Erzincan’da “Rahat Sokaklar” uygulaması

Erzincan’dahi düzenlilik güçleri yoluyla mülk genelinde “Huzurlu Sokaklar” uygulaması gerçekleştirildi.

Türkiye genelinde, genel asayişin ve amme düzeninin devamının sağlanmasına müteveccih “Erinçli Sokaklar” uygulaması gerçekleşti. Emniyet Genel Müdürlüğü, Cingöz Genel Komutanlığı ve vasıtasıyla mutluluk genelinde gerçekleşen uygulamalarda aşevi, kafe, aşçı, pastane, otopark/bahçe, yaka bantları, internet kafeler ile kullanılmayan çatı ve kamuya çıplak yerlerde denetimler gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen uygulamalar çerçevesinde, 725 şahsın GBT/KİHBİ/UYAP sorgulaması yapılarak, 25 metruk bina, 10 park bostan, 25 hareket yeri kontrol edildi. Uygulamada temas menfilik ile karşılaşılmadığı öğrenildi.

Uygulamalar mevki genelinde ise, 11 bin 589 kompozit kadro, 172 dedektör köpek ve 46 bin 117 personelin katılımıyla gerçekleşti. Denetimler sırasında, 906 aranan erkek yakalanırken 30’u gözaltına alındı. 176 şahsa idari ve 93 şahsa adli başlamak amacıyla toplamda 269 şahsa işlem uygulandı. Uygulamalarda 204 bin 627 komütatör taharri edilirken 4 bin 227 araca yönetimsel para cezası uygulandı. Ayrıca 603 komütatör trafikten men edildi ve 52 aranan komütatör yakalandı. Uygulamalarda 17 bin 415 işyeri denetlenirken 36 işyerine yönetsel, 1 iş yerine adli tutmak üzere mecmu 37 işyerine muamelat yapıldı. Yapılan aramalarda ise, 17 skor ruhsatsız tabanca, 9 av tüfeği, 200 sayı mermi/av tüfeği kartuşu, 21 skor stoper etkileyici aygıt, 84 nüsha kurusıkı tabanca, 14 sayı tabanca şarjörü, ayrışık miktarda metal bap ve 2 bin 632 paket gizlice sigara ele geçirildi.

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü toplumsal iletişim araçları hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda, “Türk Polis Güçleri Teşkilatı olarak, özellikle güvenlik, terör ve narkotik olayları tutmak için genel düzenlilik ve amme düzeninin sağlanması, cürüm işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahısların yakalanması, cürüm delillerinin ele geçirilmesi ve trafik güvenliğinin sağlanmasına müteveccih çalışmalarımızı kanuni sınırlar içerisindeki fariza, mezuniyet ve sorumluluklarımıza ilişkin kalarak bugüne büyüklüğünde olduğu kadar artık de tavizsiz tıpkısı şekilde sürdürmeye bitmeme edeceğiz” ifadelerine yer verdi. – ERZİNCAN

Share: