Federer, Laver Kupası’nda sonuç maçına çiftlerde çıkma

Emeklilik kararı düz İsviçreli nasip tenisçi Roger Federer, kariyerini noktalayacağı Laver Kupası’nda çiftler kategorisinde tıpkı pik çıkacağını söyledi.

Basın toplantısı düzenleyen 41 yaşındaki tenisçi, İngiltere’nin başkenti Londra’nın 23-25 Eylül tarihlerinde ocak sahipliği yapacağı Laver Kupası’ndaki kat haritasını açıkladı.

Dizindeki sakatlığın etkilerinin bitmeme ettiğini vurgulayan Federer, “Dizimde ağrılarım var ve tekler kategorisinde pik çıkamam. Bu organizasyonu performansımla bozmak istemem, amma limitimi mebzul biliyorum. Turnuvada, Avrupa Takımı’nın kaptanı Bjorn Borg’e cuma günü çiftler kategorisinde yegâne maça geçmek istediğimi söyledim. O maçın arkası sıra yerimi Matteo Berrettini takanak.” diyerek konuştu.

Çiftler maçında ezeli rakiplerinden İspanyol Rafael Nadal ile benzeri tarafta kortu tesahup etmek istediğini belirten Federer, “Bu maçta elimden geleni yapacağım. Oyunumla, kendime ve taraftarlara oflaz fasıla geçirtmeye çalışacağım. Benim amacıyla, önümüzdeki saatler değişik geçecek. Korta serencam misil çıkmayı dört gözle bekliyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Son olarak geçen yıl planlı Wimbledon’da çeyrek altın bitiş maçında sakatlanan Federer, küsurat süreçte dizinden üç yol faaliyetler edilmesine rağmen kortlara dönememiş ve geçen hafta tekaütlük kararı almıştı.

Share: