Hava Bilgisi İstanbul ve Ankara üzere saat verdi!

7 Ağustos Pazar güncel hava raporu raporu yayımlandı. İstanbul ve Ankara karışma birçok ilde hamam havalar yerini boğanak yağmurlara bırakacak. Rapora bakarak, öğle saatlerinden itibaren İç Veli ile Batı Akdeniz’degök ses bora bekleniyor. 10 toprak amacıyla “soluk” uyartı yapıldı. İşte detaylar…

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya bakarak, öğle vakti saatlerinden itibaren İç Veli ile Gün Batısı Akdeniz’de beklenen sağanak ve gök curcunalı sağanağın Denizli, Burdur, Isparta, Afyonkarahisar ve Uşak çevreleri ile Işıklı, Muğla ve Antalya’nın çöz kesimlerinde yerli akva olması tahmin ediliyor.

Meteoroloji beklentilerine bakarak İstanbul birlikte 7 Ağustos 2022 Veriş haset yağışlı havanın etkisinde olacak.

ANKARA VALİLİĞİ’NDEN BOĞANAK UYARISI

Valilik’ten yapılan açıklamada, “Zaman gün ortası saatlerinden itibaren toprak genelinde sağanak yağışların sağlam olması beklendiğinden meydana gelmesi muhtemel şakkadak hâkim, seylap, yerel komple yağışı, yağmur çabucak kuvvetli rüzgar ile ulaşımda aksamalar kabil olumsuzluklara cebin dikkatli ve müdebbir olunmalıdır” ifadeleri yer aldı.

UYARILAR PEŞ PEŞE

İç Iye, Batı Akdeniz ve Ankara’de ferda akva bora bekleniyor.

Meteoroloji’den yapılan açıklamada, zaman gün ortası saatlerinden itibaren İç Veli ile Mağrip Akdeniz’de muhtemel bora ve asuman curcunalı sağanağın Denizli, Burdur, Isparta, Afyonkarahisar ve Çeltek çevreleri ile Aydınlık, Muğla ve Antalya’nın çöz kesimlerinde evcil sağlam olması anlayış ediliyor.

Zaman, öğle saatlerinden itibaren Ankara genelinde bile sağanak ve gök curcunalı sağanağın yerli sağlam olması öngörülüyor.

Anide hâkim, seylap, yıldırım, evcil yoğun yağışı, yağmur takkadak kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar kabil olumsuzluklara alın titiz ve tedbirli olunması isteniyor.

Meteoroloji resmi sitesinde mevcut uyarılar ise şöyle;

KUVVETLİ YAĞIŞLAR

Yağışların, Uşak, Afyonkarahisar, Denizli, Isparta, Burdur, Eskişehir, Ankara çevreleri, Antalya’nın yıldız ve batısı ile Muğla ve Aydın’ın çöz kesimlerinde meydan düzlük sağlam olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, dominant, taşkın, yıldırım, evcil yoğun yağışı vb) müdebbir ve dikkatli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, Marmara’nın batısı ile Kuzey Iye kıyılarında şimal ve kuzeydoğu, Maşrık Anadolu’nun güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden sağlam (30-60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara cebin (ulaşımda aksamalar vb) müdebbir ve titiz olunması gerekmektedir.

5 GÜNLÜK HAVA RAPORU RAPORU

O ilçede alaz 47 dereceyi aştı!

 

Avrupa kavruluyor: Sonuç 92 yılın arz yunak ayı

 

Avrupa’birlikte çılgın sıcaklar temmuzda binlerce fert aldı

 

Japonya hükümeti, halkını yunak havaya karşı uyardı

 

Share: