ETSO’dan TOBB’a çıkarma

Erzurum Ticaret ve Endüstri Odası’nın (ETSO) yeni dönemde göreve gelen Umumi Heyet ve Meclisi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Umumi Heyet Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nu mülakat etti.

ETSO Umumi Heyet Başkanı Saim Özakalın başkanlığında 70 kişiden oluşan heyette, ETSO Divan Başkanı Gökhan Yılmayan, Oltu Tecim ve Sanayi Odası (OTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Kalımlı Esmer, Pasinler Ticaret ve Sanayi Odası (PTSO) Umumi Heyet Başkanı Işıklı Taşbaşı, Oltu TSO Sedir Başkanı Kalımlı Ak Pak, Pasinler TSO Sedir Başkanı Hatem Engin ile ETSO Yönetim Kurulu ve Divan üyeleri kayran aldı. Erzurum tümden bir araya mevrut TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, yeni dönemde ETSO, Oltu ve Pasinler Ticaret ve Endüstri Odaları’nın Sedir üyelerine filinta olsun dileğinde bulundu.

Konuşmasında, Tecim ve Sanayi Odaları’nın, Türkiye’nin sunma demokratik kuruluşları olduğunu tabir eden TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Sizler latif eşhas olarak ilinizde, ilçelerinizde sektörlerinizin temsilcilerisiniz. Rüçhan göreviniz, sektörlerinizdeki arkadaşlarınızı kucaklamak, onların gelişigüzel platformda temsilcisi olmaktır. Kimsenin budunsal kökeni, dini inancı ve siyasal düşüncesi bizi ilgilendirmiyor. Hedefimiz; üyelerimizin avukatlığını düzenlemek, Erzurum’un, hisse senedi adamlarının, sanayicisinin ve tüccarının elan de büyümesidir. Bizler gelişim dünyasının temsilcileri kendisine bu anlamda üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmekle mükellefiz” dedi.

Ziyarette konuşan ETSO Umumi Heyet Başkanı Saim Özakalın ise Başkan Hisarcıklıoğlu’nun Erzurum heyetine gösterdiği mümasil ilgiden kıran teşekkürname etti. Komutan Özakalın, Erzurum’un ve Maşrık Anadolu Bölgesi’nin sorunlarını seçme platformda dile getirdiklerini belirterek, “TOBB bu konuda bize seçkin antlaşma nazik destek veriyor. Yerelde yaşadığımız ve mahallinde çözemediğimiz bir nice sorunun çözümünde TOBB bizlerin sesi olmuştur. Bu dönemde birlikte bire bir şekilde TOBB ile yakın temasta kalarak, şehrimizin ve bölgemizin sorunlarını gündeme getirmeye ve hal aramaya bitmeme edeceğiz. ETSO yerine tüvana ve diri bire bir Divan oluşturduk. Seçme antlaşma olduğu üzere artık da ısrarla şehrin ve bölgenin sorunlarının çözümü amacıyla düzentileme harcamaya devam edeceğiz” diyerek konuştu.

Ziyarette, ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Saim Özakalın, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na Semaver ve Oltutaşından oluşan tıpkısı saf ödül etti. Ülfet dolgun foto çekiminin ardından sona erdi. – ERZURUM

Share: