Eşi Yoluyla Öldürülmüş Rabia Yılmaz’ın Annesi Ayfer Aydınlı: “Dayanamıyorum Daha Çok, Ayın 15’inde birlikte Mahkeme Var, Hepinizi Bekliyorum Oraya. Benzeri Henüz…

CHP Kadın Kolları’nın Isparta’bile düzenlediği Familya Destekleri Sigortası Toplantısı’nda eşi eliyle maktul Rabia Yılmayan’ın annesi Ayfer Aydınlı; “Dayanamıyorum bundan sonra, ayın 15’inde da mahkeme var, hepinizi bekliyorum oraya. Diyecek tıpkısı meze bulamıyorum imdi. Benzeri henüz benim üzere annelerin canı yanmasın” dedi.

CHP Avrat Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’nın katılımıyla Isparta Belediyesi Firez Merkezi’nde geçkin Aile Destekleri Sigortası Toplantısı düzenlendi. Nazlıaka, toplantıda Familya Sigortası projesini anlattı. Sonrasında Nazlıaka, Isparta’birlikte 21 Haziran’dahi eşi Ayhan Yılmayan marifetiyle katledilen 27 yaşındaki Rabia Yılmaz’ın annesi Ayfer Aydınlı’yı sahneye aldı.

Gözyaşlarına hakim sıfır anne Ayfer Aydınlı, “Tığ evde yoktuk filhakika eve sezdirmeden girmiş, biz eve dönüp kapıyı açkı açmaz zehir etti. Allah kimseye hakeza ayrımsız ateş yaşatmasın bilmiyorum dayanamıyorum daha çok. Aralığın 15’inde mahkeme var hepinizi bekliyoruz oraya. KADES vardı koruma kararımız vardı seçkin şeyimiz vardı katledilmeden 1 hafta önce payanda yedi. Diyecek ayrımsız söz bulamıyorum artık. Bir daha benim gibi annelerin canı yanmasın” diye konuştu.

“BİZ HERKESİN EŞİT, HERKESİN HAYAT İÇİNDE YAŞADIĞI BİR TÜRKİYE MÜCADELESİ VERİYORUZ”

Nazlıaka ise Eş Destekleri Sigortası’nı anlattığı konuşmasında özetle şunları söyledi:

“İhtiyaç sahibi olmasına karşın onlara bindi verilmiyor ve ayrıca destekleri verirken dahi bizden olan, sıfır diye bir ayrımda bulunuyorlar. İşte tığ, ayrılığın gayrılığın olmadığı, herkesin kıymet, herkesin geçim ortamında yaşadığı benzeri Türkiye mücadelesi veriyoruz. Bu nedenle bile bu sistemle birlikte sağlık dağılımını dengeleyeceğiz. Hem vatandaşlarımızın eğitimden, sağlıktan denk olanaklar ile faydalanmasını teminat altına alacağız hem üstelik yegâne yegâne bireyleri güçlendireceğiz. Bireyleri güçlendirmek demişken; tıpkı üstelik yeni başlangıçlar fonu altında aynı kaynak sağlayacağız. Bu de hele çabukluk mağduru olan kadınlar üzere muteber olacak. Onların yeniden hayata tutulmasını sağlayacağız.”

Share: