Fedakar öğretmenler öğrencileri üzere konteyneri kütüphaneye dönüştürdü

Fedakar öğretmenler öğrencileri amacıyla konteyneri kütüphaneye dönüştürdü

VAN Van’ın Başkale ilçesinde fariza fail öğretmenler, öğrencileri için atıl durumda olan konteyneri doğrudan geçirerek kütüphaneye dönüştürdüler.

Türkiye’nin İran sınırında kâin ve Van yer merkezinden 120 kilometre uzaklıkta bulunan Başkale ilçesinde eğitim bilimi veren Başkale İlkokulunda ‘Taşımalık Kütüphane’ projesi bünyesinde aylak durumda metruk tıpkısı konteynerin kütüphaneye dönüştürülmesi amacıyla başlatılan çalışma tamamlandı. Başkale’nin önce konteyner kütüphanesi olan ‘Düşyeri Bala Kütüphanesi’, İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mustafa Çelik’in kestiği kurdele ile hizmete girdi. İçinde karın oyunları ve kitapların bulunduğu katalog, mektup zenginliğiyle hem hoca hem bile öğrencilere hizmet verecek.

“Rastgele betik farklı ayrımsız dünyadır”

Açıklamalarda mevcut Başkale İlkokulu Müdürü Sevinçli Bozkurt, Konteyner Kütüphane projesini elbirliğiyle hayata geçirdiklerini belirterek, “Buradaki amacımız, okulumuza bire bir katalog kazandırmaktı. Işsiz durumda olan ve kullanılmayan konteyneri mankafa dönüşüme kazandırarak ayrımsız katalog yaptık. Öğretmenler ve velilerimizle birlikte çalıştık. Biliyoruz ki insan hoppadak kişi hayatını tecrübe edebilir, pusula sayesinde başka hayatlar ve yaşamlar tecrübe edilebilir. Seçkin kitap, farklı tıpkısı dünyadır. Domuzuna ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın okuyan, üreten ve vatanına dobra genç erkek olmaları biricik dileğimizdir. Başkale İlkokulu olarak yaptığımız bu projenin inşallah amacına ulaşacağını umuyoruz. Bu süreçte bize bindi veren kaymakamımız, ekol ev birliği üyelerimiz ve öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ederim. Ülkemizin dört bir birlikte etkin cemi öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Share: