Fethiye Turunç Pınarı’ndaki Geriden Geriye Yapılar Yıkıldı

Fethiye Belediyesi, kaçak yapıyla mücadelesini sürdürüyor. Bu kapsamda Fethiye’nin Kayaköy Mahallesi’ne merbut Narenç Pınarı Koyu’ndaki geriden geriye yapılar yıkılmaya başlandı.

Fethiye’nin genişlik güzel koyları beyninde düz kayran ve SİT alanı içerisindeki Turunç Pınarı Koyu’nda ayrımsız firmaya ait yapılan gizliden gizliye yapıların yıkımına başlandı. Narenç Pınarı Sahili’ne yapılan gizlice inşaatlarla ilgilendiren yasal sürecin arkası sıra Fethiye Belediyesi ekipleri, Güllabi, Kasaba ve Kentçilik Bakanlığı’na merbut personeller, Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile sabahın er saatlerinde Narenç Pınarı koyunda hazır bulundular.

Narenç Pınarı Koyuna izinsiz yol ve yapılaşma eden firmaya, vatandaşlar dahi içtimai medyadan iri reaksiyon vermişti. Fethiye Belediyesi ince süredir bitmeme ettirdiği yasalı sürecin peşi sıra, çaktırmadan yapılaşmaya ‘dur’ dedi.

KAÇAK YAPILARIN İÇİNDEKİ EŞYALARI BILE BELEDİYE EKİPLERİ BOŞALTTI

Daha önce Fethiye Belediyesi vasıtasıyla Cumhuriyet Savcılığına şikayet edilen ve 20 Mayıs 2021 tarihinde komisyon kararı ile idari para cezası ve yasalı ağıl getirilmesi için (bire bir kamer) süre tanınan koydaki yapıların yasal hale getirilmediği görüldü. Şehremaneti ekipleri yeniden muamele başlatarak, yadımlama işlemine geçti. Fethiye Belediyesi ekipleri, kaçak yapıların içlerinde ve dışlarında mevcut malzemeleri teker tekerlek taşıyarak, yapıları boşalttı. Alınan önlemlerin ardından yadımlama işlemi gerçekleşti. Şimdiye büyüklüğünde üç sinsice yapının yıkıldığı alanda, çalışmaların süreceği öğrenildi.

Share: