Ertuğrul Sağlam: “Şu anda Türk futbolu gömülmeyi bekliyor”

– Ertuğrul Akva: “Şu anda Türk futbolu gömülmeyi bekliyor”

GÜMÜŞHANE – Tecrübeli Ustalık Yönetmen Ertuğrul Akva, Gümüşhane’üstelik Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü aracılığıyla planlı ‘Toyluk ve Spor Söyleşisi’ programına katıldı. Burada Türk futboluyla ilgili soruya Kuvvetli, “Maatteessüf Türk futbolunu çukurun dibine gönderdik. Şu anda Türk futbolu gömülmeyi bekliyor, maatteessüf bu seviyede” sözleriyle karşılık verdi.

Gümüşhane Üniversitesi Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen programa deneyimli ustalık direktör Ertuğrul Sağlam ile Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Toyluk ve Spor İl Müdürü Mücahit Atalay, Gümüşhane Sportif Ameliyat A.Ş. Pakt Başkanı Ertürk Yakut, akademisyenler, öğrenciler ve futbolseverler katıldı.

Memleketi Gümüşhane’birlikte olmaktan çevre büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Sağlam, salondakiler tarafından namına yöneltilen soruları cevaplandırdı.

“Türk futbolu gömülmeyi bekliyor”

Salondaki bire bir öğrenci tarafından Türk futbolunun durumu ve düzelmesi amacıyla hangi yapılması gerektiği sorusunu cevaplandıran Akva, “Maalesef Türk futbolunu çukurun dibine gönderdik. Şu anda Türk futbolu gömülmeyi bekliyor, maatteessüf bu seviyede. Hz. Ali’nin çokça güzelce benzeri sözü var, ‘Eğri cetvelden, akıllıcasına iz çıkmaz’ diye. Biz sadece cetveli kullananı değiştirerek bu çizgiyi düzelteceğimizi düşünüyoruz. O cetveli kime kullandırırsanız kullandırın ego bile kullansam, sen üstelik kullansan, futbolda Fatih Kavram, Şenol Çağ birlikte kullansa, Mourinho’yu da getirseniz, Jürgen Klopp’u dahi getirseniz o liste eğriyse hoppadak kullananı değiştirerek çizgiyi düzeltemezsiniz. Önce insanı kazanmak geçişsiz. Yamuk insandan doğru iş sokak. Maatteessüf böyle ayrımsız sıkıntımız var” dedi.

“İnşallah Gümüşhanespor’u layık olduğu yerlere bütün beraber çıkarırız”

Manasız hazırda çalıştırıcılık yapmadığını ve bu süre içinde deneyimlerini gençlerle paylaşmaktan iri bahtiyarlık duyduğunu dile getiren Ertuğrul Sağlam, TFF 3. Lig’dahi savaşım eden Gümüşhane Sportif Cerrahi Müdahale A.Ş’ye ilerleyen süreçte destek vereceğini belirterek, “Burada oluşmak beni mutlu ediyor. Şu anda çalışmıyorum istirahatteyim. Ayak Topu sahasında harcayamadığımız emekleri futbolcu kardeşlerimize veremediğimiz bilgileri bu şekilde fırsatlar oluşturarak siz gençlerimizle tesahup etmek, evvelce yaşadığımız tecrübeleri sizlerle katılmak bana mutluluk veriyor. Gümüşhane futbolu adına benzeri beklentimizi bir isteğimizi sayın Belediye Başkanımızla beraber, kulüp başkanımızdan üstelik istiyoruz benzeri Gümüşhaneli namına. Ego ilk olarak verdikleri desteklerden etraf başkanımıza antrparantez teşekkür ediyorum. İnşallah sunturlu benzeri seriye başladık bu seri devam kırat ve evvel planda Gümüşhanespor’umuz tekrar 2. Lig’bile mücadelesine devam ayar. Ondan bilahare tığ da elimizden geldiğince yardım yapar ve Gümüşhanespor’u Gümüşhanelilerin henüz üstelik mutlu olacağı yerlere, layık olduğu yerlere de bilcümle bu arada çıkarırız” diye konuştu.

Share: