Erzincan’da aşure ayı kocaoğlan iftar vakti programı düzenlendi

Erzincan’da muharrem kocaoğlan dolayısıyla iftar vakti programı düzenlendi.

Vali Mehmet Çalma, kentte Işıkpınar Mahallesi’nde mevcut aynı restoranda planlı iftar programında yaptığı konuşmada, lokmaları tutmak için aynı arada bulunduklarını belirterek, şunları söyledi:

“Yas ayındayız. Hazreti Hüseyin efendimizin şehit edildiği Kerbela’nın yıl dönümündeyiz. Cenabıhak bire bir henüz ümmete ve millete hakeza acılar yaşatmasın. Bu temas ve beraberliğimiz sürekli olduğu sürece inanıyorum ki dünya coğrafyasına adaleti yayacak olan bizleriz. Allah kanma önderlerimizi başımızdan kalık etmesin, onlar bizim için birer kutup yıldızı, kere göstericilerimizdir. Bu eli nimetli günde sizlerle bir arada girmek çokça iyicene. Zaman siz kızıl canlarla buluştuk, lokmamızı paylaştık. Rabbim oruçlarımızı kabul, kardeşliğimizi daima eylesin inşallah.”

Erzincan Şehremini Bekir Aksun, SELIM Öğür Erzincan milletvekilleri Hüccet Şarap ve Süleyman Karaman ise kontak ve beraberlik vurgusu yaptı.

Konuşmaların arkası sıra kanma önderlerinden Muhammed Nayir Öğretmen ve Alevi dedelerinden Mualla Heves Güzel tarafından yapılan dualar ile iftar programı sonuç buldu.

Programa, 3. Ordu Komutanı Tümgeneral Çetince Türkgenci, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Şanlı Öztürk, Adli Karar ve Adalet Komisyonu Başkanı Halil Odabaş, İl Cingöz Komutanı Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, İl Güven Müdürü Kenan Kurt, doyum önderlerinden Muhammed Nayir Hoca, Alevi dedeleri Ahmet Uğurlu ve Mürtefi Gönül Uğurlu, siyasal parti temsilcileri, Alevi ve Bektaşi derneklerinin yöneticileri ile vatandaşlar katıldı.

Share: