Erzurum’da hemşirelere münasebetsiz sözler sarfiyat ettiği tez edilen müdür karşı sormaca

Erzurum’un Horasan Devlet Hastanesinde hemşirelere yakışıksız sözler gider ettiği argüman edilen afiyet bakım hizmetleri müdürü için anket başlatıldığı bildirildi.

İl Esenlik Müdürü Gürsel Dolunay, yaptığı mukayyet açıklamada, Horasan Izzet Hastanesinde işyar sağlık bakım hizmetleri müdürünün acil servisleri gezerken oradaki çalışanlara yönelik sarfiyat ettiği sözlerin, gelişigüzel ne amaçla olursa olsun tek şekilde kabul edilmeyeceğini belirtti.

Olumsuz sözlerin kendilerini derinden üzdüğünü tabir fail Dolunay, şunları kaydetti:

“bahis konusu yaşama hakkında soruşturma başlatılmış, konuyu yakından izlem fail Sağlık Bakanlığımıza dahi ayrıntılı bilgilendirmeler yapılmış ve yönetimsel tasarruf amacıyla de gerekli girişimlerde bulunulmuştur. Sökel ve yakınlarının yanı sıra kendi aramızdaki iletişimin ne büyüklüğünde koca olduğunu sık sık vurguladığımız ve bu hususta rastgele basamaktaki arkadaşlarımıza üniversitemizden arzulu iletişim kursları aldırdığımız dönemde, sözün tesirini ortaya koyan bu fenomen, yöneticiler kendisine değme birimize öğüt olmalıdır. Bu vesileyle camiamızın elan çok incinmemesi ve özellikle her bir arkadaşımızın bizim üzere haddinden fazla özel ve kızıl olduğunun tıpkı posta daha bilinmesi amacıyla bu açıklamaya ihtiyaç duyulmuştur.”

Share: