FETÖ operasyonunda 14 münasebetsiz yakalandı

Ankara’dahi, Fetullahçı Yıldırı Örgütü (FETÖ) mensubu olduğu belirlenen 15 şüpheliye yönelik düzenlenen operasyonda, 14 gönül yakalandı.

Firari mensupları üzerinden aktüel faaliyetlerini sürdürmeye müteharrik ara sıra örgüt mensuplarının, gizlenmek amacıyla kullandıkları “yokluk” evlerinde saklandıkları belirlendi.

Bu kişilerin, istinaf veya Yargıtayda cezaları kesinleşen değişik teşkilat mensuplarının dar dışına kaçmalarını temin etmek amacıyla çalıştıkları belirleme edildi.

Bu bilgiler üstüne faaliyet başlatan ekipler, 1 maaş teknik ve fiziksel izlem sonucu teşkilat üyelerinin saklandıkları evleri belirledi.

Ankara İstihbarat ve Terörle Uğraş Bölüm Müdürlüğü ekiplerince haklarında arama kararı kâin 15 şüpheliye müteveccih düzenlenen eş zamanlı operasyonda 14 çirkin yakalandı.

Şüphelilerden 3’ünün örgütün “askeri mahfi” yapılanmasında, birinin “adliye bâtın” yapılanmasında yönetici konumunda bulunduğu, örgütün Nevşehir ve Sivas illerinden sorumlu “ablalarının” da şüpheliler arasında saha aldığı kaydedildi.

Şüpheliler ortada, meslekten ihraç edilen bozuk Liva E.Y. ile ihraç edilen 5 subay ve astsubayın da bulunduğu öğrenildi.

Diğer şüphelilerin da “örgütün sivil yapılanmasında sorumlu seviyede görev aldıkları ve örgüte finans sağladıklarına dayalı haklarında enerjik pişmanlık beyanları ve deliller dolayısıyla” arandıkları belirtildi.

Share: