Esnafa, “13 milyonluk sığınmacı kalsın mı?” diye niteleyerek soran Ümit Özdağ beklemediği bire bir cevap aldı: Peygamber efendimiz üstelik muhacirdi

Galebe Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Eskişehir’da öğür binasında düzenlediği toplantının arkası sıra esnaf ziyaretine daha çok. Bir Nice esnafla mülaki Beklenti Özdağ, Arifiye Mahallesi Korkmaz Sokak’ta, iç çul ve takım ürünleri satışı işleyen Mutlu Gri’u de aksiyon yeri kapısında görünce ülkede yaşanan iktisadi teessürat ve sığınmacılar konusunda açıklamalarda bulundu. Ümit Özdağ’ın, “13 milyon kişinin yükünü taşırken Türkiye konuşu krizi aşabilir mi? Sen esnaf yerine bu iktisadi krize ne büyüklüğünde dayanabilirsin” sorusuna esnaf Sevinçli Boz, “Dayanabildiğim kadarıyla dayanacağım. Sonrası bol olacak. Bundan 15 sene bir fiyatlara servet sattık. Bu sonuç senede bire bir baskı var. O bile alışılagelen, acun genelinde olan bire bir sorumluluk var. Bunları bile kıymetlendirmek geçişsiz” cevabını verdi.

“ZAMAN VE ŞERAIT OLUŞURSA GÖNDERMLİYİZ”

Özdağ’ın “13 milyonluk sığınmacı kalsın mı?” sorusuna birlikte karşılık veren Gri, “Delege Efendimiz da muhacirdi. Şu anda onlar birlikte muhacir. Zaman ve şerait oluşursa göndermeliyiz” dedi.

ÖZDAĞ’IN VERDİĞİ VATANDAŞLIK SAYISINI DÜZELTTİ

Aldığı yanıt sonrasında esnaf ile konuşmasını sürdüren Özdağ’ın “Vatandaşlık veriyorlar. Yarından sonradan bu yurttaşlık sonucunda seçimlerde oy kullanacaklar. 1 milyon 400 bin kişiye orak ayı ayında vatandaşlık vermişler” demesi üstüne rakamı düzelten esnaf Mutlu Gri, “Hocam, 380 bin civarında tıpkısı kişiye vatandaşlık verdiler bildiğim kadarıyla” dedi.

Share: