Hatay Büyükşehir Belediyespor Ayvaz El Topu Takımı’nın gözü Avrupa kupalarında

El Topu Rical Süper Lig’da savaş eden Hatay Büyükşehir Belediyespor, ligde art sıralarda kayran alıp Avrupa kupalarına gitmeyi hedefliyor.

Hatay Büyükşehir Belediyespor Başantrenörü Cidal Yüksek, AA muhabirine, bu sezon kadrolarına kattıkları eskimemiş oyuncularıyla başarıyı takip etmek istediklerini söyledi.

Takımının ligde 2 yıldır mücadele verdiğini anlatan Efdal, bu sezon yeniledikleri kadroyla ligde arz dolgunca yerlere akmak istediklerini belirtti.

Güzel ayrımsız hazırlık devresi geçirdiklerini aktaran Faziletli, şöyle konuştu:

“İki sezondur Süper Lig’da savaş ediyoruz. Geçen yıl hedefimiz ligden düşmemekti, önce 8’bile bitirdik. Bu sene daha pir benzeri grup kurduk ve hedefimiz, başarabilirsek Avrupa kupasında çabalamak. Geçen seneki kadromuzdan 7-8 oyuncuyu gönderdik. Bu mevsim eksik mütezayit yerlere daha iyi oyuncular alarak sezona başladık. İyi takviyelerle bereketli tıpkı takım olduğumuzu düşünüyorum. Takıma gelenlerin çoğu kariyerli ve hedefi olan sporcular, umarım onlarla istediğimiz hedefe ulaşırız.”

Cemal Kütahya: “Avrupa’ya gidebilecek gücümüz ve potansiyelimiz var”

Yıpranmamış transferlerden milli hentbolcu Cemal Kütahya, hedefleri ve sunturlu ayrımsız yapılanması bulunan takıma dahil olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Takımdaki alışkanlık ortamının çok bereketli olduğunu, bunun bile gün geçtikçe sahaya yansıyacağını anlatan yiğit Cemal, “Bu sene play-off sistemi var. Normal zaman bittikten sonra evvel 8 mızıka kişi beyninde play-off oynayacak. Onun üzere küme çokça etraflı olacak. Takım namına hedefimiz öncelikli yerine ilk 4’te bitirerek Avrupa’ya gidebilmek. Avrupa’ya gidebilecek gücümüz ve potansiyelimiz var. Umarım sezon böylelikle Avrupa’ya revan takımlardan biri bile biz oluruz.” ifadelerini kullandı.

Mehmet Emre: “Hedefimiz ligi en üst sırada tahsis etmek”

Beykoz Belediyespor’dan aktarma edilen kaleci Mehmet Emre de takımdaki teavün ve arkadaşlığın en son düzeyde olduğunu belirtti.

Ligin iddialı takımlarından biri olduklarını dile getiren Mehmet, şunları kaydetti:

“Bu sezonun çok edisyon olacağını düşünüyorum. Bu mevsim 7-8 kesim iddialı olma çabası içerisine giren bando olduğunu görüyoruz. Biz üstelik o takımlardan biriyiz. Hedefimiz ligi en son sırada cezbetmek. Elan geçmiş Avrupa kupalarında oynadım. Geçen yıl Beykoz Belediyespor’da savaş ediyordum, orada Türkiye Kupası’nı aldık. Başarıya haris kulüplerde uğraş etmeyi haddinden fazla seviyorum. Rakiplerimiz haddinden fazla dayanıklı amma tığ de elimizden mevrut en iyi mücadeleyi verip şayet başarabilirsek Avrupa Kupası’na gitmeye çalışacağız.”

Share: