Eroin tacirlerine ukubet yağdı

Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde planlı metal operasyonunda gözaltına alınan 5 zat, 2 ila 15 yıl beyninde mapus cezalarına çarptırıldı.

Edinilen bilgiye bakarak, Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde Cumhuriyet Altını Başsavcılığı koordinesinde, Kastamonu İl Güllabi Komutanlığı ve İnebolu İlçe Jandarma Komutanlığınca, 12 Orak Ayı 2021 tarihine metal tacirlerine yönelik ameliyat düzenlendi. Gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan M.A.Ç., T.Y., M.S., E.K. ve R.K. tutuklandı.

Sanıklara ceza yağdı

Tutuklu şahıslar üzerine İnebolu Gösterişli Ceza Mahkemesinde açılan davanın karar duruşması görüldü. Duruşmada sanıklardan R.K. ‘metal madde iletilmek’ suçundan 2 sene mahbes, ‘metal yahut münebbih yön ticareti’ suçundan 12 sene 6 ay kodes ve 25 bin TL adli dünyalık cezasına çarptırıldı. M.A.Ç.’a de ‘metal veya münebbih özellik ticareti’ suçundan 15 yıl dam ve 30 bin TL adli nakdî ceza verildi.

Sanıklardan T.Y. ve M.S. ‘uyuşturucu yahut uyarıcı konu ticareti’ suçundan 5’er sene hapishane ve 10 biner TL adli mülk cezasına çaptırılırken, E.K. için ise ‘metal özellik başlamak suçundan’ 2 yıl hapis cezası verildi. – KASTAMONU

Share: