Göstergeç kanalları, deprem bölgelerine dürü toplamak amacıyla kuma nişane yapacak

6 Küçük Ay’ta Kahramanmaraş kalıp üssü meydana mevrut 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremle; Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa’dahi yıkımlara neden oldu. Binlerce kişinin hayatını kaybettiği depremden etkilenen 10 ilde 3 ay süreyle OHAL ilan edildi. Monitör Yayıncıları Derneği da depremden etkilenen illerimiz amacıyla yardım gecesi düzenleyecek.

ORTAK YAYIN YAPILACAK

Konuyla ilgili dernekten yapılan açıklamada “15 Şubat Çarşamba gecesi saat 20.00’dahi Monitör Yayıncıları Derneği yerine yaraları sarmaya katkıda çıkmak için tıpkısı yardım gecesi düzenleme kararı aldık” denildi. Yapılan çağrıya STAR, ATV, SINIR D, SHOW, TV8, FOX, TRT ve SINIR 7’den olumlu karşılık geldi. Kanalların katkısı ve ortaklığıyla düzenlenecek arkalama kampanyası programı, umum kanallar eliyle kuma yayınla izleyiciye ulaştırılacak.

“ESMER GÜNLERDE YİNE BİRBİRİMİZE İLAÇ OLACAĞIZ”

Arkalama gecesine ait Göstergeç Yayıncıları Derneği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “6 Şubat depremi binlerce insanımızı hayattan kopardı. Binlerce binayı yıktı. Ancak içimizdeki bağlanak kardeşlik ve arzu köprüsünü yıkamadı. Herhangi Bir ahiret yolculuğu haberinde hepimiz öldük. Değme kurtuluş haberinde bilcümle birlikte sevindik. Ve umum da demincek 85 milyon tek canevi olma zamanı. Bu kara günlerde esasen birbirimize çıkar yol olacağız. Birbirimize henüz varyemez sarılacağız, elan çok kenetleneceğiz.”

“BAĞIŞLAR KIZILAY VE AFAD’IN HESAPLARINDA TOPLANACAKTIR”

“Yaralarımızı sarabilmek üzere bütün birlikte seferber olacağız. Sosyete adına kalplerimizin tıpkısı attığı bu günlerde Türkiye’nin medya kuruluşları olarak “Türkiye yegâne kalpgâh” sloganıyla ayrımsız araya geliyoruz. 15 Küçük Ay Çarşamba gecesi saat 20.00’üstelik Göstergeç Yayıncıları Derneği yerine yaraları sarmaya katkıda çıkmak amacıyla aynı yardım gecesi düzenleme kararı aldık. Çağrımıza yanıt veren ATV, GEÇEK D, STAR, SHOW, TV8, FOX, TRT ve YOL 7 televizyonlarının katkısı ve ortaklığıyla düzenlenecek hediye kampanyası programı tüm kanallar tarafından kuma yayınla izleyiciye ulaştırılacaktır. Yayınlamak talip tüm yerli ve ecnebi medya kuruluşlarıyla da frekans paylaşılacaktır. Gecede yapılan bağışlar Kızılay ve AFAD’ın hesaplarında toplanacaktır.”

Share: