EPDK, 11 gaz dağıtım şirketinin bey tarifesini revize etti

Erke Piyasası Aranjman Kurumu (EPDK), 11 doğal gaz dağıtım şirketinin üçüncü tarife aplikasyon dönemi uyumsuz koca tarifelerinin düzeltilmiş edilmesine karar verdi.

EPDK’nin konuya ilişik Kurul kararları, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna bakarak, Akmercan Adıyaman Doğal Gaz Dağıtım Endüstri ve Tecim SAVUŞMAK, Akmercan Batıkar Doğal Gaz Tevzi Sanayi ve Ticaret EKMEK, Enerya Ereğli Gaz Tevzi EKMEK, Udaş Uşak Doğal Gaz Dağıtım Uran ve Tecim ZIYAN ETMEK, Çorum Doğal Gaz Dağıtım Uran ve Ticaret NANIAZIZ, Kargaz Gaz Tevzi Uran ve Tecim ATLATMAK, Kayseri Doğal Gaz Tevzi Pazarlama ve Tecim KAZANÇ, Palen Enerji Gaz Dağıtım End. ve Ticaret YEMEK, Palgaz Doğal Gaz Tevzi Uran ve Ticaret ZIYAN ETMEK, Sürmeli Doğal Gaz Tevzi Endüstri ve Tecim EKMEK ile Bursa Şehiriçi Doğal Gaz Tevzi Tecim ve Taah. NAN’nin 2022 ile 2026 yılları ortada meri üçüncü prospektüs aplikasyon dönemindeki uyumsuz bey tarifeleri rötuşlu edildi.

Perakende eş tarifeleriyle şirketlerin bütün tasarruf bedelleri yeniden düzenlendi.

Söz konusu kararlar, 1 Kasım bakımından geçerli olacak.

EPDK’nin Resmi Gazete’de vadi düz aynı özge kararına göre, nitelik vergisi, periyodik tetebbu ve sayaç ölçümleme gideri, ısıtma gazı gideri ve kokulandırma gideri tespitinde ana alınan değişkenlere ait öngörü değerleri ile üçüncü prospektüs uygulama dönemi gerçekleşmelerinin ayrımlı olması halinde, bahis konusu farklılıktan kaynaklanan sapmalar bir ahir tarife uygulama döneminde düzeltilecek.

Share: