Esnaftan mültecileri abartmalı rakamla anlatan Ümit Özdağ’a “muhacir” cevabı

Esnaftan mültecileri abartılı rakamla anlatan Beklenti Özdağ’a “göçmen” cevabı

Özdağ, müzakere ettiği tıpkı esnafa yaptığı konuşu teessürat ve sığınmacılar eleştirisinden ummadığı bire bir karşılık aldı

ESKİŞEHİR – Galebe Partisi Umumi Başkanı Ümit Özdağ, Eskişehir ziyaretinde tıpkısı esnafa yaptığı yaşanan hesaplı teessürat ve sığınmacılar eleştirisinden ummadığı benzeri karşılık aldı. Esnaf, Özdağ ekonomik sıkıntılar amacıyla “Sonrası ferah olacak” derken, sığınmacılar üzere bile “Sefir Efendimiz dahi muhacirdi” cevabını verdi.

Galebe Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, öğür binasında düzenlediği toplantının peşi sıra esnaf ziyaretine artık. Birçok esnafla mülaki Ümit Özdağ, Arifiye Mahallesi Korkmaz Sokak’ta, çöz giyim ve cihaz ürünleri satışı özne Ongun Gri’u birlikte aksiyon yeri kapısında görünce ülkede yaşanan hesaplı teessürat ve sığınmacılar üzerine açıklamalarda bulundu. Ümit Özdağ’ın, “13 milyon kişinin yükünü taşırken Türkiye kazançlı krizi aşabilir mi? Sen esnaf adına bu soylu erki krize hangi büyüklüğünde dayanabilirsin” sorusuna esnaf Sevinçli Boz, “Dayanabildiğim kadarıyla dayanacağım. Sonrası gür olacak. Bundan 15 yıl benzeri fiyatlara para sattık. Bu son senede bir kalın var. O birlikte normal, acun genelinde olan bire bir rehavet var. Bunları bile görmek geçişsiz” cevabını verdi.

“Delege Efendimiz dahi muhacirdi”

Özdağ’ın ’13 milyonluk sığınmacı kalsın mı?” sorusuna ise yanıt veren Gri, “Peygamber Efendimiz bile muhacirdi. Şu anda onlar bile göçmen. Antlaşma ve şartlar oluşursa göndermeliyiz” dedi.

Özdağ’ın verdiği yurttaşlık sayısını düzeltti

Aldığı cevap sonrasında esnaf ile konuşmasını sürdüren Özdağ’ın “Yurttaşlık veriyorlar. Yarından sonradan bu vatandaşlık sonucunda seçimlerde oy kullanacaklar. 1 milyon 400 bin kişiye orak ayı ayında yurttaşlık vermişler” demesi konusunda rakamı düzelten esnaf Ongun Gri, yurttaşlık hakkında Özdağ’a ise, “Hocam, 380 bin civarında tıpkı kişiye yurttaşlık verdiler bildiğim kadarıyla” dedi.

Share: