Gümrük Sahabet ekiplerinden Ankara ve Çankırı’da gizlice akaryakıt operasyonları

Gümrükler Müdafaa Genel Müdürlüğü Akaryakıt Kaçakçılığıyla Savaş Hususi Ekibi marifetiyle sahte akaryakıt fişi ve vasıta dışı as yaparak milyonlarca liralık zarara amil olan akaryakıt kaçakçılarına, Ankara ve Çankırı’üstelik muvaffakiyetli 2 ayrı işler gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen evvel operasyon Ankara şehir merkezinde hareketlilik gösteren bir akaryakıt istasyonuna oldu. bahis konusu operasyonda araçların aldıkları akaryakıta ilişkin mali fişlerin kayıtlarının yazarkasalardan silindiği ve on paralık mir yapılmamış gibi gösterildiği belirleme edildi.

Satış yapıldığında kayıtların otomasyon sistemine yansımasını engelleyen sistem tayin edildi

Araştırmayı derinleştiren ekipler istasyonda bulunan tanklardaki yakıt miktarlarının birlikte doğru tayin edilmesini engelleyen, böylecene yapılan usulsüzlüğü gizlemeye müteveccih bire bir mekanizma ele geçirdi. Tankların içerisinde mevcut akaryakıt miktarını ölçen sisteme koşut tıpkı sistemin henüz olduğu ve bu sistemin istasyonun çatısına gizlendiği tayin edildi. Antrparantez bey tabancalarının olduğu pompanın dal tarafına pinhan ikinci bire bir pompa beyni ve yazarkasa olduğu ve bu sistemin komutan yapıldığında kayıtların otomasyon sistemine yansımasını engellediği tayin edildi.

Tespit edilmesi berenarı pres ayrımsız kaçakçılık yöntemini ortaya çıkaran özel takım açıktan kumandayla arama edilen ve devleti milyonlarca lira zarara uğratan sistemleri çökertti.

Yazarkasayı baypas bırakarak komutan verilerinin silinmesini sağlayıcı sistem ortaya çıkarıldı

Özel Ekibin yürüttüğü ayrıksı aynı operasyon ise Çankırı ilinde gerçekleştirildi. Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü Akaryakıt Kaçakçılığıyla Savaş Hususi Ekibince tıpkısı ayrıksı akaryakıt istasyonunda yazarkasayı köprüleme bırakarak taşıt dışı komutan yapılmasını ve yazarkasadan mir verilerinin silinmesini sağlayıcı apayrı bir düzenek ortaya çıkarıldı.

Yapılan aramada ayrıca istasyon binasında düzenekle münasebetli tıpkısı sayı yazarkasa ve bilgisayar ele geçirildi. İstasyonda deniz hırsızı aynı izlence kullanılarak bilgisayarla yazarkasa beyninde angajman kurulup gider izhar etmek üzere fiş kâm fail mükelleflere akaryakıt satmadan yazarkasadan makbuz düzenlendiği belirleme edildi.

Bu yöntemler kullanılarak istasyonlarda binlerce litre anahtar dışı akaryakıt satıldığı ve milyonlarca liralık düzme akaryakıt fişi düzenlendiği belirleme edildi. – ANKARA

Share: