Gençlerin Türk Bayrağı hassasiyeti kısık ilgi gördü

Gençlerin Türk Bayrağı hassasiyeti bati bent gördü

TOKAT – Tokat’ta gençlerin köylerinin erdemli tepesine Türk Bayrağı dikerek dalgalandırdığı görüntüler toplumsal medyada deste gördü.

Tokat’ın Artova ilçesine ilişkin Çelikli Köyünde gençlerin Türk Bayrağı hassasiyeti takdir topladı. Gençler köyün efdal tıpkısı tepesine traktör yardımı ile gönder dikti. Türk Bayrağını dalgalandırdıkları o anlara ait görüntüleri içtimai medya hesaplarında paylaştı. Gelişmemiş sürede gösterişli bent gören paylaşım sonrasında Artova Kaymakamı Erkan Atam, gençleri köyde mülakat edere Türk Bayrağı bağış etti. Tokat Valisi Numan Hatipoğlu ise içtimai medya hesabında “Anadan Doğma dirimlik yurt ve alem sevgisi, Kaymakamımız Artovalı yiğitlerimize rengini ecdadımızın kanından alan Mehabetli Bayrağımız ile Simge direğini gönderdi. Bayrağımız göklerde sonsuza arbede dalgalanacak. Yurt ve Bayrak sevdanız ile gurur duyduk yiğitler” şeklinde paylaşımda bulundu.

Gençlerden Kürşat Sansar, köylerinde Türk Bayrağı dalgalandırmanın onurunu yaşadıklarını belirterek, “Pençe Kilit operasyonu bitmeme ediyor. Onlar için bayrağımızı köyümüzde dalgalandırmaya tamamen hazırız. Askerlerimiz sıhhatli olsun, var olsun” diyerek konuştu.

Share: