Erzincan’da 237 gönül sorgulandı, 83 araç denetlendi

Erzincan İl Güven Müdürlüğünce umumi güvenlik uygulaması yapıldı. Uygulamalarda 237 kişinin sorgusu yapılarak 83 dil denetlendi. Kurallara ekşi sürücülere ukubet yazıldı.

Erzincan İl Inanma Müdürlüğüne sınırlı ekipler aracılığıyla mevcut hayat ve çekinmezlik ortamının devamının sağlanması, her antlaşma ve temas yerde asayiş güçlerinin varlığını vatandaşa hissettirerek alanda görünür olunması üzere özellikle güvenlik, yıldırı ve narkotik olayları gelmek için yanlışlık el işi amacındakilerin caydırılması, aranan şahısların yakalanması, varsa suç delillerinin ele geçirilmesine yönelik kent genelinde “Genel Güvenlik Uygulaması” gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen uygulamalar çerçevesinde, 237 şahsın GBT/KİHBİ/UYAP sorgulaması, 83 aracın teftiş ve kontrolü yapılarak; 3 açar sürücüsüne KTK 34/a, muayenesi yapılmamış tıpkı aracın trafiğe çıkmaktan bin 281 TL, 1 miftah sürücüsüne KTK 32/1, araçlar üstünde mevzuata makul şekilde yapılan her çeşit değişikliği otuz devir ortamında komütatör tescil belgesine işletmemekten 196 TL, 1 çevirici sürücüsüne KTK 63, araçlarda nicelik ve nitelikleri yönetmelikte belirtilen şartlara uygun ışık donanımı bulundurmamaktan 888 TL gidiş geliş yönetimsel nakdî ceza uygulandı.

Erzincan İl Güvenlik Müdürlüğü toplumsal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda, “Türk Polis Güçleri Teşkilatı adına, başta asayiş, yıldırı ve uyuşturucu olayları doğmak için genel düzenlilik ve kamu düzeninin sağlanması, yanlışlık el işi amacındakilerin caydırılması, aranan şahısların yakalanması, suç delillerinin ele geçirilmesi ve gidiş geliş güvenliğinin sağlanmasına müteveccih çalışmalarımızı yasalı sınırlar içerisindeki görev, mezuniyet ve sorumluluklarımıza kapalı kalarak bugüne büyüklüğünde olduğu kadar daha çok üstelik tavizsiz aynı şekilde sürdürmeye devam edeceğiz” ifadelerine düz verdi. – ERZİNCAN

Share: