Eskişehir merkezli FETÖ operasyonunda yakalanan 2 nahoş tutuklandı

Eskişehir merkezli 7 ilde Fetullahçı Yıldırı Örgütü’ne (FETÖ) müteveccih anket kapsamında gözaltına alınan 22 zanlıdan 2’si tutuklandı.

Eskişehir Cumhuriyet Altını Başsavcılığınca örgütün “edimsel askeri muzlim yapılanması” ile ilgilendiren soruşturmada yakalanan şüphelilerin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Yunus Emre Celal Hastanesi’nde afiyet kontrolünden geçirilen 22 kuşkulu adliyeye gönderme edildi.

Şüphelilerden 2’si çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklandı, 3’ü ev hapsi tedbiriyle atılmak üzere diğerleri dar dışına yokuş yasağı konularak adli kontrolle salıverildi.

Hakkında bakı kararı mevcut bire bir zanlının yakalanmasına yönelik icraat sürüyor.

FETÖ’nün neymiş edimsel ve finansal yapılanmasının deşifresi üzere Eskişehir’in yanında Ankara, İstanbul, Samsun, Muğla, Kahramanmaraş ve Hatay’daki 23 adrese 2 Kasım’da eş zamanlı düzenlenen operasyonda amme kurumlarına sızmaya çalıştıkları ve operasyonel hatlarla kontak kurdukları belirleme edilen, aralarında örtülü önder, muvazzaf binbaşı ve doktorun de bulunduğu, çoğunluğu ihraç edilmiş askeri personel 22 meşkûk yakalanmıştı.

Şüphelilerin eş ve hareket yerlerindeki aramalarda 7 bin 670 avro, 16 bin 75 dolar, 29 bin 500 lira kalkışmak amacıyla kısaca 500 bin teklik tutarında servet ve bezek eşyası, iletişim kurdukları operasyonel hatlar ile çokça sayıda sayısal gereç ele geçirilmişti.

Share: