Eskişehir’de evde sâdır silahlı kavgada 2 güç öldü

Eskişehir’bile evde sâdır silahlı kavgada 2 birey hayatını kaybetti.

Yeşiltepe Mahallesi 8892. Sokak’taki evde Volkan Şener (28) ve Çelik Gezgin (21) ile ağababa İsmail A. (50), oğulları Yağmur (22) ve Beytocan A. (20) beyninde daha isimsiz nedenle tartışma çıktı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu Şener ve Seyyah, tüfekle vurularak sakil yaralandı.

Şener, 112 Ivedili Servis ekiplerince kaldırıldığı Yunus Emre Kerem Hastanesi’nde, Gezmen ise özel hastanede yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Olay yerinden kaçan baba ve 2 oğlunun yakalanması için özel harekat ve enerjik güç ekiplerinin beraberinde kestirmece 350 polisin katılımıyla mücahede başlatıldı. Kontrol çalışmalarında dronlar de kullanıldı.

Eskişehir- Ankara, Eskişehir- Kütahya yağız yollarının beraberinde site merkezinde dahi uygulama noktaları oluşturuldu, birçok şalter durdurularak arandı.

Aranan 3 şüpheli Utku, Kuyubaşı ve Kumlubel mahallelerindeki sokaklarda kestirmece 40 dakika süren kovalamacanın peşi sıra yakalandı.

Şüpheli baba ve 2 oğlu, Eskişehir Şehir Hastanesi’ndeki sağlık kontrollerinin peşi sıra İl Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şubesi Gasp ve Kıya Devir Amirliği’ne götürüldü.

Zanlılardan Beytocan A. sayrılarevi çıkışı babasına sitem ederek, “Ego kıya işlemedim, onlar benim dayımın oğlu.” dedi.Share: