Gaziantep’te namına saldıran yakınını öldüren hekim ile 2 akrabasının yargılanmasına başlandı

Gaziantep’te namına saldıran yakınını öldüren hekim ile 2 akrabası, bilge karşısına çıktı.

4. Okkalı Ukubet Mahkemesi’nde görülen duruşmaya mevkuf sanık doktor Bekir Ç, tutuksuz sanıklar Enes ve Mehmet Ç. ile canip avukatları katıldı.

Bekir Ç, ayrıksı iki sanığın akrabası olduğunu belirterek, “Geçmişten bu yana aynı ihtiyaçları olduklarında müzaheret etmeye hezel verdim ve öyle dahi yaptım, havari oldum. Fakat bendeki maddi beklentilerini yükselttiler.” dedi.

Olay haset sair iki sanığın muayenehanesine gelerek, kendisini darbettiklerini ve henüz sonraları Alaattin Ç’nin dahi geldiğini belirten Bekir Ç, öldürme niyeti bulunmadan, amaç gözetmeden şiddetli ettiğini tabir ederek, “28 almanak hekimim. Silahı en üst 17 sene önce kullandım, yıllardır kurşun almadım, nedeniyle herhangi bir attığımı vurmam kabil değildir. Cani veya yaralama kastım yoktur. Elan önceki çokça yara darbedildim, yepyeni halindeydim.” diyerek konuştu.

Bekir Ç, babasının 40 sene önceki aldığı aynı yerey olduğunu ve sair sanıkların sürekli bunu gündeme getirdiklerini ve bu yüzden aralarında münazaa oluştuğunu aktardı.

Sanık Mehmet Ç. da yer dolayısıyla huzursuzluk olduğunu ve Bekir Ç’nin kendilerini zılgıt ettiğini öne sürdü. Fenomen günü Enes Ç. ile Bekir Ç’nin tartışmaya başladıklarını, kendisinin araya girmeye çalıştığını belirten Mehmet Ç, Bekir Ç’nin parmağının kuşkusuz kırıldığını bilmediğini söyledi.

Tutuksuz maznun Enes Ç. da analog ifade vererek, bigünah olduğunu savundu.

Bekir Ç’nin avukatı Enes Akbulut ise fenomen günü Bekir Ç’nin tutuksuz maznun Enes’i görür görme engelli 112’yi aradığını, imtina etmek ve panik halinde olduğunu ve şarjöründe 12 kurşun olmasına rağmen 4 posta dağ ettiğini belirterek, “Cani kastı olsaydı şarjörde artan mermiyi dahi kullanırdı. Eylemin meşru kayırma kapsamında kaldığını düşünüyoruz.” dedi.

Diğer maznun avukatları üstelik müvekkillerinin suçsuz olduğunu belirtti.

Mahkeme heyeti, 12 Ekim’birlikte olay yerinde sezinleme yapılmasına ve sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

Merkez Şehitkamil ilçesi İncilipınar Mahallesi’ndeki ayrımsız sitede 10 Mayıs’ta muayenehanesinde doktor Bekir Ç, tartıştığı akrabası Alaattin Ç’yi (34) tabancayla öldürdüğü, 2 kişiyi bile yaraladığı gerekçesiyle tutuklanmıştı.

Share: