Fethiye Kayaköy’deki Çaktırmadan Yapılarda Yıkım Çalışması

Fethiye’nin Kayaköy Mahallesi’ne merbut Turunç Pınarı Koyu’nda yapılan geriden geriye yapıların topu topu akşam saatlerine büyüklüğünde süren çalışmalarla yıkıldı.

Turunç Pınarı sahiline yapılan gizliden gizliye inşaatlarla ilişkin kanuni sürecin peşi sıra Fethiye Belediyesi ekipleri, Açıkgöz, Yer, Kentçilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü’ne merbut personel, Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile sabahın er saatlerinden akşam saatlerine kadar süren iş ile bölgedeki gizliden gizliye yapıların cümlesi yıkıldı.

Daha ilk Fethiye Belediyesi yoluyla İmar Kanunu’nun ait maddelerine istinaden kanuncu muamelat yapılan, Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’na cürüm duyurusunda bulunulan yapılar hakkında yönetimsel para cezası ve kanuni kuzuluk getirilmesi üzere süre verilmişti. Verilen süre içerisinde (1 kamer) yasal ağıl getirilmeyen yapılar hakkında katabolizma kararı alınmıştı. bahis konusu yapıların yıkımının yapılmasına yönelik Fethiye Belediyesi vasıtasıyla daha önceden iki öğün bölgeye gidilmiş, yürütmenin durdurulmasına müteveccih idari hâkimiyet kararı bulunduğundan yıkımlar gerçekleştirilememişti. Yürütmeyi durdurma kararının kalkmasının derhâl peşi sıra bu yapılar Fethiye Belediyesi, Kasaba, Kentçilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, Muğla Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile yıkıldı.

Share: