınıf neşelilik dağıtım hizmeti sunmak için 7 çevrim 24 saat fariza başında.

TÜKETİCİ 48 SAAT BAŞLANGIÇTA BİLGİLENDİRİLİYOR

Bölgelerindeki yıpranmamış yerleşme yerlerine erke koymak, mütezayit tilmiz karşılık isnat etmek, kâin altyapıyı pekiştirmek üzere envestisman, bakım ve tamirat çalışmalarını sürdüren BEDAŞ, AEDAŞ ve ÇEDAŞ, bu sırada hisse senedi güvenliği kuralları ve bulunan mevzuatlar çerçevesinde can ve mal güvenliğini temin etmek için sınırlı bir program dahilinde planlı kesintilere gidiyor. Tüketicilerin bu kesintilerden minimal seviyede etkilenmesi hedefiyle tevzi şirketleri, düzenlenen kesintilerin duyurusunu 48 saat öncesinden internet siteleri ve farklı bildirişim kanalları üzerinden yapmaktadır.

Bir bölgede “envestisman ve hizmet” yapıldığı anlamına gelen planlı kesintiler ile ilgili tüketiciyi bilgilendirmenin önemi her sabık dönüş artarken BEDAŞ, AEDAŞ ve ÇEDAŞ’tan konuyla ilişik ortak tıpkısı açıklama geldi. “Planlı göz nedir, hastalık yapılır, sair kesintilerden farkı nedir” sorularına yanıt veren açıklamada şu noktalara özen çekildi:

“Aksaklık halleri dışında, zindelik dağıtım şebekesinde yapılması planlanan envestisman, bakım-tamirat çalışmaları ve yeni abonelik bağlantılarında enerjinin kesilmesi gerekiyorsa, başlangıçta kamuoyu bilgilendirilerek ‘planlı yetersizlik’ yapılır.

“Izin ve fariza alanlarımız dahilinde kâin dağıtım bölgelerinde, erke arzının güvenli, kıvrak ve kaliteli olarak yapılabilmesi üzere kanalizasyon ve sığa artırımına yönelik sistem ıslah, tesislerin yenilenmesi ve envestisman çalışmalarını mütemadi ve düzenli adına sürdürmekteyiz. Enerji arzının güvenli, akıcı ve kaliteli yerine yapılabilmesi, bu sırada çalışmaların ekiplerin ve vatandaşların fert ve mal güvenliğine zarar vermeyecek şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla “düzenlenen kesintiler” gerekli olarak gündeme gelmektedir.

“Bu süreçte tüketicilerimizin mağduriyet yaşamaması bildirme ana tasavvur ve prensiplerimiz arasında yer alıyor. Bu nedenle ruh kesintisi müstelzim çalışmalarımızı, tevzi şebekesindeki kullanıcılara etkisinin minimal düzeyde kalacağı saatlerde gerçekleştiriyoruz.

“Kent merkezlerinde; transformatör ve dağıtım merkezi bakımlarının benzer olduğunca geceleyin saatlerinde yapılırken, tehlikeli gerilim ve ölçülü yüklülük anlamsız hatlardaki hizmet çalışmaları, ustalık kısıtlar ve hisse senedi güvenliği zımnında sıra saatlerinde gerçekleştirilmek amacıyla planlanıyor.”

Share: