Habermetre, “Efsanevi Dostu Markalar”ı markaları raporladı

Habermetre, değme devir sokaklarımızda gördüğümüz hem sevgiye hem de bire bir cilt mamaya ihtiyacı olan canlılar için geliştirdikleri toplumsal sıkıntı projeleri ile çıkmaz hayvanlarının dirim koşullarının iyileştirilmesine, korunmasına ve bu alanda farkındalığın artırılmasına ulama sağlayan “Efsanevi Dostu” markaları inceledi.

“Efsanevi Dostu” markalar, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP), Hayvanları Zavallılık ve İlgisizlikten Esirgeme Derneği (HAÇİKO), Ahbap ve Türkiye Hayvanları Esirgeme Derneği kabilinden hayvanlara yardım fail kuruluşlar ile hisse senedi birliğine birlikte giderek çok sayıda fayda sağlayıcı projeler geliştirdiler. Projelerin temel başlıkları ise, “sokakta ve efsanevi barınaklarında dinamik canlılara mama bağışları”, “kedi ve kapik evleri yapımı” ve “tedavi ihtiyaçlarının karşılanması”na yönelik destekler adına öne daha çok.

“Efsanevi Dostu Markalar” ve Servis Edilen Matbuat Bültenlerine Dair Malumat Yansımalarından Özetler:

Semtpati “Çıkmaz Hayvanlarıyla Makul ve Emin İletişim Kurma” Eğitimlerine Başladı – 11 Ocak

İş insanı ve hayvansever İpek Kıraç vasıtasıyla geliştirilen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) desteğiyle İstanbul’un mahallelerinde yaygınlaştırılan SemtPati projesinin dinamik uygulaması ile gönüllü hayvanseverler, mahalle mahalle kamu şehrin sokak köpeği haritalandırmasının yapılmasını sağlıyor. Köpek eğitmeni Gamze Aral aracılığıyla verilen “Köpeklerle Makul ve Tehlikesiz İletişim” eğitiminde, köpeklerle metin ayrımsız iletişim kurulması üzere tanışıklık takkadak ve sonrasında yapılması ve yapılmaması gerekenler çocuklara aktarıldı. Eğitim Bilimi sonrasında ise Koçtaş eliyle sağlanan pisik-kapik kulübeleri torunlar yoluyla boyandı ve barınaklara bağışlandı.

Profilo, Bu Defa Patili Dostlarımıza “Oh be” Dedirtiyor – 14 Ocak

Doğaya, çevreye ve parçalanmamış canlılara olan sorumluluğu temas ahit civar planda tutan Profilo, sokaklardaki patili dostlarımızın kışı ısıdam bire bir yuvada geçirmeleri amacıyla 50 noktada köpek kulübesi konumlandırması başlattı.

Minik dostlar amacıyla #KaputaVur – 20 Ocak

ikinciyeni.com, kışın sevimsiz havalarda kaputun içine saklanıp motorun sıcaklığıyla ısınmaya müteharrik kedileri kurtarma fikriyle geçtiğimiz yıllarda başlattığı #KaputaVur projesinin üçüncü filmini yayınladı.

Uludağ Zindelik, çıkmaz hayvanlarını unutmadı – 24 Ocak

Sokak hayvanları soğuk havanın üstelik etkisiyle yiyecek ve akarsu bulmakta zorlanıyor. Uludağ Hareketlilik, bakım bölgesinde meydan kayran Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’daki hayat dostların bugünleri mamasız ve susuz geçirmemeleri amacıyla başlattığı ‘Sevgimiz, Enerjimiz Sizinle’ projesini bu yıl üstelik sürdürüyor. Proje kapsamında kamu işlem merkezlerinin uğrunda saf çaça ve akarsu kapları bulunduran iştirak kedi, köpek ve kuşların gıdasız kalmaması üzere çalışıyor.

Bien’den minik patilere “kedi evi” – 28 Ocak

Yapı sektörünün önde gelen şirketleri arasında kayran düz Bien, itici şita şartlarında sokakta dinç kedilerin tahaffuz ihtiyaçları için Türkiye’nin dört bir yanına 1000 skor kedi evi dağıtıyor.

Mavi kapaklar sokak hayvanları için abla kabına dönüştürüldü – 31 Ocak

Nestlé Purina PetCare’in çıkmaz hayvanlarının beslenme, barınma ve sahiplendirme konularına çözüm ortaya koymak için Impact Hub İstanbul ve Circular Mind işbirliğinde gerçekleştirdiği Canımız Sokakta projesinin sonuç fazı çocukların desteğiyle tamamlandı. Bursa Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebru Dik aracılığıyla yaklaşık 750 çocuğa yerli efsanevi davranışları ve bakımının birlikte sokak hayvanlarıyla ilgili farkındalık eğitimlerinin verilmesinin peşi sıra mavi plastik kapak çokluk programı başlatıldı. Çocuklara geridönüşüm farkındalığı kazandırılırken semavi kapaklar da çıkmaz hayvanları üzere dönüştürüldü ve 35 adet mama kabı elde edildi. Abla kapları okullara ulaştırıldı ve Friskies mamaları ve Nestlé Pure Life sularıyla birlikte sokak hayvanlarının kullanımına sulundu.

MNG Kargo iyilik taşıyor – 1 Şubat

MNG Kargo, barınaklarda yaşayan bakıma eksikli hayvanlara cümle bindi olabilsin diye niteleyerek arkalama açmak talip müşterilerinin gönderilerini yüzde 50 indirimle taşıyor. ‘Barınak Kampanyası’ kapsamında MNG Kargo müşterileri, bitme adresi hayvan barınağı olan arkalama gönderilerini birlik şubelerden tenzilatlı olarak gönderebiliyor.

Koçtaş’tan Minik Dostlarımız İçin Ameliye ve Dayanabilen Kulübe Yapımı Önerileri – 4 Küçük Ay

Koçtaş, itici ve karlı şita günlerinde sokak hayvanlarını ısıtacak pratik kulübe yapımı önerileri sunuyor. Minik dostlarımız üzere dayanıklı kulübeler yapmak isteyenler aradıkları bilcümle detaylara Koçtaş Hararetli Evler Blog’dan ulaşabiliyor.

iyzico ile Sevgililer Günü’nde Kalpler Çıkmaz Hayvanları İçin Atacak – 10 Küçük Ay

iyzico, Sevgiler Haset’nde bergüzar kendisine alınan ancak elan sonra bakılamayarak sokağa infirak edilen evcil hayvanlarla ilişik bir kampanya başlattı. Bu Sevgililer Haset’nde kalplerimizin sokak hayvanları üzere atsın diye Ahbap ile gerçekleştirilen iş birliği ile Türkiye genelindeki barınaklara çaça bağışı yapılıyor. iyzico, 1 titrem abla bağışı ile kampanyayı başlattı.

n11’den Acun Kedi Günü’hangi özel ödül kampanyası – 14 Küçük Ay

n11.com, 17 Gücük Ay Dünya Pisik Günü’hangi hususi patili dostları mutlu edecek ayrımsız hediye kampanyası düzenliyor. 17 Gücük Ay’a (2022) büyüklüğünde n11.com’dan 1 TL ve gövde alışveriş yapan bilcümle kullanıcılar, patili yâran üzere indirimli fiyata sunulan mamaları Türkiye Hayvanları Siper Derneği Barınağı’na bağışlayabilecek.

Habermetre İletişim: anlatı[email protected]

Koçtaş’tan Minik Dostlarımız İçin İndirim Kampanyası – 15 Şubat

Koçtaş, havaların iyicene soğuduğu bu günlerde kamu kedi, köpek mamalarında ve pet ürünlerinde 10-18 Gücük Ay 2022 tarihleri beyninde 40’a vasıl tenzilat kampanyası başlatıyor. Koçtaş, 17 Küçük Ay Kediler Günü kapsamında ilkin İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya kabilinden nazik iller koyulmak üzere 96 mağazasında, Koçtaş Umumi Müdürlüğü ve Koçtaş AR-GE Merkezi uğrunda pisik evleri konumlandırıyor. Koçtaş ayrıca, hayvan dostlarımız için mama desteği de sağlıyor.

Tetra Masumca ve Bana Ayn Kulak Ol Derneği çıkmaz hayvanları amacıyla umum ele verdi – 15 Gücük Ay

Dünyanın önder azık el işi ve paketleme çözümleri şirketi Tetra Ak, sürdürülebilir bire bir acun için çalışmalarına devam ediyor. Tetra Safi içecek kartonu atıklarından üretilen kedi ve kapik evleri Bana Göz Kulak Ol Derneği’nin desteği ile sokak hayvanlarına barınak olacak. Temas nev albeni şartına dayanacak şekilde yapım edilen pisik ve kapik evleri geçmiş etapta Giresun, Muş ve İstanbul’dahi onlarca sokak hayvanının dondurucu şita günlerini korunaklı benzeri yuvada geçirmesini sağlayacak.

Patili Yâran İçin Pet Tech Startups Başvurularını Kaçırmayın! – 16 Küçük Ay

Patili dostlarımızın dirim koşullarını iyileştirmek amacıyla çalışmalarına bitmeme fail Nestlé Purina PetCare, domestik hayvanat için teknoloji ve girişimleri destekliyor. EU-Startups Summit kapsamında gerçekleştirilen yarış ile efsanevi dostu projeler ödüllendirilecek. Nestlé Purina Lab sponsorluğunda bu yıl 12-13 Mayıs tarihleri ortada Barselona’üstelik gerçekleştirilecek etkinliğin akıbet müracaat tarihi 18 Küçük Ay 2022.

Hepsiburada’dan Dünya Kediler Günü’nde HAYTAP’a manalı destek – 17 Küçük Ay

Türkiye’nin Hepsiburada’sı 17 Şubat Dünya Pisik Günü üzere Efsanevi Hakları Federasyonu HAYTAP ile ahali ele vererek çıkmaz hayvanlarına lağvolmak üzere tüm 50 bin günce öğüne balya gelen 2 titrem çaça bağışı yaptı.

Koçtaş Mağazaları Kedilerin Yuvaları – 17 Küçük Ay

17 Şubat Dünya Kediler Günü’nü kutlayan Koçtaş, bu kapsamında ilkin İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya kabilinden şişman iller kalkmak üzere 96 mağazasında, Koçtaş Umumi Müdürlüğü ve Koçtaş AR-GE Merkezi uğrunda pisik evleri konumlandırıyor. Patili dostlarımız bu özel günde yuvalarına kavuşuyor. Koçtaş ayrıca, hayvan dostlarımız için çaça desteği da sağlıyor.

VEDAŞ ekipleri sokak hayvanları ve melez hayatı üzere doğaya araç bıraktı – 29 Mart

Muş’ta, sağlam coğrafyada zindelik arızalarını gidermede nazik çaba harcayan VEDAŞ ekipleri, bölgede etkili olan kar yağışı dolayısıyla yiyecek bulmakta ağırbaşlılık hararetli karışık hayatı ve çıkmaz hayvanlarını beslemeyi bile boşlama etmiyor. Neşelilik arızalarına giden ekipler, araçlarında bulundurdukları yiyecekleri kar konusunda sererek hayvanların beslenmesine havari oluyor.

Eti “BenimDostum’O” projesiyle sokak hayvanlarına desteğini sürdürüyor – 3 April

Eti Benim’O 2019 yılında hayata geçirdiği “BenimDostum’O” projesiyle sokak hayvanlarının korunmasına ve bu alanda farkındalığın artırılmasına katkı sağlamaya devam ediyor. HAYTAP, HEPAD ve ENCANDER hareket birliğiyle düzenlenen projenin dördüncü yılında Bursa ve Silivri’de mevcut üç efsanevi barınağına destek sağlandı. Çıkmaz hayvanlarının tagaddi ve barınma ihtiyaçlarının karşılandığı ve tedavileri üzere vacip esenlik cihazlarının temin edildiği proje kapsamında bugüne büyüklüğünde binlerce çıkmaz hayvanının hayat şartları iyileştirildi.

Hurda malzemeler OEDAŞ’ta yuvaya dönüştü – 3 April

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak illerinin faaliyet tevzi hizmetini sağlayan OEDAŞ, çıkmaz hayvanlarına müteveccih projelerine bitmeme ediyor. 2021 yılında başlattığı “Duygusal Dostlar” projesi ile çıkmaz hayvanlarının abla ve tedavi ihtiyaçlarının karşılanmasına bindi olan OEDAŞ, 4 April Acun Sokak Hayvanları Günü nedeniyle manalı benzeri çalışmaya henüz imza atarak, depolarında mevcut hurda malzemeleri barınağa dönüştürdü.

Profilo’dan 4 April Sokak Hayvanları Haset’hangi Özel Abla Bağışı – 4 April

Doğaya, çevreye ve birlik canlılara olan sorumluluğu gelişigüzel ahit ön planda markajcı Profilo sokaktaki patili dostlarımızın beslenme ihtiyaçlarına müzaheret etmek amacıyla geçen yıl hayata geçirdiği kulübe ve abla kabı konumlandırma noktalarının sayısını arttırdı. Antrparantez, 4 Nisan Acun Çıkmaz Hayvanları Haset’hangi hususi Ahbap Derneği yoluyla mama bağışında bulundu.

ZUBİZU Bağış Puanlarınızı HAYTAP ile Mamaya Dönüştürün, Patili Dostlarımıza Yardım Edin! – 4 April

ZUBİZU, patili dostlarımıza önemli tıpkısı bindi keşfetmek üzere HAYTAP ile tıpkı araya geliyor ve ZUBİZU üyelerinin kullandıkça kazandıkları bergüzar puanları mamaya dönüşüyor. “4 Nisan Acun Sokak Hayvanları Koruma Haset” kapsamında HAYTAP iş birliği ile hayata geçirilen ve April ayı (April 2022) sonuna büyüklüğünde sürecek kampanyada, ödül puanlardan toplanan mama yardımının 20’si büyüklüğünde ekstra çaça yardımını dahi ZUBİZU sağlayacak.

Habermetre İletişim: anlatı[email protected]

PınarOnline’dan Dünya Çıkmaz Hayvanları Günü’nde Haçiko’ya 750 kg abla bağışı – 5 April

“Senin, bizim, hepimizin sorumluluğu” diyen PınarOnline, sokaklarda hayatını devam ettirmeye müteharrik dostlara ulaştırılmak üzere Hayvanları Çaresizlikten ve İlgisizlikten Siper Derneği’hangi (HAÇİKO) 750 kilo mama bağışında bulundu.

Rüzgâr Bear, Patili Dostlara Mono App ile bindi oluyor – 18 Mayıs

Özgün tarzını katıldığı toplumsal bastırık projeleri ile destekleyen Bad Bear, Mono App ile yaptığı işbirliği sonucunda uygulamadan yapılacak gelişigüzel alışveriş amacıyla efsanevi barınaklarına bağışta bulunacak.

ZUBİZU’dan HAYTAP İş Birliği ile Patili Dostlarımıza 1 Titrem Abla Yardımı! – 25 Mayıs

ZUBİZU, iyesiz sokak hayvanlarına destek için HAYTAP ile mehabetli aynı iş birliği gerçekleştirdi. Kampanyaya katılan ZUBİZU üyelerinin uygulamada biriktirdiği bergüzar puanları mama yardımına çevrildi. ZUBİZU bile toplanan mamanın 20’si kadar melfuf çaça yardımı yaparak 1 ton çaça toplanmasına destek oldu. ZUBİZU çalışanları ve HAYTAP gönüllüleri 23 Mayıs haset Reşadiye Ormanı’nda bikes hayvanat amacıyla topladıkları abla ile yüzlerce patili dostumuzun karnını doyurdu.

GSK Türkiye ve TOG hisse senedi birliğiyle plastik atıklar laf eserine dönüştü – 1 Haziran

GSK Türkiye çalışanları ve Cemiyet Gönüllüleri Vakfı (TOG) gönüllüleri, sanatkâr Barış Karayazgan küratörlüğünde çevre ve efsanevi haklarına dikkati elde etmek amacıyla atıklardan zürafa heykeli yaptı.

Boehriger İngelheim’dan Ayrıntılar İçin “Kaşınma Dediğin” Söyleşisi – 2 Haziran

Boehringer Ingelheim Türkiye, Klinisyen Veteriner Hekimler Derneği (KLIVET) teşrikimesai ile 4 Nisan Acun Çıkmaz Hayvanları haset kapsamında çocuklara hayvan sevgisini ilkah etmek için KidZania’bile evvel demonte pisik evi atölyesi ve sonrasında Terbiyeci/ Edip Ezo Sunal ile Baytar Doktor Çağıl Çokcoşkun Yılmaz’ın katılımıyla “Kaşınma Dediğin” konseptli tıpkısı musahabe gerçekleştirdi.

Mekân Haftası’nda OEDAŞ projesi şişman rabıta gördü – 7 Haziran

Türkiye Yer Haftası çerçevesinde Eskişehir’dahi düzenlenen etkinliklere katılan OEDAŞ temsilcileri, tanıttıkları ‘Birey Dostu’ projesiyle bent topladı. OEDAŞ; Yer, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın koordinesinde 81 ilde planlı 1-7 Haziran Türkiye Yer Haftası etkinliklerine katıldı. Eskişehir’da gerçekleşen ve liyakatsiz atılan temasının ele alındığı etkinlikte vadi alan OEDAŞ yetkilileri, sürdürülebilirlik projeleri ve atılan ağaç direklerini çıkmaz hayvanları üzere yuvaya dönüştürdüğü Fert Yâran projesi karşı hikmet verirken, çocuklara bile kırtasiye seti ödül etti.

‘OPPO’yla Da Çekilemedi’ Projesinde 945 Kilogram Çaça Bağışlandı – 10 Haziran

Didem Soydan, Düş Eker, Alican Aytekin ve Merve Oflaz’ın aralarında olduğu adlı isimlerin evcil hayvanlarının afaki karşısına geçtiği ‘OPPO’yla Üstelik Çekilemedi’ projesinde 945 kilo abla bağışlandı.

Vaillant “Banal Akbabaları Himaye Projesi” ile sürdürülebilir geleceğe desteğini sürdürüyor – 30 Haziran

Vaillant Türkiye ile Natür Derneği ortaklığında 2015 yılından bu yana devam fail Epey Akbabaları Esirgeme Projesi’nde yılın önce çeyreğinde koruma ve farkındalık çalışmalarına odaklanıldı.

17 Milyar Etap, Sokak Hayvanları İçin 7 Titrem Mamaya Dönüştü – 21 Orak Ayı

Dünyanın adımları bağışa dönüştüren önceki uygulaması Help Steps, kullanıcılarına çıkmaz hayvanlarına vakit kaybetmeden kadem atarak bindi olma fırsatı sunuyor. Esenlik ve iyiliği akil telefon uygulamasında bire bir araya getiren Help Steps aracılığıyla hayvanseverler şimdiye kadar sokak hayvanlarına 16.8 milyar kadem bağışında bulundu. Yaklaşık 115 bin TL’lik maddesel desteğe dönüşen adımlarla sokak hayvanlarına 7 tondan çok çaça ve hizmet desteği sağlandı.

OEDAŞ’ın “Can Dostlar” projesi ile sokak hayvanlarının bakımı gerçekleştiriliyor – 28 Temmuz

Osmangazi Cıvıltı Dağıtım NAN (OEDAŞ), ‘Birey Dostlar’ isimli toplumsal yüklülük projesi kapsamında 3 binin üstünde sokak hayvanının, aralarında tümör ve göz rahatsızlıkları kabil ameliyatlarının de olduğu tedavileri gerçekleştirildi, 900’den fazla üstelik kısırlaştırılma operasyonu yapıldı. OEDAŞ Direktörü Yenmiş Yalçın, sokak hayvanlarının yaşam koşullarını ıslah etmek için her yıl zindelik gösterdikleri tıpkı ilde henüz otama odası açmayı hedeflediklerini bildirdi.

Habermetre İletişim: [email protected]

Belletici Topluluğu Çalışanları, Çıkmaz Hayvanlarıyla Ortak Ayrımsız Yaşam Kültürü İçin Semtpati Fest’te Buluştu – 30 Temmuz

Çalıştırıcı Ana Ortaklık Umumi Heyet Üyesi İpek Kıraç vasıtasıyla, İstanbul Büyükşehir Belediyesi desteğiyle başlatılan proje kapsamında, İBB’nin geçici bakımevlerinde artan ve SemtPati uygulamasında sahiplenilmeyi bekleyen köpekleri Antrenör Topluluğu çalışanları ve aileleriyle buluşturan bir festival düzenlendi. SemtPati Fest’te, sokak hayvanlarıyla akıllıca iletişim ve gövde dilinden, mesul efsanevi sahibi olabilmeye kadar bir nice değişik konuda eğitimler, söyleşiler ve torunlar üzere ağır ezgi atölyeler gerçekleştirildi.

Limak Filarmoni Orkestrası, sokak hayvanları amacıyla sahne alacak – 2 Ağustos

Limak Vakfı’nın kurucusu olduğu Limak Filarmoni Orkestrası, çıkmaz hayvanları yararına düzenlenecek konserle müzikseverlerle buluşacak. 4 Ağustos’ta Aspendos Antika Tiyatrosu’nda gerçekleşen konserin geliri sokak hayvanları yararına Çesal Derneği’ne bağışlanacak.

Teleperformance iş birliği ile “Hayalet Fail Karınca Derneği”, topluluk ve gezegen için çalışmaya devam ediyor – 17 Ağustos

Teleperformance Türkiye’nin, kurumsal içtimai yüklülük vizyonuyla iş birliği yaptığı Hayalet Eden Karınca Derneği, HAYTAP ve Türk Eğitim Vakfı (TEV) destekleri ile cemiyet ve gezegenin hayallerini gerçekleştirmek üzere projelerini sürdürüyor. 4 sene süresince eğitimlerine bindi vereceği öğrenci sayısını 50’ye çıkaran toplum örgütü, kurduğu uygulayım bilimi sınıfları ile eğitimde fırsat eşitliğine bindi verirken, ruh gösterdiği illerde gönüllülerle birlikte oluşturduğu Hayvanları Himaye Programı ile canlıların yaşamlarının sürdürülebilirliği için çalışıyor.

Vodafone Herhangi Bir Husus Yanımda’dan Pet Shop Alışverişi Çıkmaz Hayvanları İçin Mamaya Dönüşüyor – 22 Ağustos

Vodafone, online ahzüita platformu Gelişigüzel Özdek Yanımda üzerinden yıpranmamış benzeri toplumsal kampanya başlattı. Seçme Öz Yanımda’dahi pet shop kategorisinde yapılan temas ahzüita sonrasında Bu Mama Benden makineleri sokak hayvanları amacıyla benzeri deri çaça bırakacak. Vodafone’lu olsun olmasın herkesin bindi verebileceği kampanyayla tıpkısı yandan evdeki hayvanların ihtiyaçları karşılanırken, benzeri yandan dahi sokak hayvanlarına çaça sağlanacak.

Hepsiburada’dan Acun Kapik Haset’nde HAÇİKO’ya Manidar Bindi – 25 Ağustos

Hepsiburada, HAÇİKO aksiyon birliğiyle 26 Ağustos Acun Köpek Günü’nde sokakta hareketli dostlarımızın 5000 öğünlük tagaddi ihtiyacını karşılıyor.

T-Talks bu ay patili dostlarımızın sesi oldu – 31 Ağustos

Eğlence platformu TikTok’un “T-Talks” başlıklı sohbet serisinin bu ayki konusu patili dostlarımızdı. Türkiye’birlikte efsanevi hakları üzerine icap yöneticisi oldukları STK’larla gerekse ferdî çalışmalarıyla bilinen hayvan hakları savunucularından müzikçi ve Ahbap Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Uzun ve HAÇİKO Derneği Kurucu Başkanı gazeteci Mal Boşluk serinin bu ayki konukları oldu.

Cheetos Patili Dostlarımıza Yuva Buluyor – 7 Ilkgüz

PepsiCo’nun önde mevrut atıştırmalık markası Cheetos, sokak hayvanlarının hayat koşullarını iyileştirmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Efsanevi Hakları Federasyonu (HAYTAP) teşrikimesai ile yepyeni bire bir kampanya başlatan Cheetos, tahminî 500 hayvanın temelli yuvalarını bulmalarına bindi oluyor. Proje kapsamında, Türkiye genelinde 37 şehirden toplanan tahminî 500 sokak hayvanının bilgileri Cheetos’un resmi web sitesi olan cheetos adresine yüklendi.

Teknosa Gönüllüleri’nden sıhhat hareketi – 22 Eylül

Farklı alanlarda gerçekleştirdiği sosyal kalın projeleriyle toplumda fayda yaratmayı hedefleyen Teknosa Gönüllüleri, bu posta de Teknosa güvencesini ve tecrübesini haiz Preo ürünleriyle sıhhat hareketi başlattı. Teknosa çalışanları proje kapsamında yavru, gailesiz ve kadından, keyif, mekân ve patili dostlarımıza büyüklüğünde değişik konularda yoğunlaşan sivil sosyete kuruluşlarıyla hisse senedi birliğine gidiyor.

Gratis ve Martı’dan 4 Ekim Hayvanları Siper Haset’hangi özel proje – 28 Ilkgüz

Herhangi Bir sene 4 Ilk Teşrin Hayvanları Esirgeme Haset’hangi hususi yerine Türkiye’nin dört bir birlikte mevcut mağazalarında ücretsiz mama dağıtımı özne Gratis, bu sene birlikte patili yâran amacıyla ayrımsız proje gerçekleştiriyor. Gratis, bu yıl mağazalarında ücretsiz kendisine dağıtacağı mama paketlerine eklenmiş adına imdi sokak hayvanına ulaşılması üzere şef mobilite platformu Martı ile teşrikimesai gerçekleştirdi. 4 Ilk Teşrin Hayvanları Dulda Haset’nde hem mağazalarda hem bile Martı aracılığı ile 2’şer titrem gelmek üzere toplamda 4 titrem ücretsiz mama dağıtılacak.

Getir’den çıkmaz hayvanlarına 1 milyon deri mama – 29 Ilkgüz

Hızlı teslimat sektörünün öncüsü Getir, 8 yıldır sokak hayvanları için hayata geçirdiği mama toplama projesinde bu yıl “Patiye El Ver” diye 1 milyon anif denk gelen 150 titrem abla toplayacak. Milyonlarca kullanıcısının dahi desteğiyle toplanacak mamalar, Efsanevi Hakları Federasyonu (HAYTAP) teşrikimesai ile Türkiye’nin ciharıyek yanındaki patili dostların beslemesinde kullanılacak.

Habermetre İletişim: anlatı[email protected]

Migros, sokak hayvanları üzere 4.423 titrem gıda bağışladı – 1 Ekim

Efsanevi Hakları Federasyonu (HAYTAP) aksiyon birliğinde 8 sene önce başlattığı “Kalan Tazeler Âdeta Dostlarımıza” projesi kapsamında yaptığı 4.423 ton azık yardımı ile çıkmaz ve orman hayvanlarının beslenmesine destek veren Migros, 4 Teşrinievvel Hayvanları Esirgeme Haset’hangi özel “#PatiliDostlaraİyiGelecek” kampanyası ile müşterilerini, bir paket mamayı evdeki can dostları üzere alırken, ayrımsız paketi bile sokaktaki minik dostlarımız için almaya davet ediyor. Migros, 9 Ekim tarihine kadar uygulanan olan “#PatiliDostlaraİyiGelecek” kampanyası kapsamında yerel hayvan çaça ve aksesuarlarını yüzdelik 40 indirimli olarak hayvanseverlerle buluştururken, sokaktaki canlar için imge oluyor.

Herhangi Bir Pati Taksi yolculuğu benzeri deri mamaya dönüşüyor – 1 Teşrinievvel

BiTaksi, 4 Teşrinievvel Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında aplikasyon içerisinde saha düz “Pati Göçüm” özelliğini kullanarak yerel hayvanıyla yolculuk yapanlar adına çaça desteği sağlıyor. 1-5 Ilk Teşrin tarihleri arasında gerçekleştirilecek projede kullanıcılar, BiTaksi’nin uygulama menüsünde bilgilerim alanında “evcil hayvanım var” seçeneği üzerinden kendisine genişlik andıran ve akıllıca göçüm sürücüsü ile eşleşerek domestik hayvanları ile alay malay yolculuk edebiliyor ve herhangi bir gezi 1 ten mamaya dönüşüyor.

Kalyon Holding’den Kimsesiz Hayvanlara Destek – 2 Ilk Teşrin

Var olduğu değme alanda sürdürülebilir ayrımsız yaşamı esas kayran Kalyon Holding, bu kapsamda; çevreye, topluma, doğaya ve doğanın tam canlılarına katkıda bulunacak toplumsal projelere imza atıyor. Kalyon Ana Ortaklık, 4 Teşrinievvel Acun Hayvanlarını Koruma Günü kapsamında bile kimsesiz hayvanların kontrollü üremeleri ve birinci sınıf dirim sürmeleri üzere “Kısırlaştıralım, yaşatalım” söylemiyle ‘Sahipsiz Hayvanları Kısırlaştırma’ projesini hayata geçirdi.

CarrefourSA’nın Arkadaş Hareketi projesinde abla desteği 45 tona ulaştı – 3 Ilk Teşrin

Bacanak Hareketi’nin 7. yılında üstelik sokak hayvanları için desteğini sürdüren CarrefourSA, 4 Ilk Teşrin Hayvanları Esirgeme Haset kapsamında gönüllülerin katılımıyla gerçekleşen Silivri hayvan barınağı ziyaretinde 500 kg mama dağıtırken, 2022 yılı Ilkgüz kocaoğlan bakımından CarrefourSA’nın çıkmaz hayvanlarına abla desteği 45 tona ulaştı.

Enza Home’dan HAYTAP’a destek – 3 Ilk Teşrin

Enza Home, evcil hayvan tırmalamalarına karşı dayanabilen, çarpık çurpuk silinebilir kumaş yapısına topluluk Petra Koltuk Takımı’nın lansmanı kapsamında içtimai medyada başlattığı kampanyayla patili dostlarının fotoğrafını paylaşan herkes amacıyla HAYTAP’a bağışta bulunuyor.

Hepsiburada’dan Hayvanları Koruma Günü’nde kulübe ve mama bağışı – 3 Teşrinievvel

4 Ekim Dünya Hayvanları Dulda Günü’nde, Türkiye ve bölgesinin önder e-tecim platformu Hepsiburada, parçalanmamış sosyal bastırık projelerini topladığı “HepsiYürekten” çatısı altında, efsanevi haklarının öncü derneklerinden Hayvanları Çaresizlikten ve İlgisizlikten Siper Derneği (HAÇİKO) ile birlikte çıkmaz hayvanları için mama bağışı kampanyası başlatıyor.

1 milyon deri mutluluk patili dostlarla buluşuyor – 4 Teşrinievvel

Rastgele sene 4 Ilk Teşrin Acun Hayvanları Koruma Günü çerçevesinde HAYTAP teşrikimesai ile patili yâran amacıyla abla desteği sağlayan Getir, bu sene “Patiye El Ver” diye niteleyerek 1 milyon cilt mama topluyor. Getir çalışanları de proje kapsamında Köktürk Efsanevi Sevenler Derneği Barınma Alanı’nı konuşma ederek bakımı yapılan köpeklerle ilgilendi ve beslenmelerine koruyucu oldu.

Boyner ve National Geographic, karışık hayatın korunması için “Bugün Var, Yarın Namevcut Olmasın” diyor – 4 Ilk Teşrin

Yaban hayatın tabii hayat alanı ne efsus ki ahit geçtikçe daralıyor! Boyner, National Geographic ile gelişigüzel “Zaman Var, Erte Yok Olmasın” diyerek, KuzeyDoğa Derneği’nin Sarıkamış Ormanlarındaki saf yaşamı sübvansiyon projesine ve bölgede güçlü vaşak, bozayı ve kurt gibi türlerin korunmasına katkıda bulunuyor.

Dardanel’den Yedikule Hayvan Barınağı’na Jazzy desteği – 4 Teşrinievvel

Dardanel’in pet food markası Jazzy, 4 Ekim Acun Hayvanları Himaye Haset’nü anlamlı bir bağışla kutladı. Gönül dostlarımızın beslenmesine bindi olan Dardanel, özellikle Yedikule Hayvan Barınağı görünmek amacıyla Türkiye’nin ayrımlı yerlerinde mevcut barınaklara abla bağışı yaptı.

Emlakjet’te domestik efsanevi sahibi çalışanlara “sempati İzni” hakkı – 4 Ekim

Çevrimiçi gayrimenkul platformu Emlakjet, çalışanlarına müteveccih geliştirdiği İnsan Kaynakları uygulamaları ile ilgi çekiyor. Emlakjet akıbet olarak yerli hayvan sahibi çalışanlarına yönelik, sevimli dostlarının bakıma ihtiyaçları olduğunda “sempati İzni” hakkını sundu. Yerel efsanevi sahibi Emlakjet çalışanları, kişi dostlarının sağlık işlemlerini keyif adına getirebilmek için yılda 2 misil sakim çevrim izin kullanabiliyor.

Habermetre İletişim: [email protected]

Dallar Kişmiri’nın Pisik Evlerini Patili Dostları için Renklendirdi – 4 Ilk Teşrin

İz bırakan projelere imza atan Yağız, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Haset’nde bile bire bir dünyayı paylaştığımız patili dostları unutmadı. “Umut Benim” projesi kapsamında Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’nda benzeri araya mevrut öğrenciler, Yağız’nın pisik evine dönüşen yapıt kutularını boyadılar. Çocukların efsanevi dostları amacıyla fon ettikleri evleri kendi elleri ile boyadıkları bu fena hâlde etkinlikte, kedilerin barınmasına ulama icat etmek namına 100 nüsha pisik evi ve çaça kabı oluşturuldu.

Koton, Love Koleksiyonu ile Patili Dostalarımıza ‘Göz Kulak Oluyor’! – 4 Teşrinievvel

Koton’un Bana Ayn Kulak Ol Derneği hisse senedi birliğiyle, patili dostlarımızın yaşam koşullarının iyileştirilmesine arkalamak amacıyla hazırladığı Love Koleksiyonu, yedinci sezonunda de iyiliğe dönüşüyor. 4 Ilk Teşrin Acun Hayvanları Dulda Günü’hangi hususi yerine Koton mağazalarında çaça dağıtımı yapılırken, barınaklar ve doğadaki patili dostlarımıza üstelik abla ulaştırılıyor.

Mavi, ”Miav” kedi evleriyle patili dostları korumaya devam ediyor! – 4 Ilk Teşrin

Mavi kedilerden esin alarak logosunu gerçekten ayrımsız lügat oyunuyla “Miav”a dönüştürdüğü tişört ve jean serisinin beraberinde, Miav pisik evleriyle birlikte hayvanları korumaya bitmeme ediyor. Mağazalarındaki kullanılmayan rafları sokaktaki birey yâran üzere kedi evlerine muhavvil işaret, bu özel projeyle bundan sonra patiye dokunmayı ve hayvanseverlerin kalbini çalmayı sürdürüyor.

Yemeksepeti Market’le ‘Sepette İyilik Var’ – 4 Teşrinievvel

Türkiye’nin aceleci tecim platformu Yemeksepeti, Hayvanları Himaye Günü kapsamında özel tıpkı toplumsal bindi projesine elan imza attı. Merih Besin vasıtasıyla kombinasyon edilen kampanyayla, 3-7 Ilk Teşrin tarihleri arasında Yemeksepeti Market kullanıcılarının alacağı seçkin Whiskas ve Pedigree abla, Köktürk Barınağı’ndaki efsanevi dostlarımıza armağan adına gidecek.

Aksigorta, ‘Pati Plus’ edinen Aksigortalılar yerine ENCANDER’e destekte bulunuyor – 4 Ilk Teşrin

Aksigorta, patili dostların ihtiyaçlarına akıllıca alışılmadık bir ürünü hayata geçirdi. ‘Pati Plus’ adı verilen pati hususi keyif sigortası ürünü, 25.000 TL ile sigorta sektöründe arz faziletkâr yatarak otama güvencesi veriyor.Aksigorta, bir zamanda Engelli ve Eksikli Hayvanları Yaşatma ve Himaye Derneği (ENCANDER) ile gerçekleştirdiği iş birliği sonucunda, 1 sene süresince yerel hayvanı için ‘Pati Plus’ edinen Aksigortalılar yerine ENCANDER’e destekte bulunuyor. Üründe ayrıca lansmana ve 4 Teşrinievvel Hayvanları Dulda Haset’hangi hususi yerine 250 TL iskonto kampanyası sunuluyor.

Elektronik atıklar zooloji amacıyla bağışa dönüşecek – 4 Teşrinievvel

Müşterilerinin Arzu Kahvesi şubelerine getirdikleri e-atıklar hayvan bilimi amacıyla bağışa dönüştürülecek. ‘E-Atılan Paylaş’ projesi ile karbon salımının azaltılmasına birlikte yardım verilmesi hedefleniyor.

OEDAŞ, Hayvanları Koruma Haset’nü vatandaşlar ve çalışanlarıyla kutladı – 5 Teşrinievvel

OEDAŞ ‘Fert Dostlar’ kalın projesi çerçevesinde, 4 Teşrinievvel Hayvanları Dulda Günü zımnında manidar tıpkı çalışmaya henüz imza atarak, iklim müdürlüklerini görüşme fail vatandaşlar ve bu müdürlüklerde fariza düzlük çalışanlarına bergüzar ettiği birer paket mama ile çıkmaz hayvanlarının beslenmesi konusunda farkındalığın artırılmasına katkıda bulundu. Çalışanlar tarafından Hayvanları Himaye Haset karşı hikmet de sunulan tüketiciler, OEDAŞ’ın bu hediyesini kıvançla karşıladı.

Kırçiçeği’nden çıkmaz hayvanlarına 200 titrem aşındırmak – 10 Ekim

Kırçiçeği ile Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) İzmir Temsilciliği işbirliğinde başlatılan “Sen Yiyemezsen Ego Yerim ki” kampanyası, bugüne kadar 200 titrem yemeği sevimli dostlarla buluşturdu.

#SenDePatile ile Sokaktaki Dostlara 24 Titrem Abla Bağışı – 10 Ilk Teşrin

Nestlé Purina PetCare Türkiye, Acun Hayvanları Dulda Haset kapsamında bu yıl dahi #SenDePatile projesini hayata geçirdi. Sokaktaki patili dostları bakmak ve farkındalığı çoğaltmak üzere 8 yıldır planlı proje, binlerce hayvanseverin desteği ile esasen çığ gibi büyüyen benzeri selamet hareketine dönüştü. Sosyal medyada gerçekleşen genişlik eğlenceli sosyal ağırlık projelerinden #SenDePatile ile bu sene 24 ton, toplamda ise 124 titrem çaça bağışı sağlandı.

*Habermetre’nin “Hayvan Dostu Markalar” araştırmasına Kamu, Belediye ve Eğitim Bilimi kurumlarının bu konudaki iletişim çalışmaları karışma edilmedi.

Türkçe dilinde strateji ettiği 12 bin, İngilizce dilinde 46 bin sayı web sitesi ile bu mecrada arz faziletkâr tarama kapsamına eş olan Habermetre, aksiyon ortakları amacıyla hazırladığı manuel çözümleme raporlarında “İş Kolları” ve “Kurumsal İtibar Kriterleri” gibi hususi analizlerin yanı sıra, “Sürdürülebilirlik”, “Toplumsal Eşey Eşitliği”, “KSS Projeleri” ve “Sayısal Dönüşüm” kabil mühim analizler hazırlamaktadır.

Habermetre İletişim: [email protected]

Share: