Fatura ödemeye geldiği dükkandan çökertme telefonunu böyle çaldı

Fatura ödemeye geldiği dükkandan çökertme telefonunu böyle çaldı

Dönerciden ayran araklayıcı eşkıya şimdi da telefon çaldı

Telefon numarasını verdiği telefoncudan 4 bin lira telefon çaldı

160 lira kenef nukut ile oyaladığı telefoncudan telefon çalıp kayıplara karıştı

AFYONKARAHİSAR – Afyonkarahisar’bile tıpkı telefoncuya fatura ödemeye mevrut koca, 1’er TL’lik olarak yaptığı ödemenin arkası sıra ilginç tıpkı şekilde bilcümle bilgilerini ve telefon numarasını birlikte verip el çabukluğu yöntemiyle telefon çalıp kayıplara karıştı. Telefonu çalınan telefoncu telefonla aradığı hırsızın meşgule attığını söyledi.

Afyonkarahisar’da tıpkısı garip arakçılık olayı meydana geldi. Geçtiğimiz günlerde tıpkısı dönerciden 1 kolu ayran araklayan hırsız, aynı şekilde benzeri telefoncudan birlikte 4 bin lira mesabesinde aynı telefon çaldı. Güvenlik kameralarına yakalanan haydut evvel olarak telefoncuya ödeme yarmak amacıyla geldiğini belirterek viran 1’er TL’lik nukut ile tamlık 160 lira ödeme yaptı. Telefoncunun paraları saydığı esnada maşa benzemek istediğini söyleyerek 2 telefonu inceleyici eşkıya, işyerinin başka müşterilerle dolmasıyla gelişigüzel umum çabukluğu yöntemi ile telefonun birinin cebine atıp kayıplara karıştı. Ödeme yaparken kardeşinin ismini vererek ödeme eden ve telefon numarasını dahi bırakan hırsızı asayiş kameralarından tayin eden işyeri sahibi, demin telefonla aradığı hırsızın telefonlarını açmadığını söyledi.

Telefoncuyu karışık ile oyaladı

Hırsızlık olayını anlatan İşyerini sorumlusu Anıl Kurugül, “Alışveriş günü saat 13.00 sıralarında müşteriye cihaz gösteriyorduk o tam içerisi çabucak doluştu. Müştri oturdu, baktı cihaza inceledi. Henüz sonra kasaya geçtiğimde alıcı masadan kalkarak usul asıllar telefonu cebine atıyor ve sonra yürüyüp gidiyor. Bilahare farkettik olayı, dakikasında dışarı çıktık amma yetişemedik. Müşteriye 2 cihaz göstermiştik gayrı cihazın olmadığını görünce ayırt ettik. Telefonu araklayan can önce yerine ifa yapmaya gelmişti. Ödemesini bile abus ayrımsız şekilde yaptı. 1 TL’lik hep 160 TL ifa yaptı. Ben o sırada bu döküntü paraları sayarken telefon göstermemizi istedi. Daha bilahare telefonu beğenip beğenmediğini sordum, düşünüyorum. Az Buçuk henüz düşüneyim dedi. Sonra içeriye 4 nefis hareketli tıpkısı takım geldiği devir o tam ansızın telefonu alıp huruç. Amma birde toyluk yaptı. Bizim sistemimizde ki ödeme yaparsa âdemoğlu temel kişioğlu ve dalavere kendisine gözükür. Hem hırsızlık yaptı, hem de bilgilerini bıraktı. Demin arıyoruz açmıyor telefonu, meşgule atıp duruyor sürekli” diye niteleyerek konuştu.

Share: