GTO’da seçim tarihi muhtemelen oldu

Gaziantep Ticaret Odasının (GTO) ağustos kocaoğlan çarpık çurpuk meclis toplantısında GTO aza seçimlerinin ise 1 Ekimde yapılacağı açıklandı.

Gaziantep Ticaret Odasının (GTO) ağustos ayı görgüsüz meclis toplantısı Sedir Başkanı M. Hilmi Teymur başkanlığında, Umumi Heyet, Meclis ve Disiplin Müesses üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Divan toplantısının açılışında yaptığı konuşmada Gaziantep’te meydana mevrut ve eksiksiz Türkiye’yi kanun boğan gidiş geliş kazasına değinen GTO Sedir Başkanı M. Hilmi Teymur, “Maalesef 16 canımızı dramatik trafik kazasında kurban verdik. Yalnızca Gaziantep değil, Mardin’de ve ülkemizin çeşitli illerinde meydana mevrut trafik kazaları kiminin babasını, kiminin annesini, kiminin üstelik evladını hayattan kopardı. Ölüm fail umum vatandaşlarımıza kebir Allah’tan yağmur, ailelerine ve yakınlarına kafa sağlığı diliyorum. Rab’bim sabır versin. Bu acıklı engebe vesilesiyle bile bire bir defa daha gördük ki trafik kuralları hanay kurtarır. Seçme hangi olursa olsun kurallara uymak ve çevremizi üstelik bu konuda kısmık mıhsıçtı hatırlatmak zorundayız. Otobüs yolculuğu da karışma güven kemerimizi takacak, atiklik kurallarına uyarak gideceğimiz yere gerekirse 5 an geç gidecek, takip mesafemizi baştan sona koruyacağız. Sefer dışında hiçbir şeye odaklanmayacağız. Unutulmamalı ki saniyelik değil, saliselik dalgınlıklar felaketlere etken olabiliyor.” dedi.

Seçimler 1 Ekim’birlikte

Teymur konuşmasında 1 Ekim’üstelik gerçekleştirilecek Göz uzuv seçimlerine üstelik değinerek GTO camiası ve Gaziantep üzere balkı olması temennisinde bulundu. Meclis toplantısında Gaziantep Tecim Odasının ağustos ayında yürüttüğü cerrahi müdahale için meclis üyelerini bilgilendiren GTO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Sebep; GTO uzuv seçimlerinin 1 Ekim’üstelik yapılacağını belirterek, “Seçim tarihimiz netleşti. Gaziantep Ticaret Odası Uzuv Seçimlerimizi 1 Ekim’üstelik gerçekleştireceğiz. Herhangi Bir ant söylüyoruz, intihabat demokrasilerin vazgeçilmezidir. Bizler 33 bin üyenin temsilcisiyiz, onların sesiyiz. Üyelerimizin verdiği yetkiyle bu koltuklara oturuyor, görevlerimizi yürütme ediyoruz. Görevde bulunduğumuz müddet içerisinde üyelerimizi uyarınca sahne etmeye çalıştık. ve bunu bile başardığımıza inanıyorum. Demincek, seçme heyecanı yeniden başlıyor Eskimemiş dönemde üstelik bu azametli göreve talibiz. Seçimin şehrimiz, üyelerimiz ve ülkemiz hesabına adamakıllı hayırlı olmasını diliyorum. Kazanan Gaziantep olsun” ifadelerini kullandı.

“Parçalanmamış dünyanın 1 numaralı derdi pahalılık”

Global ekonomideki sakinlik riskinin arttığını tamlayan Komutan Saika, Türkiye kadar bilcümle dünyanın 1 numaralı derdinin para şişkinliği olduğunu söyledi. Yıldırım şöyle devam etti:

“Bu derdin sebeplerini da hepimiz biliyoruz. Pandemiyle talebin ani kesilmesi ve telkih sonrası anında kavrayışsız gelmesi, Rusya- Ukrayna savaşının ortaya çıkardığı enerji ve tahıl arzı sıkıntısı, dünyanın hazırlık zincirinin sunma büyük halkası olan Çin’in ‘sıfır vaka’ politikasıyla hazırlık zincirinde yaşanan aksaklıklar Umum bunlar küresel anlamda fiyatları fırlattı, kamu ekonomileri enflasyon ile yüz yüze bıraktı. Haliyle eksiksiz acun ülkeleri enflasyonu düşürmek üzere önlemler alıyor, yıpranmamış uygulamaları devreye sokuyor. Yaşanan mevcut durumun üyelerimiz, aksiyon insanlarımız üzerindeki etkisini yakından takip ediyoruz. Bu süreçte üyelerimizin yaşadığı sıkıntıların açık namına farkındayız. Sahanın nabzını tutuyoruz. Bilindiği için bina yapı olarak en koca görevimiz üstelik üyelerimizin sorunlarını tayin etmek ve hal önerileri ile gelişigüzel ilgilendiren makamlara bildirmek yoluyla fora etmek ve ekonomik faaliyetlerini sunma enerjik şekilde sürdürmelerine destek olmaktır. Biz birlikte elimizden geldiğince bu sorunları ilişik makamlara ileterek, halkoyu oluşturarak çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz. Cuma Namazı günü dış satım rakamlarını yayımlamak için şehrimizde bulunacak Ticaret Bakanımıza da birebir bu sorunları dile getireceğiz, taleplerimizi ileteceğiz. Rüya ediyoruz ki murat ettiğimiz önlemler, destekler kıymet bulur. İş insanlarımızın elini rahatlatacak, üretimi, istihdamı ve ihracatı artıracak adımlar atılır.” – GAZİANTEP

Share: