‘Eritme Pencere Sergisi’ Eskişehirli Sanatseverlerle Buluştu

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi (EBB), içki sanatçısı Şekip Oğuz’un, ‘Eritme Sırça Sergisi’ni planlı açılış töreniyle sanatseverlerin beğenisine sundu.

EBB’nin kültür ve musahabe etkinlikleri kapsamında, ünlü içki sanatçısı Oğuz’un, ‘Eritme Cam Sergisi’, tarihi Odunpazarı bölgesinde bulunan Site Müzeleri Kompleksi’nde açıldı. Küşat törenine, EBB Başkanı Yılmayan Büyükerşen, sergi sahibi Şekip Oğuz, uray bürokratları ve sanatseverler katıldı.

Açılışta mütekellim Başkan Büyükerşen, şunları söyledi:

“Bildiğiniz amacıyla Türkiye’nin evvel pencere müzesi olan Modern Sırça Sanatları Müzesi’ni Eskişehir’da açtık. Bittabi bire bir dolaşma Türkiye’nin ekonomik durumu düzelir, belediyeler birlikte dirimlik sıkıntısından kurtulursa, benzeri pencere sanatları atölyesi hatta fabrikası kurmayı aklımdan geçirmiyor değilim. Anadolu’da nazarlıkla başlayan içki işleri, camdan asar, ten kacaklar, figürlerin yapıldığı sunma yüce yerlerden biri bile Eskişehir’dir. Bugünkü sergide da çokça iyice, çok kızıl eserler görüyorum. Şekip Oğuz Hocamızın ne kadar kıymetli aynı cam sanatçısı olduğunu aynı el elan vurgulamam lazım. Bu özel sergiyi herkesin gelip görmesini diliyorum.”

Büyükerşen, sanatçı Şekip Oğuz ve davetliler, açım kurdelesinin kesilmesinin ardından sergiyi gezdi.

Share: