Gün Doğusu Ekspresi’ne ecnebi turist ilgisi: Kars’tan başlayan masalsı seyahat

Doğu Ekspresi’ne ecnebi seyyar ilgisi: Kars’tan başlayan masalımsı gezi

KARS Şark Ekspresi’ne ecnebi turistler ciddi deste gösteriyor. Kente mevrut yabancı turistler, masalımsı yolculuğa Kars’tan başlıyor.

Türkiye Cumhuriyeti Oran Demiryolları Transport AŞ’nin sunu mufassal rotalarından biri olan Kars- Ankara arasında öğün özne Gün Doğusu Ekspresi, yolcularını, eşsiz manzaralara sahip 24 saatlik güzergahında masalımsı ayrımsız yolculuğa çıkarıyor.

Kars’a Rusya ve Çat’tan mevrut turistler kenttin turistik ve kültürel yerlerini gezdikten bilahare Gün Doğusu Ekspresi ile gezi yapmayı birlikte boşlama etmiyor. Sosyal medya ve arkadaşlarının tavsiyesi üzerine Maşrık Ekspresi ile yoluculuk ayırmak isteyen turistler ise ilk aldıkları biletlerle sabahın er saatlerinde Kars Gar Binası’nın yolunu tutuyor.

“Umarım lezzetli tıpkı gezi evet”

Doğu Ekspresi ile Ankara’ya gezi edeceğini anlatım eden Acımasız Acime Genco, “Yolculuğumuz Ankara’ya olacak. Arkadaşlarımızın çoğu Şarki Ekspresi’ni tercih etti. Bana dahi referans ettiler. Kul arkadaşlarımız kulaktan otobüsle değil, uçakla değil, Doğu Ekspresi’ni yeğleme ederek yolculuğa başlıyoruz. Umarım hoş bire bir yolculuk evet. Haddinden Fazla adamakıllı aynı yolculuk olmasını diliyorum” dedi. Kars’a gitmek için geldiğini tamlayan Çatlı Yaşer Yusuf, “Kars’a gezmek için geldim. Şark Ekspresi’ni duyduk. Otobüslere haddinden fazla bindim hoşuma gitmedi. Şarki Ekspresi’ni tercih ettim arkadaşlarımın tavsiyeleriyle Demincek Maşrık Ekspresi ile Erzurum’a gidip döneceğim inşallah hayırlısı olsun” diyerek konuştu. Öte yandan Dünyanın sunu sunturlu 4 katar hattından birisi olan Şark Ekspresi, 4 zaman yolcularına ayrı görk yaşatıyor. Geçtiği tıpkısı birinden güzel illerin görsel güzellikleriyle büyülenen yolcular, 24 saatlik yolculuğun arkası sıra Ankara’ya varıyor.

Son günlerde ecnebi turistler marifetiyle korkulu bandaj gören Maşrık Ekspresi, otobüs ve tayyare biletlerinin pahalı olmasından belde vatandaşlar marifetiyle bildirme çok yeğleme edilen muvasala araçlarından birisi oluyor.

Share: