Eskişehirspor teknik ekibinden TÜFAD’a musahabe

Eskişehirspor Maharet Direktörü Emre Özbayer ve ekibi, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Şubesi yönetimini mülakat etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TÜFAD Eskişehir Bölüm Başkanı Ahmet Bingöl, Eskişehirli benzeri antrenörün Eskişehirspor’un başına geçmesinden kontekst gelgelli olduklarını dile getirdi.

Ahmet Bingöl, “Gururluyuz keyifliyiz, Eskişehirspor’un teferruatlı zamandır alamadığı galibiyetleri Eskişehirli maharet adamların döneminde alması bile bizi onurlandırıyor. Hocamıza ziyareti üzere çokça teşekkürname ediyoruz. Eskişehirspor’un bugüne kadar yaptığı arz iri yanlışlardan biri kaybettiği şeyi kaybettiği yerde değil bambaşka yerlerde aramasıydı, çalıştırıcılık üstüne da bu özlemi dile getiriyorduk, amma maatteessüf birilerinin işareti ile birileri gelip birileri gidiyordu, tığ hiçbir antrenöre cebin değiliz, fakat mumun dibine ışık vermesi gerekiyor, takımın 60’lı yıllarda yakaladığı sükse da esasen kendi içine dönmesinden kaynaklıydı. Bu süreçte takımın Eskişehirli antrenörlerle çalışmaması bizi dikçe üzüyordu. Mevsim başında gelen hocaların şehri tanımaması uyarlama sorunu yaşaması 5 haftalık zamanın boşa gitmesine neden oldu. Sonrasında ise Eskişehirli ustalık adamların katkısı ile uzun zamandır alınmayan galibiyetler makbuz. Ayrımsız antrenörün takıma katkısı ayn ardı edilemez, bu çocuklara inanıldığı zaman ve hocanın dahi takıma katabilecekleri görüldüğü antlaşma takımın liyakatli olacağını görmüş olduk” dedi.

Şehrin bu takıma ve hocaya eş çıkması ve desteklemesi gerekiyor

İki galibiyetin yanıltmamasını talip Bingöl, “Fakat bu iki galibiyet, değme şeyin süt liman devam edeceği anlamına gelmez, daha çok mağlubiyetler birlikte mümkün, ancak gelişigüzel koşulda şehrin bu takıma ve hocaya sahip çıkması ve desteklemesi gerektiği gerekiyor, sükse hakeza sağlanabilir. TÜFAD onların yuvası, bundan ahir maçlarda size ve ekibinize başarılar diliyoruz”şeklinde konuştu.

Eskişehirspor Ustalık Direktörü Emre Özbayer ise Eskişehirspor’un balaban zümre olduğunu bildiğinin altını çizerek şöyle konuştu,

“Biz buraya gelirken şişman benzeri camiaya geldiğimizi biliyorduk. Eskişehirspor tıpkısı işaret biz bunu isteyerek ve inanarak geldik, işimiz bitmedi proses devam ediyor, bu tıpkısı giriş, gelişme ve akıbet olacak. Hedefimiz tek bir tane müracaat etmek, bu süreçte sizlerin desteği çok çok yetişkin. teknikçi, bulunduğu kadro büyüklüğünde kuvvetlidir, bu gelişimi sağlayıcı ekibime, hocalarıma teşekkür ediyorum. Ayrıntılar çokça taze, onların eksikleri hataları olacak, biz burada kaybetmemeye alışan bir yapıyı hazırlamak için elimizden geleni yapacağız. Eskişehir bunu başarabilir, herkesin desteği ile bu düğümlü zamanlardan çıkacağız” – ESKİŞEHİR

Share: