Esbak işlerinde düzenlilik kamerasına yakalanmışlardı, o kişiler son işlerinde yakayı ele verdi

Esbak işlerinde asayiş kamerasına yakalanmışlardı, o kişiler akıbet işlerinde yakayı ele verdi

Fethiye’de 220 bin TL’lik cep telefonu araklayan hırsızlar tutuklandı

MUĞLA – Muğla’nın Fethiye ilçesinde camekân camını kırarak girdikleri elektronik mağazasında 220 bin 500 TL mesabesinde 23 el telefonu araklayıcı ve adliyeye gönderme edilen 3 nüfus tutuklandı.

Fethiye kent merkezinde bulunan elektronik pırtı mağazasında meydana mevrut olayda, aksiyon yerinin kırılmaz camını hilti yardımı ile parçalayarak şeb saatlerinde can giren hırsızlar, ortalık değeri kısaca 220 bin 500 TL mesabesinde 23 el telefonu ve aparatlarını çalarak kayıplara karıştı. Sabahleyin aksiyon namına gelenler hassas camı görünce polis güçleri ekiplerine ihbarda bulundu. İhbar üstüne Fethiye Düzenlilik Çağ Amirliği ekipleri geldikleri hisse senedi yerinde degaje yetenekli inceleme başlattı. Ekipler, soyulan işyerinde pus izi çalışması yapıp, ayrımlı hisse senedi yerlerinin müşteri kayıtlarını inceleyerek arakçılık yaptığı belirlenen F.H. ve M.Y. isimli şahısları tespit etti. Arakçılık yapan gençlerin Muğla merkeze gittiğini belirleyen ekipler operasyon için harekete geçti. Ekipler 3 şahsı kullanılmayan bir yapı içerisinde 17 nüsha el telefonu ile gelişigüzel yakaladı. 6 adet cep telefonunun değişik işyerlerine satıldığı belirleme edilip, telefonlara ve 942 TL paraya el konuldu. F.H.,M.A.E. ve M.Y. isimli 3 hırsızlık şüphelisi çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Güvenlik kameraları kayıttaydı

Şüphelilerin, değişik gelişim yerlerinde yaptıkları arakçılık anlarına ilgilendiren düzenlilik azrail kayıtları ortaya imdi. Görüntülerde benzeri marketten meşrubat araklayıcı tıpkı insan görünürken, değişik bire bir görüntüde ise site kart dolum merkezi cihazından dünyalık çalan aynı nüfus görüntülere yansıdı.

Share: