“Habermetre 19 – 25 Ilkgüz 2022 Şirketler Gündemi ile gelişim dünyasından haftanın yeryüzü oylumlu haberleri”

Ford Otosan, Türkiye’üstelik geliştirilip üretilen önce %100 elektrikli tehlikeli ticari aracı tanıttı

Türk otomotiv sanayinin öncü şirketi Ford Otosan, Ford E-Transit ve E-Transit Custom’ın peşi sıra, Türkiye’nin faaliyet dönüşümünde yeni ayrımsız ilenç noktası olacak 100 elektrikli kamyonunu Hannover’de düzenlenen Arsıulusal Ticari Miftah Fuarı’nda (IAA) tanıttı. Ford Otosan’ın sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda, Ford Trucks 2030 yılında Avrupa satışlarının 50’sini liyakatsiz emisyonlu araçlardan sağlamayı, 2040’da ise bütün operasyonlarında sattığı araçların tamamının sıfır emisyonlu olmasını hedefliyor.

Volkswagen ID Buzz Cargo, Yılın Ticari Uzlaştırıcı Seçildi

IAA Transportation 2022’birlikte kamu anlamıyla ayrımsız menent atağı gösteren Volkswagen Ticari Vesile, fuarda ayrıca bir balaban ödülün üstelik sahibi oldu. Bu sene 31’incisi düzenlenen International Van of the Year (IVOTY) – Arsıulusal Yılın Ticari Uzlaştırıcı Ödülleri’nde ID. Buzz Cargo nazik ödüle layık görüldü.

Koç Üniversitesi Akademisyen Cebbar, Dünyanın En Seçkin 20 Bilim Adamı listesine girdi

Antrenör Üniversitesi Kimya ve Dirim Bilimi Mühendisliği Bölümü Akademisyen Prof. Dr. Ses Elem Orion, kimya mühendisliği alanında kalın yaratmış isimlerin bilim dünyasıyla paylaşıldığı Chemical Engineering Research and Design (ChERD) dergisinin bu sene ilan ettiği “Dünyanın Bildirme Seçme 20 Bilgin” listesinde düzlük aldı. ChERD’nin karbon yakalama alanında yaptığı çalışmalarını dikkate derece bulduğu Prof. Dr. Ses Dokunaklı Cebbar’nın araştırmaları, abuhava kriziyle mücadelede de ehemmiyet taşıyor.

Güler Sabancı: “İklim için bundan sonra harekete geçme zamanı”

Sabancı Holding Umumi Heyet Başkanı Güler Sabancı, dünyanın abuhava mücadelesinde daha çok rey dönemini geride bıraktığını, harekete geçme zamanının geldiğini söyledi. Güler Sabancı, Sakıp Sabancı Müzesi’nin ocak sahipliği yaptığı, genişlik makro ekofeminist sanatçılardan Agnes Denes’in eseri “Dinç Piramit”e bitki dikerek, sürdürülebilirliğe dikkat çekti. Sanatın iklimle mücadelede oynadığı aktif role özen çekici Sabancı, söylemden çok yapılana bakılması gerektiğini vurguladı.

Koç Holding Umumi Heyet Üyesi İpek Kıraç BM Umumi Kurulu Haftası Kapsamında UN Women Marifetiyle Düzenlenen Panelde Konuştu

Koç Ana Ortaklık Umumi Heyet Üyesi İpek Kıraç, Konfedere Milel Genel Oturmuş haftası kapsamında UN Women (BM Kadın Birimi) eliyle düzenlenen “Gösteri Yılı: Paydaşlarla Birlikte Elan Eşitlikçi ve Eksiksiz Sayısal Toplumlar İnşa Gelmek” başlıklı panelde konuştu. Kıraç, “Içtimai cinsiyete dair eşitsizliklerle mücadelenin en cesim göstergesi, liderler üzere bile kurumlar üzere birlikte rica ve hüsnüniyet diline sonuç verip, somut hedefler tayyetmek ve bu hedefleri cesurca ve kararlılıkla gerçekleştirmek olmalı. Antrenör Topluluğu olarak UN Women ile gelişim birliğimiz ve Nesiller Boyu Denklik Forumu’ndaki küresel liderliğimiz kapsamında sürdürdüğümüz eşitlik seferberliğinin en büyük destekçisi ve genişlik yakın takipçisiyim” dedi.

Turkcell Genel Müdürü Tasavvur Erkan’dan Konfedere Milletler’dahi Sürdürülebilirlik Mesajı

Dünyanın önde gelen aksiyon liderleri, Konfedere Milletler’in 77’nci Genel Asamble Haftası kapsamında düzenlenen “Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nı Idare Etmek İçin İş Liderliği” konulu özel yazma masa toplantısında BM Umumi Sekreteri Antonio Guterres ile bir araya geldi. Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları odağında New York’ta yapılan ve hususi sektörün 2030 hedeflerine müteveccih çalışmalarını hızlandırmasını amaçlayan etkinlikte, dünya çapında telekomünikasyon sektörünü Turkcell Genel Müdürü Erek Erkan olta etti. Toplantıda Turkcell’in sürdürülebilirlik faaliyetlerine ve dijitalleşmenin önemine değinen Erkan, liderlerle Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nın yakalanabilmesi üzere yapılması gerekenlere yönelik fikirlerini paylaştı.

Vodafone Türkiye İcra Oturmuş Komutan Yardımcısı Hasan Süel: Türkiye’nin uygulayım bilimi alanında öbek atlamasını istiyoruz

Vodafone’un 5G’ye müteveccih çalışmaları ile Vodafone Türkiye’nin 5G’ye hazırlık süreci, İtalya’nın Milano kentinde kâin Vodafone İtalya Repertuvar Merkezi’nde düzenlenen matbuat toplantısıyla paylaşıldı. Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, “Dünya genelinde yıpranmamış tohum teknolojilere geçiş üzerine adeta bir yarış var. Türkiye’nin birlikte bu yarışta yerini alması ve 5G’birlikte öncü ülkeler arasına girmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu açıdan bakıldığında, Türkiye’birlikte 5G teknolojisini engelletmek için her hastalık göremiyoruz. Tığ Türkiye’nin teknoloji alanında öbek atlamasını istiyoruz” dedi.

Türk Gelgel Yolları, 2022 Skytrax Ödülleri’nde Avrupa’nın bildirme iyisi seçildi

Havacılık tarihinin sunu kocaman krizinin peşi sıra rekorlara uçar ve sene boyunca gösterdiği faal performansıyla rakiplerinden ayrışan dünyanın en çok ülkesine uçar havayolu Türk Gelgel Yolları, Skytrax marifetiyle Avrupa’nın yer gür havayolu seçildi. 23 Ilkgüz 2022’üstelik Londra’daki tarihi Langham Oteli’nde planlı Acun Gelgel Yolları Ödüllerinde, Türk Çekicilik Yolları “Avrupa’nın Yer iyi Çekicilik Yolu”, “Dünyanın Yer gür Business Class İkram Servisi” ve ” Güney Avrupa’nın Bildirme İyi Gelgel Yolu” ödüllerine layık görüldü.

Getir, kuryelerin güvenliği ve mesleğin gelişimi amacıyla oluşturduğu acun standartlarındaki eskimemiş faaliyet modelini tanıttı

Getir, kuryelerin güvenliği ve mesleğin gelişimi amacıyla oluşturduğu dünya standartlarındaki say modelini basın mensuplarıyla paylaştı. Şirketin Türkiye’deki market hizmetlerini açıklayan Getir ile GetirBüyük CEO’su Hatice Âlem, “Getir’i Getir özne düzentileme modelinin odağında kuryeler var. Bu sebeple ilk günden itibaren onların güvenliğini yeryüzü civar sıraya koyduk. Bu bilinçle kuryeler hesabına elan tehlikesiz aynı iş ortamı sağlayarak sektörün standartlarını yükseltmeye devam edeceğiz” dedi.Share: