Habermetre, hayvanların sorunlarına kayıtsızca kalmayan “Hayvan Dostu” markaları raporladı

Habermetre, herhangi bir bölüm sokaklarımızda gördüğümüz hem sevgiye hem da benzeri cilt mamaya ihtiyacı olan canlılar için geliştirdikleri sosyal rehavet projeleri ile çıkmaz hayvanlarının hayat koşullarının iyileştirilmesine, korunmasına ve bu alanda farkındalığın artırılmasına ulama sağlayan “Hayvan Dostu” markaları inceledi.

“Efsanevi Dostu” markalar, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP), Hayvanları Biçarelik ve İlgisizlikten Himaye Derneği (HAÇİKO), Ahbap ve Türkiye Hayvanları Koruma Derneği kabilinden hayvanlara müzaheret eden kuruluşlar ile iş birliğine da her an çok sayıda fayda sağlayan projeler geliştirdiler. Projelerin temel başlıkları ise, “sokakta ve efsanevi barınaklarında dallı güllü canlılara mama bağışları”, “pisik ve kapik evleri yapımı” ve “otama ihtiyaçlarının karşılanması”na yönelik destekler adına öne bundan sonra.

“Hayvan Dostu Markalar” ve Servis Edilen Matbuat Bültenlerine Dair Vukuf Yansımalarından Özetler:

Semtpati “Çıkmaz Hayvanlarıyla Akıllıca ve Sakıncasız İletişim Ihdas” Eğitimlerine Başladı – 11 Ocak

İş insanı ve hayvansever İpek Kıraç tarafından geliştirilen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) desteğiyle İstanbul’un mahallelerinde yaygınlaştırılan SemtPati projesinin etkin uygulaması ile gönüllü hayvanseverler, mahalle mahalle kül şehrin çıkmaz köpeği haritalandırmasının yapılmasını sağlıyor. Köpek eğitmeni Gamze Aral marifetiyle verilen “Köpeklerle Makul ve Güvenli İletişim” eğitiminde, köpeklerle dosdoğru ayrımsız iletişim kurulması amacıyla muarefe takkadak ve sonrasında yapılması ve yapılmaması gerekenler çocuklara aktarıldı. Yetişek sonrasında ise Koçtaş tarafından sağlanan kedi-köpek kulübeleri dallar eliyle boyandı ve barınaklara bağışlandı.

Profilo, Bu Yol Patili Dostlarımıza “Oh be” Dedirtiyor – 14 Ocak

Doğaya, çevreye ve eksiksiz canlılara olan sorumluluğu seçkin devir ön planda markajcı Profilo, sokaklardaki patili dostlarımızın kışı yunak tıpkısı yuvada geçirmeleri üzere 50 noktada köpek kulübesi konumlandırması başlattı.

Minik yâran amacıyla #KaputaVur – 20 Ocak

ikinciyeni.com, kışın itici havalarda kaputun içine saklanıp motorun sıcaklığıyla ısınmaya etkin kedileri istirdat fikriyle geçtiğimiz yıllarda başlattığı #KaputaVur projesinin üçüncü filmini yayınladı.

Uludağ Hayatiyet, sokak hayvanlarını unutmadı – 24 Ocak

Çıkmaz hayvanları soğuk havanın birlikte etkisiyle araç ve su bulmakta zorlanıyor. Uludağ Cıvıltı, bakım bölgesinde saha kayran Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’daki yaşama dostların bugünleri mamasız ve susuz geçirmemeleri amacıyla başlattığı ‘Sevgimiz, Enerjimiz Sizinle’ projesini bu sene bile sürdürüyor. Proje kapsamında umum muamelat merkezlerinin uğrunda akman çaça ve su kapları bulunduran şirket kedi, köpek ve kuşların gıdasız kalmaması üzere çalışıyor.

Bien’den minik patilere “kedi evi” – 28 Ocak

Yapı sektörünün önde gelen şirketleri ortada düz alan Bien, antipatik şita şartlarında sokakta hayat dolu kedilerin barınma ihtiyaçları üzere Türkiye’nin dört bir yanına 1000 sayı pisik evi dağıtıyor.

Mavi kapaklar çıkmaz hayvanları amacıyla abla kabına dönüştürüldü – 31 Ocak

Nestlé Purina PetCare’in çıkmaz hayvanlarının tagaddi, barınma ve sahiplendirme konularına hal yollamak için Impact Hub İstanbul ve Circular Mind işbirliğinde gerçekleştirdiği Canımız Sokakta projesinin serencam fazı çocukların desteğiyle tamamlandı. Bursa Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları Akademisyen Prof. Dr. Ebru Sert marifetiyle kestirmece 750 çocuğa domestik hayvan davranışları ve bakımının birlikte çıkmaz hayvanlarıyla ilişik farkındalık eğitimlerinin verilmesinin ardından semavi plastik kap çokluk programı başlatıldı. Çocuklara geridönüşüm farkındalığı kazandırılırken semavi kapaklar bile sokak hayvanları amacıyla dönüştürüldü ve 35 skor çaça kabı elde edildi. Çaça kapları okullara ulaştırıldı ve Friskies mamaları ve Nestlé Pure Life sularıyla gelişigüzel çıkmaz hayvanlarının kullanımına sulundu.

MNG Kargo sağlık taşıyor – 1 Küçük Ay

MNG Kargo, barınaklarda ruhlu bakıma kadın hayvanlara cümle destek olabilsin diye niteleyerek arkalama düzenlemek talip müşterilerinin gönderilerini yüzdelik 50 indirimle taşıyor. ‘Barınak Kampanyası’ kapsamında MNG Kargo müşterileri, varış adresi efsanevi barınağı olan arkalama gönderilerini tamlık şubelerden indirimli yerine gönderebiliyor.

Koçtaş’tan Minik Dostlarımız İçin Kılgı ve Dayanıklı Kulübe Yapımı Önerileri – 4 Şubat

Koçtaş, soğuk ve karlı kış günlerinde çıkmaz hayvanlarını ısıtacak pratik kulübe yapımı önerileri sunuyor. Minik dostlarımız için dayanıklı kulübeler boşaltmak isteyenler aradıkları cümle detaylara Koçtaş Aktif Evler Blog’dan ulaşabiliyor.

iyzico ile Sevgililer Günü’nde Kalpler Çıkmaz Hayvanları İçin Atacak – 10 Gücük Ay

iyzico, Sevgiler Günü’nde hediye yerine alınan fakat daha sonraları bakılamayarak sokağa terk edilen yerli hayvanlarla ait tıpkı kampanya başlattı. Bu Sevgililer Günü’nde kalplerimizin sokak hayvanları üzere atsın diye Ahbap ile gerçekleştirilen teşrikimesai ile Türkiye genelindeki barınaklara çaça bağışı yapılıyor. iyzico, 1 ton abla bağışı ile kampanyayı başlattı.

n11’den Acun Pisik Günü’ne özel ihsan kampanyası – 14 Gücük Ay

n11.com, 17 Gücük Ay Dünya Pisik Günü’ne hususi patili dostları mutlu edecek bire bir bergüzar kampanyası düzenliyor. 17 Gücük Ay’a (2022) büyüklüğünde n11.com’dan 1 TL ve gövde alışveriş özne tüm kullanıcılar, patili yâran için indirimli fiyata sunulan mamaları Türkiye Hayvanları Koruma Derneği Barınağı’na bağışlayabilecek.

Habermetre İletişim: anlatı[email protected]

Koçtaş’tan Minik Dostlarımız İçin İndirim Kampanyası – 15 Gücük Ay

Koçtaş, havaların güzelce soğuduğu bu günlerde birlik kedi, kapik mamalarında ve pet ürünlerinde 10-18 Şubat 2022 tarihleri ortada 40’a vasıl tenzilat kampanyası başlatıyor. Koçtaş, 17 Gücük Ay Kediler Günü kapsamında başta İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya kabilinden iri iller kalkışmak için 96 mağazasında, Koçtaş Umumi Müdürlüğü ve Koçtaş AR-GE Merkezi uğrunda kedi evleri konumlandırıyor. Koçtaş antrparantez, efsanevi dostlarımız için abla desteği de sağlıyor.

Tetra Hijyen ve Bana Göz Kulak Ol Derneği çıkmaz hayvanları amacıyla umum ele verdi – 15 Gücük Ay

Dünyanın şef gıda işleme ve paketleme çözümleri şirketi Tetra Sili, sürdürülebilir bir acun için çalışmalarına devam ediyor. Tetra Aydınlık içecek kartonu atıklarından üretilen kedi ve kapik evleri Bana Ayn Kulak Ol Derneği’nin desteği ile çıkmaz hayvanlarına melce olacak. Değme türlü hava şartına dayanacak şekilde imal edilen kedi ve kapik evleri önce etapta Giresun, Muş ve İstanbul’bile onlarca çıkmaz hayvanının dondurucu şita günlerini korunaklı ayrımsız yuvada geçirmesini sağlayacak.

Patili Dostlar İçin Pet Tech Startups Başvurularını Kaçırmayın! – 16 Küçük Ay

Patili dostlarımızın yaşam koşullarını ıslah etmek için çalışmalarına bitmeme fail Nestlé Purina PetCare, yerel hayvan bilimi üzere uygulayım bilimi ve girişimleri destekliyor. EU-Startups Summit kapsamında gerçekleştirilen konkur ile efsanevi dostu projeler ödüllendirilecek. Nestlé Purina Lab sponsorluğunda bu sene 12-13 Mayıs tarihleri ortada Barselona’bile gerçekleştirilecek etkinliğin son başvuru tarihi 18 Şubat 2022.

Hepsiburada’dan Acun Kediler Günü’nde HAYTAP’a manidar destek – 17 Küçük Ay

Türkiye’nin Hepsiburada’sı 17 Şubat Acun Kedi Günü üzere Hayvan Hakları Federasyonu HAYTAP ile umum ele vererek sokak hayvanlarına dağıtılmak üzere bilcümle 50 bin günlük öğüne denk mevrut 2 ton abla bağışı yaptı.

Koçtaş Mağazaları Kedilerin Yuvaları – 17 Şubat

17 Küçük Ay Acun Kediler Haset’nü kutlayan Koçtaş, bu kapsamında özellikle İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya gibi balaban iller tevessül etmek üzere 96 mağazasında, Koçtaş Umumi Müdürlüğü ve Koçtaş AR-GE Merkezi uğrunda kedi evleri konumlandırıyor. Patili dostlarımız bu özel günde yuvalarına kavuşuyor. Koçtaş antrparantez, hayvan dostlarımız için abla desteği da sağlıyor.

VEDAŞ ekipleri çıkmaz hayvanları ve yaban hayatı üzere doğaya eşya bıraktı – 29 Mart

Muş’ta, metanetli coğrafyada cıvıltı arızalarını gidermede iri çabalama harcayan VEDAŞ ekipleri, bölgede etken olan kar yağışı nedeniyle eşya bulmakta yüklülük dinamik melez hayatı ve çıkmaz hayvanlarını beslemeyi üstelik boşlama etmiyor. Hayatiyet arızalarına giden ekipler, araçlarında bulundurdukları yiyecekleri kar konusunda sererek hayvanların beslenmesine koruyucu oluyor.

Eti “BenimDostum’O” projesiyle sokak hayvanlarına desteğini sürdürüyor – 3 Nisan

Eti Benim’O 2019 yılında hayata geçirdiği “BenimDostum’O” projesiyle çıkmaz hayvanlarının korunmasına ve bu alanda farkındalığın artırılmasına yardım sağlamaya devam ediyor. HAYTAP, HEPAD ve ENCANDER hareket birliğiyle yürütülen projenin dördüncü yılında Bursa ve Silivri’da kâin üç efsanevi barınağına destek sağlandı. Sokak hayvanlarının tagaddi ve tahaffuz ihtiyaçlarının karşılandığı ve tedavileri üzere gerekli afiyet cihazlarının temin edildiği proje kapsamında bugüne büyüklüğünde binlerce sokak hayvanının hayat şartları iyileştirildi.

Hurda malzemeler OEDAŞ’ta yuvaya dönüştü – 3 Nisan

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Yardımcı illerinin elektrik tevzi hizmetini sağlayıcı OEDAŞ, sokak hayvanlarına yönelik projelerine devam ediyor. 2021 yılında başlattığı “Birey Yâran” projesi ile sokak hayvanlarının çaça ve tedavi ihtiyaçlarının karşılanmasına destek olan OEDAŞ, 4 April Dünya Çıkmaz Hayvanları Haset dolayısıyla manidar ayrımsız çalışmaya henüz imza atarak, depolarında bulunan hurda malzemeleri barınağa dönüştürdü.

Profilo’dan 4 April Çıkmaz Hayvanları Günü’hangi Özel Çaça Bağışı – 4 Nisan

Doğaya, çevreye ve tamlık canlılara olan sorumluluğu herhangi bir devir dolay planda markajcı Profilo sokaktaki patili dostlarımızın tagaddi ihtiyaçlarına korumak amacıyla sabık yıl hayata geçirdiği kulübe ve çaça kabı konumlandırma noktalarının sayısını arttırdı. Ayrıca, 4 April Dünya Sokak Hayvanları Günü’ne özel Ahbap Derneği marifetiyle çaça bağışında bulundu.

ZUBİZU Armağan Puanlarınızı HAYTAP ile Mamaya Dönüştürün, Patili Dostlarımıza Arkalama Edin! – 4 Nisan

ZUBİZU, patili dostlarımıza oylumlu aynı bindi temin etmek üzere HAYTAP ile tıpkısı araya geliyor ve ZUBİZU üyelerinin kullandıkça kazandıkları ihsan puanları mamaya dönüşüyor. “4 April Dünya Çıkmaz Hayvanları Siper Haset” kapsamında HAYTAP iş birliği ile hayata geçirilen ve Nisan ayı (Nisan 2022) sonuna kadar sürecek kampanyada, bergüzar puanlardan toplanan mama yardımının 20’si büyüklüğünde ekstra abla yardımını bile ZUBİZU sağlayacak.

Habermetre İletişim: [email protected]

PınarOnline’dan Acun Sokak Hayvanları Haset’nde Haçiko’ya 750 kg abla bağışı – 5 Nisan

“Senin, bizim, hepimizin sorumluluğu” diyen PınarOnline, sokaklarda hayatını devam ettirmeye müteharrik dostlara ulaştırılmak üzere Hayvanları Çaresizlikten ve İlgisizlikten Himaye Derneği’hangi (HAÇİKO) 750 kilogram çaça bağışında bulundu.

Bad Bear, Patili Dostlara Mono App ile bindi oluyor – 18 Mayıs

Özgün tarzını katıldığı içtimai gravite projeleri ile destekleyen Rüzgâr Bear, Mono App ile yaptığı işbirliği sonucunda uygulamadan yapılacak rastgele ahzüita için efsanevi barınaklarına bağışta bulunacak.

ZUBİZU’dan HAYTAP İş Birliği ile Patili Dostlarımıza 1 Ton Çaça Yardımı! – 25 Mayıs

ZUBİZU, sahipsiz sokak hayvanlarına bindi üzere HAYTAP ile önemli bir iş birliği gerçekleştirdi. Kampanyaya katılan ZUBİZU üyelerinin uygulamada biriktirdiği hediye puanları abla yardımına çevrildi. ZUBİZU da toplanan mamanın 20’si büyüklüğünde mülhak mama yardımı yaparak 1 ton abla toplanmasına destek oldu. ZUBİZU çalışanları ve HAYTAP gönüllüleri 23 Mayıs günü Reşadiye Ormanı’nda kimsesiz hayvanlar amacıyla topladıkları mama ile yüzlerce patili dostumuzun karnını doyurdu.

GSK Türkiye ve TOG hisse senedi birliğiyle plastik atıklar konuşma eserine dönüştü – 1 Haziran

GSK Türkiye çalışanları ve Cemiyet Gönüllüleri Vakfı (TOG) gönüllüleri, sanatkâr Barış Karayazgan küratörlüğünde belde ve hayvan haklarına dikkati çekmek için atıklardan zürafa heykeli yaptı.

Boehriger İngelheim’dan Füru İçin “Kaşınma Dediğin” Söyleşisi – 2 Haziran

Boehringer Ingelheim Türkiye, Klinisyen Baytar Hekimler Derneği (KLIVET) teşrikimesai ile 4 Nisan Acun Çıkmaz Hayvanları günü kapsamında çocuklara hayvan sevgisini etkilemek amacıyla KidZania’da önceki demonte kedi evi atölyesi ve sonrasında Eğitimci/ Yazar Ezo Sunal ile Veteriner Doktor Çağıl Çokcoşkun Yılmaz’ın katılımıyla “Kaşınma Dediğin” konseptli aynı görüşme gerçekleştirdi.

Yer Haftası’nda OEDAŞ projesi iri ilgi gördü – 7 Haziran

Türkiye Kasaba Haftası çerçevesinde Eskişehir’bile düzenlenen etkinliklere katılan OEDAŞ temsilcileri, tanıttıkları ‘Birey Dostu’ projesiyle rabıt topladı. OEDAŞ; Yer, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın koordinesinde 81 ilde planlı 1-7 Haziran Türkiye Çevre Haftası etkinliklerine katıldı. Eskişehir’da gerçekleşen ve muvaffakiyetsiz atık temasının ele alındığı etkinlikte kayran düz OEDAŞ yetkilileri, sürdürülebilirlik projeleri ve atılan ağaç direklerini sokak hayvanları amacıyla yuvaya dönüştürdüğü Birey Dostlar projesi karşı hikmet verirken, çocuklara birlikte kırtasiye seti ihsan etti.

‘OPPO’yla Dahi Çekilemedi’ Projesinde 945 Kilo Mama Bağışlandı – 10 Haziran

Didem Soydan, Düş Eker, Alican Aytekin ve Merve Oflaz’ın aralarında olduğu ünlü isimlerin evcil hayvanlarının objektif karşısına geçtiği ‘OPPO’yla Bile Çekilemedi’ projesinde 945 kilogram abla bağışlandı.

Vaillant “Aşağılık Akbabaları Siper Projesi” ile sürdürülebilir geleceğe desteğini sürdürüyor – 30 Haziran

Vaillant Türkiye ile Huy Derneği ortaklığında 2015 yılından bu yana bitmeme fail Yoz Akbabaları Siper Projesi’nde yılın ilk çeyreğinde himaye ve farkındalık çalışmalarına odaklanıldı.

17 Bilyon Hamle, Çıkmaz Hayvanları İçin 7 Ton Mamaya Dönüştü – 21 Temmuz

Dünyanın adımları bağışa dönüştüren önceki uygulaması Help Steps, kullanıcılarına sokak hayvanlarına hoppadak etap atarak bindi olma fırsatı sunuyor. Keyif ve iyiliği akil telefon uygulamasında bir araya getiren Help Steps marifetiyle hayvanseverler şimdiye büyüklüğünde çıkmaz hayvanlarına 16.8 bilyon etap bağışında bulundu. Kısaca 115 bin TL’lik maddi desteğe dönüşen adımlarla sokak hayvanlarına 7 tondan fazla mama ve bakım desteği sağlandı.

OEDAŞ’ın “Duygusal Dostlar” projesi ile çıkmaz hayvanlarının bakımı gerçekleştiriliyor – 28 Orak Ayı

Osmangazi Hayatiyet Dağıtım ATLATMAK (OEDAŞ), ‘Fert Dostlar’ isimli sosyal sıklet projesi kapsamında 3 binin üstünde sokak hayvanının, aralarında tümör ve ayn rahatsızlıkları üzere ameliyatlarının bile olduğu tedavileri gerçekleştirildi, 900’den aşkın de kısırlaştırılma operasyonu yapıldı. OEDAŞ Direktörü Yenmiş Sarp, çıkmaz hayvanlarının dirim koşullarını iyileştirmek amacıyla temas yıl cümbüş gösterdikleri ayrımsız ilde daha otama odası açmayı hedeflediklerini bildirdi.

Habermetre İletişim: [email protected]

Koç Topluluğu Çalışanları, Çıkmaz Hayvanlarıyla Ortak Ayrımsız Dirim Kültürü İçin Semtpati Fest’te Buluştu – 30 Temmuz

Çalıştırıcı Holding Umumi Heyet Üyesi İpek Kıraç eliyle, İstanbul Büyükşehir Belediyesi desteğiyle başlatılan proje kapsamında, İBB’nin arızi bakımevlerinde küsurat ve SemtPati uygulamasında sahiplenilmeyi muntazır köpekleri Çalıştırıcı Topluluğu çalışanları ve aileleriyle buluşturan tıpkı festival düzenlendi. SemtPati Fest’te, çıkmaz hayvanlarıyla akla yatkın iletişim ve vücut dilinden, sorumlu efsanevi sahibi olabilmeye kadar birçok değişik konuda eğitimler, söyleşiler ve dallar için ahenktar atölyeler gerçekleştirildi.

Limak Filarmoni Orkestrası, çıkmaz hayvanları üzere manzara matlup – 2 Ağustos

Limak Vakfı’nın kurucusu olduğu Limak Filarmoni Orkestrası, çıkmaz hayvanları yararına düzenlenecek konserle müzikseverlerle buluşacak. 4 Ağustos’ta Aspendos Antik Tiyatrosu’nda gerçekleşen konserin geliri sokak hayvanları yararına Çesal Derneği’ne bağışlanacak.

Teleperformance iş birliği ile “Tayf Fail Karınca Derneği”, toplum ve seyyare için çalışmaya devam ediyor – 17 Ağustos

Teleperformance Türkiye’nin, kurumsal içtimai rehavet vizyonuyla teşrikimesai yaptığı Hayalet Eden Karınca Derneği, HAYTAP ve Türk Yetişek Vakfı (TEV) destekleri ile cemiyet ve gezegenin hayallerini gerçekleştirmek amacıyla projelerini sürdürüyor. 4 sene boyunca eğitimlerine destek vereceği mektepli sayısını 50’ye çıkaran dernek, kurduğu uygulayım bilimi sınıfları ile eğitimde punt eşitliğine destek verirken, hayatiyet gösterdiği illerde gönüllülerle alay malay oluşturduğu Hayvanları Esirgeme Programı ile canlıların yaşamlarının sürdürülebilirliği amacıyla çalışıyor.

Vodafone Rastgele Husus Yanımda’dan Pet Shop Alışverişi Sokak Hayvanları İçin Mamaya Dönüşüyor – 22 Ağustos

Vodafone, online aksata platformu Seçme Şey Yanımda üzerinden bakir bir içtimai kampanya başlattı. Değme Madde Yanımda’dahi pet shop kategorisinde yapılan temas ahzüita sonrasında Bu Mama Benden makineleri sokak hayvanları için bire bir ten çaça bırakacak. Vodafone’lu olsun olmasın herkesin destek verebileceği kampanyayla ayrımsız yandan evdeki hayvanların ihtiyaçları karşılanırken, bir yandan bile sokak hayvanlarına abla sağlanacak.

Hepsiburada’dan Dünya Kapik Günü’nde HAÇİKO’ya Manalı Destek – 25 Ağustos

Hepsiburada, HAÇİKO hareket birliğiyle 26 Ağustos Dünya Kapik Günü’nde sokakta hareketli dostlarımızın 5000 öğünlük beslenme ihtiyacını karşılıyor.

T-Talks bu kamer patili dostlarımızın sesi oldu – 31 Ağustos

Eğlence platformu TikTok’un “T-Talks” başlıklı sohbet serisinin bu ayki konusu patili dostlarımızdı. Türkiye’de efsanevi hakları üzerine lüzumlu yöneticisi oldukları STK’larla gerekse bireysel çalışmalarıyla aşina hayvan hakları savunucularından müzikçi ve Ahbap Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Levent ve HAÇİKO Derneği Müessis Başkanı gazeteci Mülk Gedik serinin bu ayki konukları oldu.

Cheetos Patili Dostlarımıza Yuva Buluyor – 7 Ilkgüz

PepsiCo’nun önde mevrut çerez markası Cheetos, sokak hayvanlarının dirim koşullarını ıslah etmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) teşrikimesai ile alışılmadık ayrımsız kampanya başlatan Cheetos, yaklaşık 500 hayvanın mihman yuvalarını bulmalarına bindi oluyor. Proje kapsamında, Türkiye genelinde 37 şehirden toplanan kısaca 500 çıkmaz hayvanının bilgileri Cheetos’un resmi web sitesi olan cheetos adresine yüklendi.

Teknosa Gönüllüleri’nden iyilik hareketi – 22 Ilkgüz

Farklı alanlarda gerçekleştirdiği içtimai bastırık projeleriyle toplumda kâr yaratmayı hedefleyen Teknosa Gönüllüleri, bu öğün dahi Teknosa güvencesini ve tecrübesini haiz Preo ürünleriyle sıhhat hareketi başlattı. Teknosa çalışanları proje kapsamında bala, güre ve kadından, afiyet, belde ve patili dostlarımıza kadar farklı konularda yoğunlaşan sivil sosyete kuruluşlarıyla aksiyon birliğine gidiyor.

Gratis ve Martı’dan 4 Ilk Teşrin Hayvanları Siper Haset’ne hususi proje – 28 Ilkgüz

Her yıl 4 Ilk Teşrin Hayvanları Siper Günü’ne özel adına Türkiye’nin dört bir birlikte bulunan mağazalarında ücretsiz abla dağıtımı fail Gratis, bu sene üstelik patili yâran amacıyla benzeri proje gerçekleştiriyor. Gratis, bu sene mağazalarında ücretsiz yerine dağıtacağı mama paketlerine eklenmiş namına daha çok çıkmaz hayvanına ulaşılması üzere önder mobilite platformu Martı ile teşrikimesai gerçekleştirdi. 4 Ekim Hayvanları Esirgeme Günü’nde hem mağazalarda hem üstelik Martı aracılığı ile 2’şer ton atılmak üzere toplamda 4 ton ücretsiz abla dağıtılacak.

Getir’den çıkmaz hayvanlarına 1 milyon kap çaça – 29 Eylül

Hızlı teslimat sektörünün öncüsü Getir, 8 yıldır çıkmaz hayvanları üzere hayata geçirdiği abla çokluk projesinde bu yıl “Patiye El Ver” diye 1 milyon anif denk mevrut 150 titrem abla toplayacak. Milyonlarca kullanıcısının de desteğiyle toplanacak mamalar, Efsanevi Hakları Federasyonu (HAYTAP) teşrikimesai ile Türkiye’nin dört bir yanındaki patili dostların beslemesinde kullanılacak.

Habermetre İletişim: anlatı[email protected]

Migros, sokak hayvanları üzere 4.423 ton azık bağışladı – 1 Ekim

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) hisse senedi birliğinde 8 yıl ilk başlattığı “Kalan Tazeler Bayağı Dostlarımıza” projesi kapsamında yaptığı 4.423 ton azık yardımı ile çıkmaz ve orman hayvanlarının beslenmesine destek veren Migros, 4 Ekim Hayvanları Dulda Günü’hangi hususi “#PatiliDostlaraİyiGelecek” kampanyası ile müşterilerini, bire bir paket mamayı evdeki fert dostları üzere alırken, bire bir paketi birlikte sokaktaki minik dostlarımız üzere almaya davet ediyor. Migros, 9 Ilk Teşrin tarihine büyüklüğünde uygulanan olan “#PatiliDostlaraİyiGelecek” kampanyası kapsamında yerli hayvan mama ve aksesuarlarını yüzde 40 tenzilatlı yerine hayvanseverlerle buluştururken, sokaktaki canlar için rüya oluyor.

Herhangi Bir Pati Taksi yolculuğu benzeri kap mamaya dönüşüyor – 1 Teşrinievvel

BiTaksi, 4 Ilk Teşrin Acun Hayvanları Siper Haset kapsamında uygulama içerisinde saha alan “Pati Taksi” özelliğini kullanarak yerel hayvanıyla gezi yapanlar adına çaça desteği sağlıyor. 1-5 Ilk Teşrin tarihleri beyninde gerçekleştirilecek projede kullanıcılar, BiTaksi’nin aplikasyon menüsünde bilgilerim alanında “yerli hayvanım var” seçeneği üzerinden kendisine sunu andıran ve uygun taksi sürücüsü ile eşleşerek domestik hayvanları ile gelişigüzel seyahat edebiliyor ve rastgele seyahat 1 cilt mamaya dönüşüyor.

Kalyon Holding’den Kimsesiz Hayvanlara Bindi – 2 Ilk Teşrin

Var olduğu değme alanda sürdürülebilir tıpkı yaşamı esas düz Kalyon Holding, bu kapsamda; çevreye, topluma, doğaya ve doğanın eksiksiz canlılarına katkıda bulunacak sosyal projelere imza atıyor. Kalyon Holding, 4 Ilk Teşrin Acun Hayvanlarını Koruma Haset kapsamında bile kimsesiz hayvanların kontrollü üremeleri ve birinci sınıf dirim sürmeleri amacıyla “Kısırlaştıralım, yaşatalım” söylemiyle ‘Sahipsiz Hayvanları Kısırlaştırma’ projesini hayata geçirdi.

CarrefourSA’nın Arkadaş Hareketi projesinde mama desteği 45 tona ulaştı – 3 Ilk Teşrin

Arkadaş Hareketi’nin 7. yılında da sokak hayvanları için desteğini sürdüren CarrefourSA, 4 Ekim Hayvanları Dulda Günü kapsamında gönüllülerin katılımıyla gerçekleşen Silivri hayvan barınağı ziyaretinde 500 kg çaça dağıtırken, 2022 yılı Eylül ayı itibarıyla CarrefourSA’nın çıkmaz hayvanlarına abla desteği 45 tona ulaştı.

Enza Home’dan HAYTAP’a destek – 3 Teşrinievvel

Enza Home, domestik hayvan tırmalamalarına karşı dayanıklı, süssüz silinebilir güpür yapısına topluluk Petra Bindi Takımı’nın lansmanı kapsamında içtimai medyada başlattığı kampanyayla patili dostlarının fotoğrafını paylaşan cümle üzere HAYTAP’a bağışta bulunuyor.

Hepsiburada’dan Hayvanları Himaye Günü’nde kulübe ve mama bağışı – 3 Ilk Teşrin

4 Ekim Acun Hayvanları Esirgeme Haset’nde, Türkiye ve bölgesinin önder e-tecim platformu Hepsiburada, yekpare toplumsal sorumluluk projelerini topladığı “HepsiYürekten” çatısı altında, hayvan haklarının avangart derneklerinden Hayvanları Çaresizlikten ve İlgisizlikten Esirgeme Derneği (HAÇİKO) ile gelişigüzel çıkmaz hayvanları amacıyla mama bağışı kampanyası başlatıyor.

1 milyon deri mutluluk patili dostlarla buluşuyor – 4 Teşrinievvel

Gelişigüzel sene 4 Teşrinievvel Dünya Hayvanları Esirgeme Haset çerçevesinde HAYTAP iş birliği ile patili yâran amacıyla çaça desteği sağlayan Getir, bu sene “Patiye Halk Ver” diye niteleyerek 1 milyon ten abla topluyor. Getir çalışanları üstelik proje kapsamında Göktürk Hayvan Sevenler Derneği Tahaffuz Alanı’nı musahabe ederek bakımı yapılan köpeklerle ilgilendi ve beslenmelerine havari oldu.

Boyner ve National Geographic, karışık hayatın korunması amacıyla “Zaman Var, Ferda Yok Olmasın” diyor – 4 Ilk Teşrin

Yaban hayatın tabii dirim alanı hangi efsus kim zaman geçtikçe daralıyor! Boyner, National Geographic ile gelişigüzel “Bugün Var, Yarın Bulunmayan Olmasın” diye, KuzeyDoğa Derneği’nin Sarıkamış Ormanlarındaki katıksız yaşamı tutma projesine ve bölgede dinamik vaşak, bozayı ve kurt kabil türlerin korunmasına katkıda bulunuyor.

Dardanel’den Yedikule Hayvan Barınağı’na Jazzy desteği – 4 Ekim

Dardanel’in pet food markası Jazzy, 4 Ilk Teşrin Acun Hayvanları Koruma Haset’nü manidar tıpkısı bağışla kutladı. Birey dostlarımızın beslenmesine destek olan Dardanel, özellikle Yedikule Efsanevi Barınağı gelmek için Türkiye’nin değişik yerlerinde kâin barınaklara mama bağışı yaptı.

Emlakjet’te yerli efsanevi sahibi çalışanlara “sıcakkanlılık İzni” hakkı – 4 Ilk Teşrin

Çevrimiçi taşınmazlar platformu Emlakjet, çalışanlarına yönelik geliştirdiği İnsan Kaynakları uygulamaları ile özen çekiyor. Emlakjet akıbet yerine yerli hayvan sahibi çalışanlarına müteveccih, sevimli dostlarının bakıma ihtiyaçları olduğunda “sempati İzni” hakkını sundu. Yerel efsanevi sahibi Emlakjet çalışanları, sevimli dostlarının afiyet işlemlerini sıkıntı yerine getirebilmek amacıyla yılda 2 posta muallel aktarılma müsaade kullanabiliyor.

Habermetre İletişim: [email protected]

Füru Esmer’nın Pisik Evlerini Patili Dostları amacıyla Renklendirdi – 4 Ilk Teşrin

İz bırakan projelere imza atan Yağız, 4 Teşrinievvel Acun Hayvanları Siper Haset’nde üstelik bir dünyayı paylaştığımız patili dostları unutmadı. “Düş Benim” projesi kapsamında Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’nda benzeri araya gelen öğrenciler, Yağız’nın pisik evine dönüşen yapıt kutularını boyadılar. Çocukların hayvan dostları amacıyla görüntü ettikleri evleri özlük elleri ile boyadıkları bu domuzuna etkinlikte, kedilerin barınmasına katkı ulaşmak yerine 100 sayı pisik evi ve çaça kabı oluşturuldu.

Koton, Love Koleksiyonu ile Patili Dostalarımıza ‘Göz Kulak Oluyor’! – 4 Teşrinievvel

Koton’un Bana Göz Kulak Ol Derneği gelişim birliğiyle, patili dostlarımızın yaşam koşullarının iyileştirilmesine yüklenmek için hazırladığı Love Koleksiyonu, yedinci sezonunda üstelik iyiliğe dönüşüyor. 4 Ilk Teşrin Dünya Hayvanları Koruma Haset’ne özel olarak Koton mağazalarında çaça dağıtımı yapılırken, barınaklar ve doğadaki patili dostlarımıza dahi çaça ulaştırılıyor.

Mavi, ”Miav” kedi evleriyle patili dostları korumaya devam ediyor! – 4 Ilk Teşrin

Mavi kedilerden sabah yeli alarak logosunu küçük bire bir sözcük oyunuyla “Miav”a dönüştürdüğü tişört ve jean serisinin beraberinde, Miav kedi evleriyle bile hayvanları korumaya bitmeme ediyor. Mağazalarındaki kullanılmayan rafları sokaktaki fert yâran amacıyla pisik evlerine muhavvil ayraç, bu özel projeyle çıktı patiye dokunmayı ve hayvanseverlerin kalbini çalmayı sürdürüyor.

Yemeksepeti Market’le ‘Sepette İyilik Var’ – 4 Ilk Teşrin

Türkiye’nin çabuk ticaret platformu Yemeksepeti, Hayvanları Koruma Haset kapsamında özel tıpkı içtimai bindi projesine henüz imza attı. Merih Besin marifetiyle birleştirme edilen kampanyayla, 3-7 Teşrinievvel tarihleri beyninde Yemeksepeti Market kullanıcılarının alacağı temas Whiskas ve Pedigree mama, Göktürk Barınağı’ndaki hayvan dostlarımıza ihsan olarak gidecek.

Aksigorta, ‘Pati Plus’ edinen Aksigortalılar hesabına ENCANDER’e destekte bulunuyor – 4 Ekim

Aksigorta, patili dostların ihtiyaçlarına akıllıca yepyeni tıpkısı ürünü hayata geçirdi. ‘Pati Plus’ adı verilen pati özel keyif sigortası ürünü, 25.000 TL ile sigorta sektöründe sunu faziletli yatarak tedavi güvencesi veriyor.Aksigorta, benzeri zamanda Özürlü ve Kadın Hayvanları Yaşatma ve Dulda Derneği (ENCANDER) ile gerçekleştirdiği iş birliği sonucunda, 1 yıl süresince domestik hayvanı amacıyla ‘Pati Plus’ edinen Aksigortalılar namına ENCANDER’e destekte bulunuyor. Üründe ayrıca lansmana ve 4 Teşrinievvel Hayvanları Dulda Günü’ne hususi yerine 250 TL indirim kampanyası sunuluyor.

Elektronik atıklar hayvan bilimi amacıyla bağışa dönüşecek – 4 Ilk Teşrin

Müşterilerinin Umu Kahvesi şubelerine getirdikleri e-atıklar hayvan bilimi için bağışa dönüştürülecek. ‘E-Atık Paylaş’ projesi ile karbon salımının azaltılmasına üstelik yardım verilmesi hedefleniyor.

OEDAŞ, Hayvanları Dulda Haset’nü vatandaşlar ve çalışanlarıyla kutladı – 5 Ilk Teşrin

OEDAŞ ‘Fert Yâran’ gravite projesi çerçevesinde, 4 Teşrinievvel Hayvanları Koruma Günü zımnında anlamlı tıpkısı çalışmaya elan imza atarak, il müdürlüklerini görüşme eden vatandaşlar ve bu müdürlüklerde görev düzlük çalışanlarına armağan ettiği birer paket mama ile sokak hayvanlarının beslenmesi üstüne farkındalığın artırılmasına katkıda bulundu. Çalışanlar yoluyla Hayvanları Koruma Günü karşı hikmet da verilen tüketiciler, OEDAŞ’ın bu hediyesini kıvançla karşıladı.

Kırçiçeği’nden sokak hayvanlarına 200 titrem kemirmek – 10 Ekim

Kırçiçeği ile Efsanevi Hakları Federasyonu (HAYTAP) İzmir Temsilciliği işbirliğinde başlatılan “Sen Yiyemezsen Ben Yerim kim” kampanyası, bugüne kadar 200 titrem yemeği gönül dostlarla buluşturdu.

#SenDePatile ile Sokaktaki Dostlara 24 Ton Mama Bağışı – 10 Teşrinievvel

Nestlé Purina PetCare Türkiye, Dünya Hayvanları Dulda Günü kapsamında bu sene bile #SenDePatile projesini hayata geçirdi. Sokaktaki patili dostları iaşe etmek ve farkındalığı tasarruf etmek üzere 8 yıldır düzenlenen proje, binlerce hayvanseverin desteği ile gene çığ kadar büyüyen bire bir afiyet hareketine dönüştü. Toplumsal medyada gerçekleşen arz düzenli sosyal kalın projelerinden #SenDePatile ile bu sene 24 titrem, toplamda ise 124 titrem çaça bağışı sağlandı.

*Habermetre’nin “Efsanevi Dostu Markalar” araştırmasına Amme, Uray ve Eğitim kurumlarının bu konudaki bildirişim çalışmaları dahil edilmedi.

Türkçe dilinde takip ettiği 12 bin, İngilizce dilinde 46 bin adet web sitesi ile bu mecrada bildirme faziletli tarama kapsamına sahip olan Habermetre, aksiyon ortakları üzere hazırladığı el kitabı çözümleme raporlarında “İş Kolları” ve “Kurumsal İtibar Kriterleri” kabilinden özel analizlerin yanı sıra, “Sürdürülebilirlik”, “Sosyal Eşey Eşitliği”, “KSS Projeleri” ve “Dijital Tahavvül” gibi önemli analizler hazırlamaktadır.

Habermetre İletişim: [email protected]

Share: