Erzurum’da gelişim yerinden hırsızlık işleyen sakil tutuklandı

Erzurum’bile hareket yerinden arakçılık yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan çirkin tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Rabiana Mahallesi Gülahmet Caddesi’ndeki M.T.’ye ilgilendiren hırdavat dükkanına, ense kısmında mevcut kullanılmayan binalardan girilip duvarının kırılarak hırsızlık yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“İş yeri sahibi M.T. ile yapılan görüşmede, 29.11.2022 günlü domestik ceride haberlerinde yer aldığı kabil akıbet 1 sene içeresinde ani çok hırsızlık olayına maruz kaldığı haberlerinin gerçeği yansıtmadığı, arakçılık olaylarına özen fethetmek ve biran önceki hırsızlık fail şahsın yakalanması amacıyla böyle bir beyanda bulunduğunu tabir etmiştir. Bahse laf fenomen ile ilişkin Erzurum Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerimizin yapmış olduğu kamera çalışmasında olayı gerçekleştiren kişinin, 30 sayı suç kaydı kâin Yusuf Z. isimli insan olduğu belirleme edilip, nefer gelişim yerinden çalmış olduğu kol saati, mont ve çıkarmak gibi malzemelerle gelişigüzel yakalanmıştır.”

Yusuf Z.’nin gine bire bir cadde üzerinde mevcut benzeri mobilya deposundan yatak ve baza çalınması olayının da şüphelisi olduğu ifade edilen açıklamada, şahsın emniyetteki işlemlerinin peşi sıra çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı aktarıldı.

Share: