Hareket bölgesinde etkin AFAD Müdürü Ayğan’a sürpriz tevellüt haset kutlaması

Ardahan’ın Göle ilçesinde yaşanan 5 büyüklüğündeki hareket bölgesinde görev yapan Kars Facia ve Evgin Buut (AFAD) Müdürü Oktay Ayğan’a iş arkadaşlarınca şaşırtı tevellüt günü kutlaması yapıldı.

Göle’dahi ara sıra bozuk taş yapıların hasar gördüğü 27 Eylül’deki sarsıntı sonrası depremzedeler amacıyla çadırlar kurulan ve taşımalık kurulumu da süren ilçenin köylerinde ekiplerin çalışmaları sürüyor.

Depremin yaşandığı günden beri hem sahada hem birlikte Ardahan Kıran Eş Güdüm Merkezi’ndeki çalışmalara katılan Kars AFAD Müdürü Ayğan de mevlit günü olmasına karşın çalışmalarına meydanlık vermedi.

Bu durumu öğrenen Ayğan’ın takım arkadaşları, namına Ardahan Kıran Eş Güdüm Merkezi’ne geldiğinde şaşırtı yaparak veladet haset pastası kesti.

Söz konusu sürprizden etkilenen 58 yaşındaki Ayğan, kestiği pastayı ekip arkadaşları ve eş güdüm merkezi yakınındaki benzeri okulda eğitim gören öğrencilere ikram etti.

Ayğan, AA muhabirine, 27 Eylül’den beri gelişigüzel dönme hareket bölgesinde olduklarını belirterek, şunları kaydetti:

“O günden bu yana vatandaşımızın beraberinde olduk. Gecemizi gündüzümüzü vatandaşın rahat etmesine ayırdık, devletimizin ısıdam elini hissetmeleri amacıyla çabaladık. Fakat bugün bana yapılan tevellüt haset sürprizi beni çokça duygulandırdı. Ardahan ve kasaba illerdeki arkadaşların bu organizesi karşısında haddinden fazla bahtiyar oldum. Veladet günümü kutlayan arkadaşlara canı yürekten teşekkürname ediyorum.”

Share: