Fethiye’de koydaki uğrun yapılar yıkıldı

Muğla’nın Fethiye ilçesinde ayrımsız koyda gizliden gizliye olduğu belirlenen yapılar yıkıldı.

Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ile Fethiye Belediyesi Marifet İşleri Müdürlüğü ekipleri, çaktırmadan olduğu gerekçesiyle katabolizma kararı sunulan yapılara yönelik faaliyet başlattı.

Belediye ekipleri Kayaköy Mahallesi Narenç Pınarı Koyu’nda, ormanlık düzlük içerisine deniz nezaretli adına destursuz inşa edilen yapıların yıkımını gerçekleştirdi.

Fethiye Belediyesinden yapılan açıklamada, koyda sellemehüsselam öğün ve yapılaşma işleyen firmaya, vatandaşların da toplumsal medyadan büyük reaksiyon verdiği belirtildi.

Daha önceki Fethiye Belediyesi aracılığıyla Cumhuriyet Altını Savcılığına şikayet edilen ve 20 Mayıs 2021’de encümen kararı ile yönetsel nakdî ceza ve kanuncu ayla getirilmesi amacıyla işletmeye bire bir ay süre tanındığı vurgulanan açıklamada, şu ifadelere saha verildi:

“Koydaki yapıların yasal ağıl getirilmediği görüldü. Şehremaneti ekipleri baştan iş başlatarak, katabolizma işlemine geçti. Fethiye Belediyesi ekipleri, habersizce yapıların içlerinde ve dışlarında kâin malzemeleri teker tekerlek taşıyarak, yapıları boşalttı. Alınan önlemlerin peşi sıra katabolizma işlemi gerçekleşti.”

Share: